Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

Aniruddha je napisao/la:Je l' mora na ecd wallet da se uplaćuje ili može na bilo koji npr blockchain ili coinbase?
Ne ne ne mora na njihov wallet oni ti salju bitcoin na adresu koju kazes...Napravi exodus novcanik ako nisi upucen ti je moj predlog jednostavan i lak na desktopu...
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Aniruddha »

Hermes je napisao/la:
Aniruddha je napisao/la:Je l' mora na ecd wallet da se uplaćuje ili može na bilo koji npr blockchain ili coinbase?
Ne ne ne mora na njihov wallet oni ti salju bitcoin na adresu koju kazes...Napravi exodus novcanik ako nisi upucen ti je moj predlog jednostavan i lak na desktopu...
Pretpostavljala sam da možeš da kupiš btc pa samo skeniraš onaj kod svog walleta i oni ti tu pošalju, ali perke kaže
perke je napisao/la: Uz sve to, ides kad su kolege koje rade sa kripto valutama na dezurstvu, dva dana nedeljno, kako bi otvorio wallet na kom ces cuvati coine. Sajt preko kog sam ja isao je http://www.ecd.rs. Napravis nalog, nadjes kad i pored kog ATMa dezuraju i oni ti verifikuju nalog. Pre susreta sa njima ne mozes nikakav transfer da uradis.
,pa me zanima da li baš moram da imam nalog na ecd.rs Takođe, meni su poslali mail-om info da možeš da vršiš transakcije i bez lične verifikacije, samo sa verifikovanim brojem telefona ali do 30000 mesečno.
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la perke »

Ako pise da moze, onda sigurno. Ja sam verifikovao nalog putem mejla i broja telefona ali mi je svejedno trebao covek da mi objasni kako sve to ide, pojma nisam imao ni da treba da imas wallet, mislio sam da kad imam nalog, direktno odande radim sve. Momak mi je pomogao, do detalja sve objasnio i dodatno verifikovao nalog u slucaju da izgubim ili promenim telefon. Za QR kod je dobra fora sto je brze i ne placa se porez, ali FSE ne funkcionise po tom principu.
Istra
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.08.2019, 03:41
Ima zahvala: 8 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Istra »

Dali bi mogao samo stavit spore u crnu zemlju koja je vlazna u nekoj vazici i to ispod kreveta dali bi sta naraslo :-? :D :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la huana.meri »

ili se predaj zadatku, čitaj, uči, ili odustani, jer nema u ovom popreko baš...jedino da te neko počasti...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la HypnoToad »

Istra je napisao/la:Dali bi mogao samo stavit spore u crnu zemlju koja je vlazna u nekoj vazici i to ispod kreveta dali bi sta naraslo :-? :D :mushroom:
Ne. Ne. Jednostavno, ne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la perke »

Da moze, bilo bi pecuraka u izobilju. Treba strpljenja, posvecenosti i znanja. I na kraju i iskustva.
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la vlkoff12 »

Odradio sam broke boi tek + lične modifikacije, pa ću videti na šta će ispasti, inokulaciju tegli sam uradio juče (22/01)
uglavnom, tegle sam napunio sa integralnim pirinčom, pšenicom i prosom i četvrta tegla umiksane žitarice jer mi je ostalo mnogo nakon kuvanja.
Supstrat sam sam pravio i išao sam po sopstvenom osećaju. 10l kokosov treset, 100g crne kafe, 20 g gipsa, šaka sena i oko 500g dehidriranog stajnjaka ptičijeg porekla (nisam mogao doći do stajnjaka kopitara, pa sam dodao ovo u supstrat ne bi li imao bar malo nutricija) supstrat sam pravio na osnovu saveta drugih uzgajivača.
pH vrednost susptrata je oko 6-7
monotub je od 32L, oivičio sam farbom donji deo da ne bi pinovi izbijali sa strane, izbušio sam rupe za FAE.
inokulirane tegle držim blizu izvora toplote, ali nije direktno izloženo vrućem vazduhu, konstantna temperatura koja je merena u zadnjih nedelju dana je između 21.5 - 23.5C
Strejn : Red Boy

čujemo se za nedelju dana sa slikama ukoliko ne bude kontaminacije
:mushh:
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Hermes »

vlkoff12 je napisao/la:Odradio sam broke boi tek + lične modifikacije, pa ću videti na šta će ispasti, inokulaciju tegli sam uradio juče (22/01)
uglavnom, tegle sam napunio sa integralnim pirinčom, pšenicom i prosom i četvrta tegla umiksane žitarice jer mi je ostalo mnogo nakon kuvanja.
Supstrat sam sam pravio i išao sam po sopstvenom osećaju. 10l kokosov treset, 100g crne kafe, 20 g gipsa, šaka sena i oko 500g dehidriranog stajnjaka ptičijeg porekla (nisam mogao doći do stajnjaka kopitara, pa sam dodao ovo u supstrat ne bi li imao bar malo nutricija) supstrat sam pravio na osnovu saveta drugih uzgajivača.
pH vrednost susptrata je oko 6-7
monotub je od 32L, oivičio sam farbom donji deo da ne bi pinovi izbijali sa strane, izbušio sam rupe za FAE.
inokulirane tegle držim blizu izvora toplote, ali nije direktno izloženo vrućem vazduhu, konstantna temperatura koja je merena u zadnjih nedelju dana je između 21.5 - 23.5C
Strejn : Red Boy

čujemo se za nedelju dana sa slikama ukoliko ne bude kontaminacije
Eee super sto si krenuo u uzgoj!! Tu sam za pomoc ali bi trebalo da napravis svoj dnevnik i da tu postavljas jer ovde bi trebalo da bude sve vezano za ovaj jedan uzgoj....
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Beginner Grow | Psenica/Kokos Bulk

Post Postao/la Firmus »

vlkoff12 je napisao/la:oivičio sam farbom donji deo da ne bi pinovi izbijali sa strane
Mislim da ti ovo neće pomoći kod pinova sa strane i ispod supstrata, jer ne radi se o tome da blokirš svjetlost nego kad staviš kesu za smeće od ispod i sa strane stvara se takva mikroklima koja spriječava stvaranje pinova sa strane i od ispod...

Ali pusti sad kad si već napravio, možda i ne budeš imao puno side-pinova...
Odgovori