GT od grow kita do vlastitog growa

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
spanjolac
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 21.02.2019, 14:08
 pohvaljen: 3 puta

GT od grow kita do vlastitog growa

Post Postao/la spanjolac »

Pozdrav svima

prije 3 mjeseca stigao mi je Golden Teacher grow kit, nisam bas bio odusevljen no svrha je bila da napravim printove pa krenem dalje sam eksperimentirati.
napravio sam 2 printa, iskoristio pola printa i napravio 3-4 sprice, te od toga za sada iskoristio jednu

surfanjem sam negdje naletio na usporedbu rasta micelija, te me zainteresirao "oat flakes" ili ti zobene pahuljice...
kupio sam pola kile za 5kn, nabavio vermikulita i isao isprobati.
odlucio sam se za pocetak na cake-ove pa ako bude ok lako iduci put napravim casing u vecoj posudi

za prvi put sam koristio 4 case sa poklopcima od alu folije, posto nemam express lonac onda sam nakon punjenja u case 2 puta kuhao u razmaku od 24 sata po sat vremena, da budem siguran da sam se rijesio kontaminacija

od 4 case, 3 su uspjele bez kontaminacija te sam isao eksperimentirati sa pinanjem/fruitanjem
- iz prve case sam izvadio micelij i ostavio ga tako na pinanju (dobio sam cca 15-20g sirovih) te nakon flusha napravio dunk&roll
- iz druge case sam micelij naribao casing vermikulita i pahuljica ali nisam sterilizirao pa se dosta dugo borio sa plijesni i nakon 2 tjedna izrodio samo jednu gljivu
- trecu casu sam oblozio alu folijom i ostavio na pinanju tako kako je sa slojem od 5mm vermikulita na vrhu (dobio sam 60-70g sirovih slika ispod) nakon flusha napravio dunk i vratio malo vermikulita koji je otpao dok sam brao


slika

sada imam jos 3 vece krigle od 0.5l koje su na 95% pa ih isto planiram obloziti alu folijom i ostaviti samo tako na pinanju i fruitanju
iduce na redu je isprobati uz kokos casing u vecim kantama :)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: GT od grow kita do vlastitog growa

Post Postao/la danko fafanko »

:thumbsup: :mushroom:
Odgovori