First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Hvala ti puno Red ,bez tebe nista :) .Nadam se da ce sledeca tura biti bolja ,stavicu 7 tegli ,jedna mora da uspe :D

E Red samo jos jedno pitanje ,kada budem razdvajao mice od tegle ,da li mogu da korisitim sterilnu patulu ? Ili moram nesto drugo?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Red »

pokusaj promuckat, a ako se ne razdvoji tako, onda sa bilo cime sterilnim razbij i vadi van... zbilja ne treba da budemo takve picajzle, zlica/ vilica...sto god, noz...samo da je cisto ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Napravio sam kejsing od verkmulita i prebacio mice u plasticnu posudu ,to sam ostavio u box na temperaturi od 28 stepeni.Samo me interesuje da li treba da poprskam gornji sloj verkmulita sa malo vode ili to tek ide kasnije kada mica izbije na povrsinu?E da kada sam otvorio teglu sa micom ,bas se dosta osecala na gljive ,nadam se da je to dobar znak :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Red »

ako mirise tako na gjive, onda je to dobar znak :) smrad bi odmah osjetio.

ako si vermikulit pripremio kako je napisano, dovoljno je vlazan i ne treba prskati nista. sada fino zatvori sve, mrak i cekaj da mica probije vermikulit :)

javi kako napreduje...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Izgleda da je mica probila gornji sloj verkmulita ,da li da sacekam da jos malo pobeli,ili da odmah skinem poklopac i pocnem vetriti ? http://a.imageshack.us/img823/4136/imag0016d.jpg
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Red »

mozes cekati jos a mozes i otvoriti, ovo je sada potpuno na tebi ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Evo mali updejt .4 dana posle kejsanja nista se ne desava,temperatura u boxu je 24 stepena,ubacena je Philipsova stedna na 12/12,a gljivica jos nema,mada se micelijum na nekim mestima poceo pretvarati u male grudvice .
http://a.imageshack.us/img840/2338/imag0049z.jpg
http://a.imageshack.us/img829/6382/imag0028i.jpg
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la mandelbrot »

Treba proci oko tjedan dana...a grudice bi mogle biti overlay lagani...malo je losa slika..
z = z*z +c
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

ma nesto me zeza ovaj aparat,a kako da sprecim overlay ?Vetrim 4-5 puta dnevno ,i sijalica je ukljucena na 12/12
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Red »

mozda nije overlay, pomalo ;)

cekaj... tek je 4 dana kako kazes a moguce i da ce krenut uskoro. pricekaj bar 10 dana pa onda djeluj. ako dode to overleja, lako se to sredi,... pomalo dok ne vidimo sto ce sa time na kraju biti :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori