Agonijska prica

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
kingpin

Agonijska prica

Post Postao/la kingpin »

izlazim iz tusa...navlacim cistu majicu,kirurske rukavice,masku za usta..uzimam alkohol u ruke i krecem prema sobi...krajičkom oka pogledam u Kriz na zidu ali znam da mi on ne može pomoci..ulazim..bacam oko na termometar..26,5 u inkubatoru..kroz glavu mi prolaze shroomery i mycotopia i njihove filozfske diskusije o idealnoj temperaturi te slika guzice od zenske sta radi u kladionici...dezinficiram se...otvaram poklopac od inkubatora..i opet ga osjecam..taj oštri smrad bakterija unutar mojih staklenki...pogledavam ih..cracked corn,raz,kokice,riza...pomisljam :what a waste...izlazim na terasu da razbistrim glavu..gledam u nebo i pitam se sta sam zgrijesio shroom God-u...dal su jehovini svjedoci bacili kletvu na mene zbog moj : go to hell replike.. .palim cigaretu..vracam se za komp..gledam sve te success stories i grow logove..bespomoc prelazi u zavist pa u bijes..motam da zaboravim..listam te beskrajne postove..usporedjujem..kalkuliram..rezimiram...

poklopci:,polyfill,tyvek,-premalo zraka?zavrnuti ili odvrnuti tijekom sterilizacije....
sterilizacija:pol sata,sat,sat i pol..na dva je voda isparila...dal voda smije dodirivati staklenke??
guzica od male iz kladionice
spore:decki is mcrshopa su mi rekli da drzim na sobnoj temperaturi..sad raja prica da ne
igle:upakirane su dosta sterilne ili i njih treba sterilizirati
inakulacija:2.5ml previse (spora:5 igli..igla:4 staklenke:previse vode?

Nadu mi vraca mandelbrot i njegov agar..mozda je to odgovor na ovu agoniju..mozda je to svijetlo na kraju tunela..
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: agonijska prica

Post Postao/la mandelbrot »

Heheh..a nasmijalo me ovo...vjeruj mi tako je i meni bilo...meni je trebalo godinu dana da mi prvi gro uspije...a sj... sam ih valjda 4, 5..ono...ne lagano ...nego..impressively failed...i onda malo po malo odlucio pocet s agarom iuspjelo je nesto...nije bilo bas najbolje ali to je bilo zbog pre malo vlage pa nije bilo puno plodova...ali opet nakon toga sam probao direkt sa sporama pa eto ova grow sada je isto iz spora i najbolji mi je do sad...hocu rec da i jedno i drugo moze savrseno funkcionirati...meni je drazi agar jer bar znam da ono sto ide u raz je cisto..dok sa sporama nikad ne znas...a kad se desi kontaminacija, ne mozes nista nego sve bacit(unlike agar)...ono sto sam kod sebe primjetio je da kad sam skroz poludio i kad mi vise nije bilo ni bitno hoce li uspjet ili ne, tek onda mi je krenulo :D ...isto tako kod mene svi oni rokovi tipa 2 tjedna kolonizaija itd. ne vrijede...meni to uvijek traje minimum 3 tjedna, uglavnom izmedu 3 i 4..slicno je i sa temperaturama...uvijek sam se drzao tih nekih temperatura tipa. 27, 28 stupnjeva za inkubaciju i nikad mi to nije nis ispalo dobro..tek kad sam to sve onako bezveze stavio u spajzu na sobnu temperaturu(oko 22, 23), onda je sve krenulo ok i sad se toga drzim...bez kompliciranja...i ono sto sam nedavno skuzio je da nakon prvog flusha treba napraviti posteni dunk i nakon oga drugi flush je gigantic...tako da sad cak razmisljam da sljedeci grow mozda odmah prije prvog flusha potopim substrat sa prokuhanom vodom da se dobro napije tako da ne cekam tek 2....ili to ili cu ostavit malo vise vlage u vermikulitu, zadnji put sam istisnuo previse vlage van cini mi se...uglavnom..kingpin..ne odustaj...bude bilo sve ok kad tad...i sad ces s agarom bar vidjet da li stu spore kontaminirane...i ako jesu opet ces moc to lijepo spasit sa postepenim transferom... ;)
z = z*z +c
kingpin

Re: agonijska prica

Post Postao/la kingpin »

pozlatile ti se rijeci :D .....sto se tice dunka...citao sam da ti to ovisi od straina do straina..mada se to mozda referiralo na onaj cool dunk kad se ostavi u vodi u frizideru 24h..ali zasto ne ak vidis da sljaka..ocigledno na balkanu vrijede druga pravila :D ..sutra je novi dan i nove borbe B-)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: agonijska prica

