Promena hobija

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

pozdrav svima..

hteo bi da mi ovo ostane pa sam resio na majki da ispotam..

znaci radi se o pokusaju uzgoja gljiva po prvi put..

ovako poceo sam pe nekih mesec dana radio sam na kukuruzu i mislim da mi je do sada uspelo..

gljive ne zanam koja su vrsta ako doticni vidi ovo neka napse prepoznace se :)

kukuruz sam skuvao u obicnom loncu znaci ne expres samo sto sam odgore stavio aluffoliju i lepo to zasuskao..

kukuruz u teglu sam stavio nekih 400g i onako odokativno vode nekih 80ml znam malo je to al tolko sam stavio.. kasnije se ispostavilo da sam i kukuruz stavio previse pa sam posle nedelju danan kad se micelijum pojavio prvi put ipak otvorio teglu i prosuo viska kukuruza, na svu srecu nije se za sada javila kontaminacija, i tako je stojalo jedno mesec dana sa povremenim protresanjem i micelijum se razvijo samo sto neznam dali je bio na 100% al kako je nek je vec sam ga stavio u posudu,,

ja sam koristio zemlju koju sam ispekao u rerni, znaci jedan sloj zemlje jedan kukuruza pa opet zemlja to je stavljeno u mrak na pet dana i mica je izbila na povrsinu sad je vec u kontejneru u kojoj je opet na dnu ispecena zemlja koja odrzava vlagu i sad cekam da se pojave ako se izta pojavi :) ja cu ovde postati slike a vi slobodno komentarisite,,,

evo slike mice u nekom stadijumu razvijanja ;

slika

Uploaded with ImageShack.us

i evo kako to sada izgleda u kontejneru (mislim da sam malo poranijo al jebiga tako je kako je)

http://img214.imageshack.us/i/1004033.jpg/

i evo jos jeda slika kontejnera ,,,, ona vata je za zrak posto nisam imo prozirni poklopac pa sam improvizovao samo neznam dal je to ok iako mi je vlaga u kontejneru jos 90 nadam se da ce vremenom pasti cesto luftam al to samo zbog vlage i kontejner je na 12/12 pozdrav svaki komentar je dobro dosao..

slika

Uploaded with ImageShack.us

i da jos se nadam da to tako treba da izgleda sto se tice mice posto ima neke kao sisalice mislim na to belo sto je kao koren od neke biljke..


cao :ymhug:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la HypnoToad »

Kako neznaš koja je vrsta? Uzgajaš psilocibinske gljive, pretpostavljam? Onda je Psilocybe cubensis.
Zašto želiš da ti vlažnost padne ispod 90%? Čak je i to nisko, što bliže 100%, to bolje. Trebaš često špricat i često luftat, isparavanje potiče formaciju primordija.
Inače za sad sve izgleda dobro! :-BD
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la Wolfshade »

Izgleda mi da si dobro to odradio. Običan lonac, kažeš? Koliko si dugo kuvao tegle? Mislio sam da je express nužan.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ma za rast sam citao da treba 80 posto vlage a za probijanje mice 100% zato hocu bar na osamdeset da spustim,,, a ja sam odraio vec probijanje mice sad su na svetlu,,,

a u obicnom loncu sam kuvao 1h, al tako da se pola kukuruza skuvalo a pola nije tj onaj odgore se nije skuvao koliko taj dole sto se na kraju ispostavilo kao odlicno zbog toga sto je taj nekuvan pokupio viska vlage i u budce sam naucio da tako treba ako ovo ispadne ok a za sada kao sto kazes izgleda ok sve , videcemo ja bi bas bio sretan da nesto izraste makar jedan da uzmem spore :)

ja sam cak i tu posudu sa kukuruzom otvarao da izbacim viska kukuruza jel upocettku je bilo skroz do poklopca i nisam nikako mogao da promuckam a od poklopca se pocela stvarati rdja tako da nisam hteo reskirati da krene sta po zlu iako sam reskirao kontaminaciju samim otvaranjam al eto nije se to desilo sreca,, X(
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la HypnoToad »

Opet kažem, što viša vlažnost, to bolje. Ali trebaš barem 5 puta na dan mahat, tako ćeš potaknut isparavanje i rast. Niska vlažnost će onemogućit formaciju pinova.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ma masem im ja a ta vata na kontejneru, ispod nje je velika rupa a ispod kontejnera je grejac koji greje vodu na 20c al on je u drugom kontejenru a u ovom je gde su posude sa micom je od 20c do 24c


cek nesto nerazumem jel da prskam po micelijumu koji je izbio ,,,,??????????????

posto zamlja koja odrzava vlagu u kontejneru je jos mokra,
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la krasta-zg »

hypno,mislio je na strain :) uglavnom zoki-transkei :)
wolf,expres je puno bolji,ali ja radim bez njega kuham 1 - 1,5h i sve je super,sad zadnju rundu sam dobio hrpetiinu gljiva :)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

a nisam dobio odgovor na pitanje jel trebam prskati sada po micelijumu ili ne?

ili da prvi put poprskam kada se gljive pojave na povrsini?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la HypnoToad »

Aha sori, nisam vidio to pitanje. Da, trebaš prskat po miceliju, kao što stalno ponavljam, isparavanje vode sa površine je ono što potiče pinanje.
I znam da misli na ime na printu, al me uvijek malo iznervira kad ljudi to zovu vrsta, to nije vrsta, nije čak ni strejn, to bi se točnije moglo nazvat "rasa", ili porijeklo. Postoji puno različitih vrsta psilocibinskih i jestivih gljiva koje se mogu uzgajat, a strejn je samo jedan dikariotski micelij. Ime na printu samo označava porijeklo, ništa drugo ne znači. ;) :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: promena hobija

Post Postao/la ZOKI »

ok hvala onda cu danas poprskati malo ..

imam destilovanu vodu koju sam prokuvao u staklenoj tegli i sipao u plasticnu pumpicu koju sam pre toga sterilisao alkoholom koliko se dalo tako da cu sa tim malo danas pospricati i tako sam odlucio spricati svaki treci dan .. jel ok?
Odgovori