First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Don_Johnson

First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Pozdrav svima.Spore sam narucio jos pre 3 meseca,sterilisao ubacio u spric itd.Tek sam se pre nekoliko dana nakanio da nabavim svu opremu koja je potrebna za grow.Najveci problem mi je bila raz ,i posto je nisam nasao stavio sam kukuruz.Juce je kukuruz sterilisan ,a spore su ubacene jutros . Evo nekih slika kako to sve izgleda,samo nisam uspeo da nabavim 2 posude od 20 l ,sve su rasprodate ostala je samo jedna ,a nova tura im stize za 2 dana tako da se nadam da ce posao da mi vrsi i ova crvena ,bar dok se ne razvije micelijum .SLike su malo losijeg kvaliteta posto je slikano telefonom.Ex da jos jedna stvar ,ispod crvene posude sam stavio 2 flastera da je podupru,pa se nadam da je to ok . I temperatura u boxu je 26 stepeni
http://yfrog.com/n1imag0389j
http://yfrog.com/6timag0388j
http://yfrog.com/3oimag0387j
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Red »

samo jedna stvar, tegle moraju imati bar nekakav dotok zraka, jer ti se inace micelij nece dobro razvijat. ili ce pocet pa stati... uglavnom, ako imas rupe sa vatom/ flasterom, makni foliju od tamo :) toliko...

sretno ti bilo!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la drvo.bor »

A vidim puno se ulagalo i u uzgoj zelenih ljepotica. ;)
Follow the white rabbit...
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Hvala na savetu Red :) ,nisam imao izbusene rupe.Sada sam ih izbusio i stavio filter vatu.Evo kako to sada izgledaa,li ce biti mnogo bolje kada sutra budem uzeo jos jednu kofu koja ce zameniti ovu crvenu posudu.
http://img687.imageshack.us/i/imag0392y.jpg/
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la mr. gljiva »

ako nisi već imao rupe probušene kako si stavljao spore? otvarao teglu?
i ako si naknadno išao stavljat vatu...a valjda neće biti neke kontaminacije,sretno
/:)
skuliran do jajc :thumbsup:
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

Imao sam rupe ,ali su bile veoma male ,taman da igla prodje kroz njih ,naravno citav proces je bio sterilisan.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Red »

nadam se da ce biti ok, prtljao si malo previse oko svega :)

jos imas i vatu i sve, pa steta da nisi odmah napravio kako i pise po gajdovima, jednostavnije i bolje. sada znas :D bit ce ti lakse... samo to.

nadam se da ce krenut skoro, javi :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Don_Johnson

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la Don_Johnson »

E ovako posle 4 dana ,u jednoj tegli na vrhu se pojavila neka bela paucina,sada ne znam da li je to micelijum ili kontaminacija.Juce sam napravio jos 2 tegle po guide-u ,znaci ostavio sam kukuruz na 24 casa da se napije vode ,ocedio ga ,stavio u teglu,izbusio rupu na koju sam stavio filter vatu,i sterilisao 1h ,nakon toga sam izbacio viska vode iz tegli (dok su jos bile vruce) i pustio ih da se ohlade 24 h .Interesuje me jos jedna stvar,da li je ok da ih drzim u kutiji na sobnoj temperaturi ili mora da budu u boxy?
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la mr. gljiva »

Vidjet ćeš za 4-5 dana jer joj toliko treba da se proširi po čitavoj tegli i obrati pozornost na sitne maslinasto-zelenkaste piknjice (spore) koje bi uskoro trebale biti vidljive...
Inače za 4 dana kliju cubensis spore,ali to je na svega 2-3 mjesta u tegli i treba dobro gledati da bi se išta primijetilo.
Za kukuruz neznam,ali na podu ili u ormaru nema veze samo da je temp 25-28°C
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: First Grow PSylobia Cubenisis Texas

Post Postao/la mandelbrot »

Moze i na sobnoj temperaturi 22, 23..samo ce trajat oko 4 tjedna...
z = z*z +c
Odgovori