Post Postao/la Red »

razumijem te potpuno :ymdevil: uvijek ista agonija, valjda svih prati, bar neko vrijeme...

ali nista zato.. treba biti uporan. vjerujem da puno puta razne informacije zbune covjeka i pitas se onda, paaa kako da ja sada to radim, najbolje je uvijek drzat se jednog grow gajda i raditi po tome, drugo te ne zanima. i tako isprobavas i pokusavas dok ti ne uspije. kad ti uspije znas kako i toga se drzis, paaa eventualno kasnije krenes experimentirati...

bitna je dobra baza za pocetak, kasnije su sve igrarije. da vam ne pricam koliko sam i sama imala pogresaka i promasaja samo mene to nikada nije bas nerviralo previse posto sam tvrdoglava ko mazga, pa sam samo sve bacila i rekla : drugi put pametnije.

ironija je, sto mi je najbolje uspjelo prije jedno 5 godina kada sam napravila 4 tegle raži i to sam radila onako, zdravo seljacki :)) i bum, sve se valja savrseno potrefilo i to je samo bujalo i bujalo i bujalo i meni vise dosadilo brati :D

tip: ako ti neki nacin kojim radis do sada nije urodio plodom, pokusaj neki drugi. ako ti zrnje ne odgovara, pokusaj sa necim drugim itd... npr. kejk uzivotu nisam uspjela finalizirati a niti poroditi 8-} toliko sam ih zamrzila da se vise ni ne trudim :D

okani se shroomerija i mycotopie, okani se grow logova i zajebancije, pa jednom sjedni i citaj malo sta tata od zanata Paul Stamets pise u svojoj bibliji, paaa mozda nesto extra pohvatas, mozda nesto extra naucis i zakljucis...

slika
Ima je za skinut na nekoj od tema, ne znam sada gdje sam okacila :P

znam da sam si je isprintala jednom prilikom i zbilja procitala djelove koji me zanimaju i toga se drzala u vecini slucajeva. Dobra baza informacija i znanja je pola posla, da znas sto radis i gdje mozda grijesis :-B

ne znam sto drugo da si savjetujem- samo hrabro! :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
kingpin

Re: agonijska prica

Post Postao/la kingpin »

Znaci mandelbrot i Red ...vasa je temperatura i tokom kolonizacije i rasta ista....znam da rast poticu tri faktora:
1.smanjenje CO2
2.svijetlost
3.niza temperatura

ocigledno moze sa 2 B-)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: agonijska prica

Post Postao/la HypnoToad »

Ustvari, glavna stvar koja potiče razvoj plodnih tijela je isparavanje vode s površine substrata (koji mora bit 100% koloniziran), ovi ostali su isto važni, al ako nema isparavanja nema ničega.
Tu se često spominje da tegle moraju biti u potpunom mraku, ali to je stara i pogrešna informacija, sasvim će se dobro razvijati na svjetlu bez preuranjenog pinanja.
Temperatura od nekih 23-25 je idealna i za razvoj micelija i plodnih tijela.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: agonijska prica

Post Postao/la mandelbrot »

Kod mene je temperatura uvijek ista, sobna..oko 23...kada stavim casing, odmah palim svjetlo, ne cekam da se 20% poklonizira i luftam, box jedno 4 do 5 puta dnevno. Svjez zrak i svjetlo i to ti je to ;) ..i da...ja isto ne pazim da je mrak ...istina tegle stoje u spajzi u kojoj je uglavnom mrak ali ulazi i dosta svjetla unutra buduci da su vrata malo izvitoperena...tak da...definitvno svjetlo nista ne smeta, isprobano!
z = z*z +c
kingpin

Re: agonijska prica

Post Postao/la kingpin »

i svi koristimo one filter vatu na poklopcima..ja radim promjera 1-2cm..i jos jednu malu koju tejpam pa strcam pa sam zalijepim nazad...jel netko koristi alternative kod nas..ima onaj tyvek koji fed ex i u.s.postal servise koriste za omotnice..oni su navodno dobri...i ak ste primjetili oni imaju drukcije poklopce..kao u dva dijela
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: agonijska prica

Post Postao/la HypnoToad »

Probao sam ja s tyvekom (s onog odijela za farbanje, cijelo od tog materijala), al je zajebancija to ljepit sa silikonom i radit silikonske zacijeljujuće portove za iglu, sintetička vata je najbolje i najjednostavnije riješenje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: agonijska prica

Post Postao/la Red »

nikad nemam dvije rupe, sve ide kroz tu gdje je vata, cemu posebna rupa za iglu i kasnije ljepljenje iste? :-?

a dobro :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori