Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Faza branja!!!!!
Od dva case-a u kojima sam sadio jedan je bas dobro uspeo drugi nesto zastajkuje! Danas sam posle 21 dana od sadnjena konacno sve pobrao!!Bas je bilo uzivanje posle ovolikog rada i ulozenog vremena da nesto bude od ovoga iskreno bio sam jako skeptican da ce uopste nesto da izraste al sam verovao procesu i savetima!!
Ovo je poslednja slika tik pre branja!!! Jako mi je bilo zao da im sjebem zurku bas je izgledalo kao da im je lepo tu zajedno xD
slika
-Mislio sam da ih berem tako sto cu skalperom da ih secem al po savetu korisnika sam se ipak odlucio da ih berem tako sto ih polako uvrnem...
- Kada sam pobrao sve sam gornjeg dela uzeo sam cake i stavio levi dlan na njega a desnom rukom polako skinuo case i tako mi je ostao u levoj ruci onda sam ga stavio na poklopac i krenuo da berem ovo sa strane sto je izraslo! Sve sam do najmanjeg abortusa skidao kako se ne bi kontaminirao cake za ostale flushove!
Slike
slika
slika
Onda sam posle toga cake stavio u lavor koji sam prebrisao alkoholom i dezinfikovao dosta!! Ruke sam naravno pre svega asepsolom dezinfikovao!
I na kraju sam taj lavor stavio u crnu kesu kako bi smanjio verovatnocu kontaminacije!
slika
slika
Posle toga sam ih sve jos prebrisao od zemlje i premerio ovako sve izgledaju na gomili!! Izmerio sam ih na 203 grama svezih! To sam merio najvise jer me zanima kolko ce biti kad se osuse kolko sam ja razumeo to je negde 20g suvih?
Slike! I najveca od 13g..predivna!
slika
slika
slika
SUSENJE!!!!!
Ee onda sam ih stavio u dehidrator koji sam kupio! Bilo mi greota da ih secem mnogo su lepe ovako znam da ce vise da se suse al reko vredno je pa nisam ni o ih par giganta sekao nego sam ih stavio na vrh dehidratora gde jedino ima mesta..Dehidrator sam ukljucio na 35 stpeni na 7h zasada ako budem video da treba jos produzicu ali ce trebati najverovatnije!
Znacilo bi mi ako neko ima iskustva sa dehidratorom za input!
slika
slika
slika
slika
slika
To bi bilo to za sada!!
Sada cekam da se osusi pa onda pakovanje i skladistenje!
Racun:
Gorenje dehidrator 4000din polovan!
Vagica 1200din meri 0.1 nije mi trebalo manje!!
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la AFX »

Moj savjet..dobavi si ono za vakumiranje..to nadjes u lidlu po cca 15€ ..odlična stvar za gljivice
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la cofita »

Super drugar ajde samo napisi ovde report kakve su kakav rad kakva jacina i sve po p,s-u
Super svaka cast uzivaj sada ! :)
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

AFX je napisao/la:Moj savjet..dobavi si ono za vakumiranje..to nadjes u lidlu po cca 15€ ..odlična stvar za gljivice
Eee vec sam uzeo bas taj po savetu mislim da si ti napisao negde jos! Uzeo sam i silica kesice pa cu ih staviti unutra da pokupe extra vlagu...
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

cofita je napisao/la:Super drugar ajde samo napisi ovde report kakve su kakav rad kakva jacina i sve po p,s-u
Super svaka cast uzivaj sada ! :)
Hahahahaha i mene zivo intresuje kako ce biti nadam se da ce me prepoznati i da me nece salomiti :D Ali ima jos posla oko ovoga ne smatram ga jos gotovim mogu jos da sjebem celu stvar!
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Druga kutija:
Druga kutija je obrana juce znatno manji urod bilo je 60g svezih uradio sam sve isto ko sam prvom kutijom tako da necu da se ponavljam evo slike!
slika
slika
slika
U medju vremenu su mi se od prve ture osusile mali abortusi evo kako izgledaju jedva sam skrpio 2g imao sam problema sa vakumirkom tako da ih nisam lepo vakumirao jer dobro prvobitno vakumira izvuce sav vazduh ali se onda nr prebacuje na mod kada lepi vec samo zabaguje i izvlaci vazduh a ako ja to uradim manulno da zaustavim radnju vakimiranja pa na sealovanje ne ostane savrsen vakum...I stavio sam ih takve u frizider
slika
I imao sam posle problema sa tim cakeom naime raspao mi se kada sam ga izvlavio iz vode na pola trebao sam da budem bas pazljiv jebeno sam se smorio bas lose izgleda ovako sam ga stavio u case pa sta bude valjda izraste nesto...
slika
I evo poslednji update danas oko 13h sam jos 3 g izvadio za susenja!! Isti problem sa vakumirkom...I njih sam stavio u frizider....Za prvu kesicu od 2g je trebalo na temperaturi od 35 stepeni da se osusi za 23h a za drugu kesicu ovo ispod od 3g- 38h gledao sam da kad ih savijem puknu kao kreker bas.... gledao sam ako se imalo saviju da nisu spremne bas moraju da puknu!
slika
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la perke »

Ovaj dnevnik je doslovce najbolji i najdetaljniji, druze, svaka ti cast.
Pratim ga od samog starta, ako mi verujes, delio sam sa tobom i srecu i stresove, bilo bi mi mnogo krivo da ti nije uspelo pored truda koji si ulozio.
Tvoj dnevnik me je ohrabrio da krenem u uzgoj ali neki detalji i preciznost ne. Tako da sam pola dana bio po fazonu, to je to, krecem, a pola sam bio u depresiji misleci da je suvise komplikovano i da nema sanse da uspem :D Verujem da su svi prosli isto. Dosta sam procitao, listao i od drugih, pa sta znam, valjda ce jedan dan osvanuti pinovan metod do detalja objasnjen za pocetnike jer, svakako, nije lako.
Iskoristicu sve iz tvog dnevnika, danas sam hteo da porucim printove ali imaju neki problem sa bitcoin adresama, tako da moram da cekam.
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

perke je napisao/la:Ovaj dnevnik je doslovce najbolji i najdetaljniji, druze, svaka ti cast.
Pratim ga od samog starta, ako mi verujes, delio sam sa tobom i srecu i stresove, bilo bi mi mnogo krivo da ti nije uspelo pored truda koji si ulozio.
Tvoj dnevnik me je ohrabrio da krenem u uzgoj ali neki detalji i preciznost ne. Tako da sam pola dana bio po fazonu, to je to, krecem, a pola sam bio u depresiji misleci da je suvise komplikovano i da nema sanse da uspem :D Verujem da su svi prosli isto. Dosta sam procitao, listao i od drugih, pa sta znam, valjda ce jedan dan osvanuti pinovan metod do detalja objasnjen za pocetnike jer, svakako, nije lako.
Iskoristicu sve iz tvog dnevnika, danas sam hteo da porucim printove ali imaju neki problem sa bitcoin adresama, tako da moram da cekam.
ee hvala bas sam se potrudio da budem sveobuhvatan! jer sam gledao da napravim takav dnevnik koji bi meni pomogao da tek krecem i da ima sve, problem je kad zadres u tematiku i citas tolko neke stvari verovatno smatras irelevantim da kazes a nekom ko tek krece bi to znacilo i o tome sam razmisljao..Pa gledaj ja mislim da sam stvarno sve prosam skupi tih 10-20 postova pa me slobodno pitaj sve sto te zanima... meni je najvise od svega za neke pojedinosti koje mi nisu bile skroz jasne pomgoli korisnici na ovom forumu stvarno sam bio iznenadjen kolko nesebicno ljudi ovde pomazu i dele savete..a ostalo sto ne znas mozes da pretrazis ovde na forumu ili preko shroomery(taj sajt mi se svideo jer bukvalno svaku glupost koja me je zanimala sam nasao tamo-googlas pitanje pa na kraju na pises shroomery i izadje ti relevantni postovi na tom sajtu)! Ne znam sto je ljudima toliki problem da krenu ja nisam mogao da cekam !!!Ali ne moras sve da znas kada kreces korak po korak ja nisam znao kako se pravi substrat kada su mi bile u fazi inokulacije ali pitas citas...
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la perke »

Hermes je napisao/la:ee hvala bas sam se potrudio da budem sveobuhvatan! jer sam gledao da napravim takav dnevnik koji bi meni pomogao da tek krecem i da ima sve, problem je kad zadres u tematiku i citas tolko neke stvari verovatno smatras irelevantim da kazes a nekom ko tek krece bi to znacilo i o tome sam razmisljao..Pa gledaj ja mislim da sam stvarno sve prosam skupi tih 10-20 postova pa me slobodno pitaj sve sto te zanima... meni je najvise od svega za neke pojedinosti koje mi nisu bile skroz jasne pomgoli korisnici na ovom forumu stvarno sam bio iznenadjen kolko nesebicno ljudi ovde pomazu i dele savete..a ostalo sto ne znas mozes da pretrazis ovde na forumu ili preko shroomery(taj sajt mi se svideo jer bukvalno svaku glupost koja me je zanimala sam nasao tamo-googlas pitanje pa na kraju na pises shroomery i izadje ti relevantni postovi na tom sajtu)! Ne znam sto je ljudima toliki problem da krenu ja nisam mogao da cekam !!!Ali ne moras sve da znas kada kreces korak po korak ja nisam znao kako se pravi substrat kada su mi bile u fazi inokulacije ali pitas citas...
Video sam da su ti maksimalno izasli u susret sa odgovorima. Ma nema sta, ja dosta radim pa imam nedostatak vremena, a cela ta prica me je povukla i hteo sam da probam gljive, ne iz zabave, vec iz perspektive da naucim neke "tajne ovog sveta", ako me razumes :) To se toliko oduzilo da sam resio da sAm naucim i pokusam, sto da ne. I ja ne mogu da docekam al eto, kad sam hteo da porucim printove - sistem im nesto zeza i moram da sacekam. To sam prosto ja :D
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Update!
Susenje je trajalo mnogo duze nego sto sam ocekivao poslednje sto sam izvadio je bilo otprilike 58h u dehidratoru i na kraju je sve ispalo na 24 suvih grama(260g svezih) stvarno na kraju otprilike ispada 10% svezih jednako suvih grama! Posto se ove deblje stabiljke nisu susile uzeo sam i presekao sam ih na pola ovako je to izgledalo! Posto se bas oduzilo a i na kraju nisam imao osecaj kao da su 100% kao kreker pored svega ovoga al je bas dosta vremena proslo...
slika
Na cake-u sam danas video prve pinove bas male salljem slike cim bude nesto znacajno! Ali mislim da sam otprilike sve rekao sto se tice uzgoj back to back! Postavljacu jos slike pecurka kako rastu ali u sustini sve cu isto da radim dok ne crknu cake-ovi...I veceras cu da probam lemon tek sa jednim gramom malo bi da meditiram pa da vidim kakve su.... pre nego sto ih stvarno probam, planirao sam 3g u prirodi... :mushroom:
Odgovori