BRF cakes - B+ i GT

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Evo drugi pokušaj. Još 2-3 dana pa su gotove, ovo je slikano prije 2-3 dana.
Ovaj put sam nabavio lonac i koristio pšenicu. Napravio nekih 12-13 staklenki od 0.7 L i sve su uspjele. Probao kukuru, ne ide baš. Probao zob za životinje (neoljuštena) i isto nije loše.

Stavim za koji dan sliku berbe valjda.

Lijevo u vrhu se vidi kontaminacija (zeleno, plijesan), drug koji mi pomaže je to riješio. Problem je nastao vjerojatno zato što smo držali kutije 1/4 otvorene (poklopac stavljen poprijeko na kutiju). Sad je poklopac samo malo podignut (1-2 cm folije), i ostavim ih skroz otvorene nekoliko sati na dan. Inače radi se o sorti Costa Rica, baš me zanima kako će izgledati kad skroz naraste. Je li se spore mogu uzimat čim veo pukne ili je bolje čekati malo? Koliko gljivi treba da ispusti spore nakon što se onaj dio odvoji od klobuka?
pl
BTW nisam uopće čekao fruiting conditions, mogao sam odmah preokrenuti poklopac, ali sam ipak čekao tjedan dana da ih otvorim. Možda bi supstrat bio bolje koloniziran da su bile više zatvorene, ali sam prezadovoljan za sad, tako da sumnjam da može bolje od ovoga. Pinset je odlično ispao, neka sad samo izguraju do kraja haha :D

slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la AFX »

Sretno s kontaminacijom..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Hvala, evo danas je upravo berba, kao što vidite imam 2 kutije.
Drugi put ću izrezati ovu kesu za smeće da bude u razini supstrata...

slika

slika
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la perke »

:lovee:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la AFX »

Jebenica
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la cofita »

Bravo,kolko ti je vremena trebalo sve ukupno do berbe?
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Aniruddha »

Firmus je napisao/la:
slika

slika
Impressive :ymapplause:
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

AFX je napisao/la:Sretno s kontaminacijom..
Čini se da se ipak nismo riješili kontaminacije, unatoč tome što je prijatelj izrezao i stavio peroksid vratila se na isto mjesto. Srećom sutra se vraćam doma, pa ću vidjeti točno kakva je situacija. Možda zakačim i sliku ;)
cofita je napisao/la:Bravo,kolko ti je vremena trebalo sve ukupno do berbe?
Mislim da sam uštrcao spore u staklenku sa pšenicom na 5.10. ili 7.10. Tako da mi je trebalo koliko sam i mislio, malo više od mjesec dana. Ljeti je lakše uzgajati jer ne treba grijati, a ovako gori grijalica skoro cijeli dan tako da bude temp oko 23 stupnja :) Imam napisan i datum na kutiji, sutra ću poviriti.
Zadnja izmjena: Firmus, dana/u 16.11.2019, 00:33, ukupno mijenjano 1 put.
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Aniruddha »

slika
slika
slika
slika[/quote]
Koje su ti zapremine ove čaše i koje proporcije (brf:verm:voda) ?
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Aniruddha je napisao/la:Koje su ti zapremine ove čaše i koje proporcije (brf:verm:voda) ?
Ove teglice ne znam točno ali siguran sam da su oko 300 ml, možda 280 ili 330 tako nešto. I po meni je to idealna veličina, a ove male čaše koje sam koristio su od 200 mL i ispale su mi nikakve, jer su pretanke i premale i još kad se kolač suzi kad micelij povuče vodu dobiješ štapić. Ove teglice sam kupio u InterSpar bilo je mislim 6 komada oko 20 kn što je skroz jeftino.

Koristio sam standardni omjer tj: (vermikulit:brašno:voda)=(2:1:1) i uvijek mi je uspjelo do sad ;)

Jedino što ako koristiš staklenke trebat ćeš ih razbivati ako ćeš raditi klasični PF-tek. Ali možeš ići na bulk tako da izvadiš kolače sa žlicom i naribaš ih pa pomiješaš sa kokosovom zemljom i to ti da još veći urod nego da staviš u shotgun fruiting chamber. Napravi što više kolača, bar 10 pa se imaš sa čime igrati. Staklenke razbivaš tako da ih omotaš ručnikom i mlatneš čekićem i to je to.
Odgovori