F+ raste polako ...

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Punxerklc

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la Punxerklc »

Neznam ja ih planiram prskati tek nakon prvog flusha. Postavio sam pitanje HypnoToadu koji mi nije dao dobru prognozu.
Naime zadnja moja tegla mi se kao kontaminirala(na par zrnaca kukuruza primjetio sam zelenkasto-plave točkice koje se duduše nisu širile pa nisam bio siguran je li to stvarno kontaminacija ili ne.). Teglu sam umjesto da je bacim odlušio kejsati pa reku šta bude. A bilo je to da se unatoč nepotpunoj kolonizaciji tegle micelij počeo širiti po površini. Neznam šta se dešava i je li to uobičajeno da se normalno razvija iako nije bila na 100 %.
Ja ću je ostavit ovakva kakva je za dan-dva ću moći skinuti već foliju odozgora kako je dobro krenula. Ne želim je uništiti pretjeranom vlagom.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la Red »

ako su uvjeti dobri i jak micelij moze se nastaviti razvijati iako nije doslo do potpune kolonizacije. zasto da ne :) ako ne ide ne ide i bolje spasiti dok mozes nego baciti sve, pa makar prekinuo kolonizaciju i zapoceo sa kejsingom.. pa vidis kako napreduje i jel ima nade.

treba se igrati, experimentirati jer svaki uzgoj je druga prica i stvari mogu krenut drugim tokom i zato snadi se kako znas i umijes ;) improvajzzz

neka, pusti i vidi kako ce ti se to razvijat... pa javi kako napreduje :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Zagber

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la Zagber »

Meni tegla nije bila potpuno kolonizirana i stalo je zbog Wet Spota pa sam ju odlucio kejsat. Trebalo je duze da krenu pinovi i da ojaca miceli, ali sam ipak uspio. To mi je bio prvi uzgoj i uspio sam. Dakle moze se. Naravno, dobio sam ih jako malo, ali sad barem imam printova...
To kaj Red kaze, treba se igrat i eksperimentirat...
Punxerklc

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la Punxerklc »

E super onda uljepsali ste mi dan :D

Ali mislim da cu drugi puta ipak kejkove radit, nekako mi se cini kako ljudi pricaju da je najmanje komplicirano. Jedino me brine je li bas prijeko potreban perlit na dnu jer neznam gdje bi ga trebao nabaviti...
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la krasta-zg »

Perlit nije potreban,ja radim bez njega..
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Punxerklc

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la Punxerklc »

I baš ništa ne stavljaš na dno? Samo kejkove na foliju?
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la mr. gljiva »

Pumpicom smočiš dno kontejnera i to je to,možda kejkove izvadit prije toga pa ih vratiti
skuliran do jajc :thumbsup:
ludakludi

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la ludakludi »

florida white f+ je odlican za uzgoj
brz je kolonizato, nisu zahtevne uopste, a trip je odlican
nakon vadjenja miceliuma iz tegle ili case, potrebno je desetak dana da gljive izrastu.


ovo mi je druga tura
kolacic od samlevene razi i vermikulita u buretu od tursije

3 dana nakon izrastanja(rastu veoma brzo, visina im je oko 20-25cm)
http://a.imageshack.us/img191/9762/s5009193.jpg
Zadnja izmjena: ludakludi, dana/u 19.08.2010, 16:19, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la Red »

:ymapplause: super, tako mi je drago da ti fino to sve napreduje!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ludakludi

Re: F+ raste polako ...

Post Postao/la ludakludi »

hvala ti Red ti si mi i najvise pomogla, jos se usavrsavam...bitno da nemam problema sa kontaminacijama :)
imam jos osom kolonizovanih casa, koje cekaju da ih izvadim
Odgovori