Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la Bigger Thomas »

Poštovanje svima, ljubav, mir, zdravlje i veselje vam želim.
Spore vam bile točne vrste, supstrati vam se germinizirali, miceliji vam se namnožili.
Infekcije vas minule, gljiva vam se rodilo, kroz tripove vas vodilo. Ko'Bog da!

Cilj mi je ove teme proći različite vrste, grow kit-ove i kompanije u Nizozemskoj. Kroz primjere naravno.

Nije mi first grow, a bome nije niti 100ti. Pa krenimo redom.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la AFX »

Nekako gledam na te grow kiteve kao na nešto umjetno..nekako rađe volim uzgojiti nešto iz spore/sjemena..provoditi uz to vrijeme, paziti i onda uzivati u plodovima.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la Bigger Thomas »

AFX je napisao/la:Nekako gledam na te grow kiteve kao na nešto umjetno..nekako rađe volim uzgojiti nešto iz spore/sjemena..provoditi uz to vrijeme, paziti i onda uzivati u plodovima.
Da te podržim, i ja imam takav osjećaj, ali je više vezan za bilo kakav uzgoj u pitarima i posudama. Te biljke su odvojene od prirode i od društva svoje vrste, nema nikakve razmjene informacija. Kao osobe u samnici.

No, što je tu je, imam priliku malo eksperimentirati sa grow kit-ovima, da izvježbam metodu uzgoja i izradim svoj setup.

Najradije bih se veselio i brao po šumama, no jesen će brzo ;)
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la Bigger Thomas »

Mexican - "Stropharia Cubensis" growkit; kompanija growkit[.]com - cijena 23 Eur
avg. yield - 100g; kit volume - 250cc


slika
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la ljacve55 »

Growao sam iz takvih growkitova i podijeljenog sam mišljenja.Nekad dobiješ više nekad manje od deklariranog.
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la Bigger Thomas »

ljacve55 je napisao/la:Growao sam iz takvih growkitova i podijeljenog sam mišljenja.Nekad dobiješ više nekad manje od deklariranog.
Baš sam zato i krenuo u istraživanje.

Evo kako to izgleda nakon dvije sedmice. Možete primjetiti da ima već dosta crnih primjeraka, koji su vjerojatno već prešli granicu za branje, no primjerci su premali, pa mi se čini da je bolje ih ostaviti još neko vrijeme dok ne stasaju ovi veći primjerci.

Slobodno bacite komentare ako imate koji.

slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la AFX »

Pa nije boja znak da su zrele za branje..ja imam naviku taman kad se krenu otvarati, prije nego ispuste spore.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ali u ovom slučaju boja je znak da su abortirale i da ih je bolje ubrat prije nego istrule.
Ove jadnice se guše, treba im puuuno više zraka!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la Bigger Thomas »

AFX je napisao/la:Pa nije boja znak da su zrele za branje..ja imam naviku taman kad se krenu otvarati, prije nego ispuste spore.
Da, tako i ja račnuam, ali jednostavno se nisu razvile osim jedne - dvije. Zato sam malo otegao branje.
HypnoToad je napisao/la:Da, ali u ovom slučaju boja je znak da su abortirale i da ih je bolje ubrat prije nego istrule.
Ove jadnice se guše, treba im puuuno više zraka!
Jel tako, i meni se čini. U mom prošlom automatskom terrariju gljive su bile divovi naspram ovih, ali je zrak bio filtriran i pripremljen. Ali eto, upute koje su došle sa growkitom jednostsvno kažu da se vrečica drži zatvorenom. I mogu vam reći da savršeno dihtuje, nemoguće ju je niti pritisnuti.

Pitanje: jeli sigurno otvoriti otvor za zrak na vrečici, naravno sa zaštitnom gazom zbog mušica?
Avatar
Bigger Thomas
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 26.02.2016, 11:21
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Uzgoj iz grow kit-ova u Nizozemskoj

Post Postao/la Bigger Thomas »

Branje.
Pitanje: ovaj crni donji dio stapke, jeli to trulež, napast ili normalna reakcija sa zrakom?
Pošto definitivno reagiraju sa zrakom i mijenjaju boju u crno, kao što vidite na slici gdje su odsječene.

slika

slika
Odgovori