Pecurko F+ 1st try

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la drvo.bor »

Hvala Pecurko.
Follow the white rabbit...
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la pecurko »

Evo dve case sam kejsovao pre 7 dana i nisam bio do danas kuci, cela povrsina je bela s'tim sto je preko neka kao paucina.
Ima li sta od ovoga i sta da radim?
slika
By pecurko at 2010-10-01

slika
By pecurko at 2010-10-01
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la Red »

uffff... ta paucina je nazalost kontaminacija. ja bi to sve bacila, i krenula na novu turu... e sada ako netko od momaka ima koju ideju spašavanja, nek ti da savjet vise.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la HypnoToad »

Da, nažalost Dactylium plijesan.
Najbolje je baciti i krenuti sve ispočetka, ali ovo je jedina plijesan za koju donekle ima lijeka. Ako želiš pokušat iz ovoga izvuć nešto, pošpricaj sve temeljito s hidrogen peroxidom (H2O2). Ubit će plijesan a neće oštetiti micelij. Ali pošpricaj samo jednom, ako nakon par dana vidiš da se sve vraća, onda borba postaje pomalo uzaludna...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la pecurko »

E ovako: Ovo sa predhodnih slika sam bacio, ali sam pre toga(kad sam nabavio expres lonac) odradio prebacivanje razi iz preostale case u dve tegle sterilnog kukuruza.Sterilnom hirurskom pincetom sam ubacio po 10-tak zrna razi i te tegle su jako brzo bile bele za nekih 15 dana.
Kejsao sam to, pa je posle pregrevanja zbog pokvarenog grejaca, trebalo jedno 5-6 dana da micelij nastavi probijati vermikulit.
Situacija je ovakva: Sad mica prekriva 70-80 % kejsa, ali nigde nema pinova ni posle 10 dana na svetlu.Provetravam jedno 4-5 puta dnevno, ali se jos nista ne desava, osim sto mica raste iz dana u dan, pa se pribojavam onog overlay-a.
Na koji nacim mogu da podstaknem pinanje?
Sta radim pogresno?Da li uopste treba da provetravam pre nego sto pinanje krene?...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la mandelbrot »

Izmjena zraka ti je najbitnija za pinanje i niza vlaga....ali samim time sto uvodis svjezi zrak smanjujes vlagu pa to ide jedno s drugim. Princip ti je da moras micelju stvorit nepovoljne uvjete za dalji rast i s time potaknut pinanje. Ako su uvjeti i dalje pogodni na rast, samo ce nastavit rast i stvori overlay. Nepovoljni uvjeti za rast su niza temperatura, niza vlaga i svjez zrak odnosno izmjena zraka(o2 unutra, co2 van ;) ). Mozes probat cold shock napravit, stavit micelj u fridge preko noci, nisam osobno probao s PC gljivama ali mi je upalilo na bukovacama.
z = z*z +c
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pecurko F+ 1st try

Post Postao/la pecurko »

Hvala Mandelbrot :)
Razmisljao sam bas sinoc da ih zveknem u frizider, ali nisam imao srca, mozda bih trebao jos da snizim T, jer sam snizio samo 2'c, bilo je dok je prorastalo 26'c, sad je 24-25 na kraju foto-perioda.Probacu da spustim na 21-22'c.
Aj pa ce valjda nesto da ispadne...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori