uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
Kerouac
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 27.03.2015, 03:14
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la Kerouac »

trlibrks možeš molim te staviti slike flusheva? :) Evo meni je 4. dan odkad su u vermikulitu i jako sam uzbuđen, bio bih sretan i s jednom jedinom gljivom :)
Viele kleine Leute die in vielen kleinen Orten viele kleine Dinge tun, können das Gesicht der Welt verändern.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la kale.kikor »

pozdrav svima =; ja sam strahinja iz bg sam zelim prvo da se zahvalim na velikoj pomoci :x ,vama i svim internetlijama od kojih ucim toliko stvari i koji ce biti zasluzni na 5 kila psy curki :mushroom: :cheesy: ,zelim da prikupim sto vise korisnih informacija vezano za grow te imam pitanje na ovu temu. kada osusim(vrv na suncu) i izmrvim konjsku balegu da li je treba sterilizovati,ili je samo pasterizovati npr sve zajedno sa kokosom i verkom?
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 221 put

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la faceOff »

Pasterizacija je dovoljna. Ali mora zbilja biti napravlhena po PS.
5kg, to vodiš flotu u svemir? Ili plaćenike?
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la kale.kikor »

hvala na odgovoru. da li bi ondak bilo dovoljno da kljucalom vodom prelijem kokos, verk i balegu,sve bi to bilo u kanti od 25 l sa poklopcem i tako bi stajalo 12 sati? na forumu sam procitao da npr kokos ne valja da se sterilise u expres loncu zbog gubljenja nekih bakterija pogodnih za dalji grow, da li isto stoji i sa balegom,ili joj nece smetati da je pasterizujem sobzitrom da imam veliki lonac a najvise i jedino se plasim kontaminacije? haha salim se za 5 kg :p ,bio bi zadovoljan sa 2 porcije, cekam spore iz NL pa kad dodju krecem. mada sam kreten narucio sa legitimnog sajta, pa sad kako oni to pakuju i da li ce proci carinu to cemo videti,ako ne uspe probacu fsre
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 221 put

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la faceOff »

Izbaci konjsko iz opcije. Ne treba ti. Samo dodatna zajebancija. Jedino ako se igraš i isprobavaš i nije ti stalo toliko do ishoda. Treba ga pasterizirati na način da središte konjskog dođe na temperaturu pasterizacije i tako održavat dva sata. Treba ti termometar za to.
Jedino ako ćeš vani uzgajati. Onda je bogom dano
Ako ne, prvi ti je put... Onda kokos, vermikulit i gipsĺ
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la kale.kikor »

uredu, bez konjskog cu. bio sam u tripu da bebicama dam sto vise hranjivih sastojaka, mada hajd da ne komplikujem, bez cu za prvi put. a kod sterilizacije tegli gde cu da inokuliram, gledao sam na yt da drze 1,5-2 h na 15 psi. sad koja je to temperature nzm i da li je uopste bitno... kapiram da ce biti preko 100 stepeni. hvala na odgovoru :x
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 221 put

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la faceOff »

120, 121 stupanj
Ne razumijem ovo - a kod sterilizacije tegli gde cu da inokuliram
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la kale.kikor »

tegle u kojima cu da spricam spore( skoro do vrha napunjene vodom natopljenim zrnevljem raza(z kao zaba)), pre nego uspricam moram da sterilisem u ex loncu, pa da li ovaj opis sterilizacije kako sam naveo valja? koliko sam shvatio sterilizacija se vrsi u ex loncu na 15 psi,a pasterizacija je samo vrelom vodom na atmosverskom pritisku kao kod kokosa i verka i cega god. molim tebe i ko god ovo cita da me ispravi gde gresim,zelim sto vise nauciti pre no sto krenem i hvala na svemu :thumbsup: :x :mushroom:
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 221 put

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la faceOff »

-a kod sterilizacije tegli gde cu da inokuliram- na čepu treba biti rupa promjera kao filter cigarete i u tu rupu nabijena sintetička vata.
Ja sam ovako pročitao pitanje i to je moj odgovor.
Ali, to je sama osnova uzgoja i ako to ne znaš onda ti džaba sve. Zato nisam siguran na što misliš. Nemam pojma koliko si upoznat sa procesom. Teško da ćeš na svako pitanje ovdje dobiti odgovor. Pogotovo na najosnovnije stvari. Malo je ljudi tu
Tegle nemoj puniti više od 2/3. Lakše je rastresti i promješati poslje. Protresaš kad je zrnje kolonizirano 30%-50%
Nije dovoljno natopiti. Nakon 15 -20 sati namakanja treba zrnje desetak minuta kuhati, posušiti im površinu i onda puniti tegle, zatvoriti probijenim poklopcem(sa vatom), pokriti alu folijom pa u ekspres lonac.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: uzgoj na konjskom izmetu pomoc

Post Postao/la kale.kikor »

nisi me razumeo nema veze sve jedno ti hvala :ymhug: . uglavnom mi je sve jasno oko celog growa(sem sitnih detalja,finesa) sa obzirom da mi je uglavnom sve jasno cega se uhvatim. samo me je bunila balega od koje si me odgovorio, nema potrebe komlikovati, mozda drugi put. hvala jos jednom.
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Odgovori