Promena hobija

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

evo da potvrdim ja se stvarno izvinjavam sto smaram al hocu da mi bude jasno..

znaci sad sam pobrao prvu turu skroz e evo stavicu sliku da mi kazete jel su onda ove male abortusi ..

ako jesu meni nije problem da ih sve poberem samo mi treba odgovor.

ili sta da radim :)

haval jos jednom na strpljenju..

slika Click Image to Enlarge Image Hosting



?
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la Mudrac »

pazi ja nisam jos uspeo uzgojiti ali sam prochitao gajd i jasno pise da su abortusi zaostale gljive iz prvog flesa i imaju crne glavice a koliko vidim da to tvoje nema tako da nemari to ti pochinje drugi polako. :ymapplause:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: promena hobija

Post Postao/la Red »

zbilja je slika losa, i nista se ne vidi.

Zabrijao si na sitnicu... bitno da si vecinu pokupio. ako vidis da ove gljivice ne napreduju i sa vremenom potamljuju i mjenjaju boju, makni ih.

ako se razvijaju dobro, pusti. to je to... tesko je to sa slika procijeniti, zato malo nadgledaj, i sam vidi malo kako se stvari razvijaju ;) znas i sam kako se sada gljive brzo razvijaju, a ako vidis da neka dugo stoji a jos je tamnija po boji, ocito je zakrzljala

uglavnom, svemir ce i dalje biti tu ako ne pokupis sve abortuse :ymdevil: nebitno, opusteno..
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

i to sto kazes red znam sada znanje samo ga unaprediti/...

vise ni nemora biti nsta , sad mi je sve jedno uzeo sam printove ,, evo bas sada sam sa tripa pao i lepo mi je boli me dupe heh .. sledeca tura se radi kuci tako da joj ... :o)
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la Malbasha »

ZOKI je napisao/la:ma nemam onaj sa potencijometrom
netriba ti potenciometar za nastelat na 5v ventilator, kad spajas na molex od napajanja
ovako ti ide sema

zuta+crna = 12V
crvena +crna = 5V
zuta+crvena = 7V

znaci normalno od ventilatora 2 zice, jedna u crvenu rupu druga u crnu i imas 5v
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

nije me dugo bilo ipak da se javim.. danas sam pobrao drugu turu i za sada sam onako na pola zadovoljan imam oko 70 gljiva ja naznam dal je to ok rezultat al moglo je mnogo bolje samo kazem da nisu neke velike .. sad ove koje rastu su mnogo vece od onih prvih al vise nece rasti posto mi je to nekeko sumljivo evo slike pecuraka a kad ove osusim uslikacu suve da vidite kolko je to malo kolicinski zbog malih tj. tankich gljiva :) pozdrav svima


slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: promena hobija

Post Postao/la Red »

treba vidjet nasta to lici kada se osusi, jer broj gljiva ne znaci nista, vec tezina na kraju. kako god bilo da bilo, dobio si nesto, sto neki niti ne uspiju postici ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

evo suvog ovde ima tacno 63 gljive suve samo da vidite kolko je to malo i tanko naspram nekih drugih koji uzgajaju al mislim da gljive na kvalitetu nisu izgubile samo sto su male eto od mene ja sam zavrsio drugu berbu nekako mi se cini da vise nece da rodi al jos cu da sacekam gde tu i tamo se pojavi jos ko poja gljiva :)

slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la Wolfshade »

Uh, da, stvarno su minijaturne. Nisam imao takav dojam na predhodnim slikama. Al dobro je, svejedno će biti veselja =)
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

tek sada pocinju da rastu velike i debele gljive znaci treca tura al nema ih mnogo videcete sad kasnije kolko ce njih par biti ogromne ako nedodje do komplikacija :)
Odgovori