PC- tritikala & vermikulit

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la Red »

samo odustani od perlita, jer ti zbilja nema koristi nikakve od njega ;) neces se usreciti pa ces poslije jaukati kako ti nista nije uspjelo itd... cocos/vermikulit/zemlja... biraj- perlit zaboravi. bez obzira sto si ogranicen i prisiljen improvizirati, improviziraj tako da ipak koristis ono sto je neophodno za uzgoj, a to perlit nije...

ako mozes iskoristiti to kuciste na neki nacin, igraj se sa time. ali imas teme o inkubatorima i sl, pa pokusaj nesto improvizirat na tu stranu, jer nemam pojma koliko ce ti to kuciste biti od koristi ovdje.

na tebi je potpuno kako ces postupiti, ali kaze ti lijepo Žaba, gajdovi su tu da usmjere i zbilja su jednostavni i ne vidim zasto se ne drzati neceg jednostavnog i ne izmisljati toplu vodu :D no ako si prisiljen raditi u takvim uvjetima, pokusaj i vidi kako ce ti to funkcionirati.

javi napredak i sta si odlucio. i baci koju sliku, da dnevnik bude potpuniji :ymcowboy:

Sretno!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
machi

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la machi »

ajde dobro evo još ću dobro razmislit oko tog boxa a što se tiče casinga rado bih uzeo taj fakin vermikulit ali neznam di ga ima u zg za kupit;pa ako neko zna točno nek mi napiše ,negdje sam pročitao da ima negdje na čulinečkoj....al di?
jučer sam napravio prvu turu inokulacije i danas drugu i naoružan strpljenjem do zuba idemo dalje.
evo i malo slikica,vidjećete na jednoj mi se istopio poklopac jer nisam pazio pa se priljubio uz stjenku lonca dok se kuhalo hihihihi

alkosept i alkohol sam koristio za dezinfekciju
slika

voda sterilna-original
slika

spore u vodi
slika
slika

tritikala mi izgleda ovako;ja zadovoljan :)
slika

i sve zajedno od jučer i danas
slika

eto hvala na podršci i javim se čim bude nekih MICAnimljivosti :D
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la krasta-zg »

tamo u culineckoj mislim da imas samo 100L..evo ti broj od lika koji to ima,nazoves i nades se negdje u gradu s njim 0917229216..ima vermic i perlit ;)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la HypnoToad »

Ili odeš do Pet centra i kupiš coco coir (kokosov treset) i imaš još bolje rezultate, a ništa teže za pripremu. Pogotovo ako ti ne prežive sve tegle, s kokosom jednu teglu možeš rastegnut na nekoliko posuda.
Ali imaš još vremena do tada.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la Red »

imas temu Vermikulit nabava, zbilja ne vjerujem da od nikud ne mozes naruciti vermikulit. a i kako kaze Žaba cocos je druga varijanta, ili jednostavno zemlja ako bas ne mozes nista od navedenog nabaviti. ali ako kazes da si iz Zg, mislim da nema problema :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
machi

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la machi »

eto budući da mi za vermikulit treba auto(koji nemam) i 180kn(koje nemam) a nedam 25kn+dostava za 5 litara :-Q odlučio sam se za cocos coir kojeg ima u pet centru(400g=20kn).Pročitao sasm da je bolje to nego zemlja pa eto...
Nakon što sam pročitao post o tome imam pitanja(naravno),
dali se može u taj kokos još dodat gips?ako da u kojoj količini?
Pročitao sam da si ti Žaba stavljao gips prvo u vodu pa drobio a jesi nakraju probao onako svježeg ga stavit?
u znak zahvalnosti za dosasdašnju podršku dajem vam dugu s mog balkona :)
slika
poz
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la HypnoToad »

Mislim da ćeš bit jako zadovoljan s rezultatima na kokosu. Za pripremu samo slijedi onaj moj gajd u Metodama.
Možeš stavit gips, stavi šaku "svježeg" gipsa u nekih pol litre vode, da bude dosta rijetko, pusti da odstoji preko noći i onda ubaci u kokos kad ga budeš pripremao.
I još bi ti bilo jako dobro da u to umiješaš par šaka perlita ako ga imaš, bit će substrat više "prozračan", micelij će lakše kolonizirat sve to.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
machi

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la machi »

pozdrav

Zasada još ništa od MICAnimljivosti :| ali sam u međuvremenu posvetio malo vremena tom boxu za uzgoj.Naravno da ste me nagovorili na soluciju s plastičnom kutijom ^:)^ tako mi se i na vutri dogodila slična stvar krenuo s jednom zamisli u glavi ali nakon komentara iskusnih ljudi ipak sam neke stvari promjenio (na bolje naravno) a inače sam tvrdoglav i kad nešto zamislim to tako mora bit pa sam evo par dana razmišljao kako,šta i evo rezultata:
slika
slika

naravno još gore ide poklopac,ove dvije plastike će biti 1-2cm u vodi koja se grije a mene zanima jel dosta 15cm visine koja preostaje,recimo da mi casing i micelij zauzmu 5cm i ostaje 10cm za gljive?

Ma izludit ćete samnom :p ,ne samo da sam odustao od pc kućišta nego i od kokosa =)) ,malo se zadužio,malo pitao frenda da me odveze i malo kupio vermikulit,eto šta mi uradiste :D
Neka neka tako i treba ljude usmjeravat i savjetovat svaka vam čast na dobroj volji :-BD :YMAPPLAUSE: ...kad bi svi ljudi na svijetu......
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la Red »

ma super to izgleda, odlicno!

mislim da ce ti biti dosta mjesta za razvoj gljiva. gledajuci sa strane box, i ako ne natrpas posude do vrha sa micom i kejsingom, mislim da ce biti taman.

ali! ako budes grijao vodu u kojoj ti se nalaze posude mislim da ce vlaga unutar kontejnera biti previsoka radi isparavanja vode koja ce se grijati. trebaju ti dva kontejnera, kao sto je opisano ovdje
dakle mora to biti odvojeno, da posude sa micom budu u zasebnom kontejneru gdje je temperatura koju trebas, a ne u kontejneru gdje je voda i gdje se to sve grije i zatvoreno je... to ce biti previse ra razvoj...

nabavi jos jedan kontejner, koji ce stati u ovaj. grijac stavi na dno, ostavi case ili stavi nesto nize ako treba, sipaj vodu da pokrije grijac i na to sve novi kontejner sa posudama u kojim ces uzgajat i poklopiti...to je to. u taj gornji stavis termometar da vidis kolika je temperatura unutar tog kontejnera... tako ce vec nesto biti od svega toga ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
machi

Re: sporeprint+tritikala+perlit=gljive

Post Postao/la machi »

hvala Red ali sad si me zbunila,,pročitao sam da za rast gljiva treba što više vlage 90-100% zar ne?zato sam tako stavio baš da mi bude više vlage...da ih nemoram špricat kad počnu rast-zar može biti previše vlage?
inače evo jučer sam ubacio teglice u box gdje im je sigurno toplije i VOILA
slika
slika
slika

eto vidite temp i vlagu ,trenutno je samo jedna teglica pokazala znakove života,ostale šute a valjda će i one kad vide ovu kako se trudi :D ;)
Odgovori