Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
sapeone1
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 06.06.2018, 20:53
Ima zahvala: 1 put

Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la sapeone1 »

Pozz ekipa :D

Eto da i ja otvorim svoj prvi dnevnik o svom prvom growu ^^

Znaci nakon sto sam sve temeljito istrazio po forumu odlucio sam se za opciju kukuruz jer mi je najpristupacniji, tj jedini supstrat na kojem mogu pokusat razviti micelij jer sam isao do poljoprivredne trgovine da bi mi rekli da nema ni psenice ni razi ni jecma takoder sam pitao za vermikulit te kokosov treset ali ni to nemaju pa sam odlucio kad se taj cudesni micelij razvije kejsat zemljom :D

Uglavnom.. kupio sam bio kokicar te sam tegle od pola litre napunio jedno 2/3 i nalio vode da se kukuruz napije, a poklopce probusio ekserom i stavio filter od cigara posto nisam bio u mogucnosti nista drugo staviti.. nakon jedno 14 sati kolko sam vidio upio je poprilicnu kolicinu vode tj nabubrio je pun k* kak bi se reklo, nakon toga sam svaku teglu ispraznio te kukuruz oprao u velikoj cljediljci od svih onih ljusci i sranja i tog sto je ostalo, nakon toga sam ga vratio u tegle i izbusio na poklopcu jos jednu milimetarsku rupicu da kasnije kroz nju ubrizgram spore, nakon toga sam stavio komad alu folije i gumicu i stavio na steriliziranje... e sad jedini moguci problem bi mogao biti to sto sam sve sterilizirao mozda 40min ali nemam obican express lonac nego AMC brzokuhivo posude koje ima svoje postolje na kojem se kuha te posude jako jako brzo postice visoke temperature i zadrzava temperaturu dosta dugo (stara u tom posudu grah koji bi se trebo kuhat 2 sata skuha za 5 minuta, ali doslovno 5 min) tako da kontam da bi to sve trebalo bit dosta sterilno jel haha...nakon sterilizacije je ostalo nesto jako jako malo kapljica po kukuruzu tj wet spotovi kak bi se reklo ali nakon 12 sati hladenja na sobnoj temp kukuruz je upio sve do zadnje kapi(tresao sam teglu vise puta da se raspodjeli preostala voda...
Sto se spori tice, spore su mi stigle sa FSRE-a ali je print bio nekako rijedak pa sam cetvrtinu folije sastrugao u zlicu sve to uvukao u spricu, spricu sam omotao folijom i ostavio jedno 12-13h u frizideru prije ubrizgavanja.
Kad sam spore prebacivao u spricu sterilizirao sam vodu u ex-loncu i onda sam spricu sterilizirao s tako vrucom vodom par puta i onda ju napunio 7ml posto su samo 3 tegle u pitanju i ostavio jedno pola sata u frizideru da se ohladi, pozatvarao sve prozore i vrata i cekao da se zrak smiri u prostoriji, stol i zlicu sam prebrisao alkoholom i cekao da izlapi posto ubija spore jel iglu sam uzario brenerom bio pa nakon toga hladio vatom onom za skidat sminku natopljenom u medicinski alkohol, nakon svake tegle ponovio postupak i preko rupice na foliji stavio homemade flaster(znaci izrezo vatu tu okruglu i na rubove stavio onu hansaplast traku)..
Sto se spori tice, spore su mi stigle sa FSRE-a ali je print bio nekako rijedak pa sam cetvrtinu folije sastrugao u zlicu sve to uvukao u spricu, spricu sam omotao folijom i ostavio jedno 12-13h u frizideru prije ubrizgavanja.

uglavnom spore su sinoc ubacenje u tegle i sad cekamo :D

https://imgur.com/004Ot1a
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la 258 »

:thumbsup: :thumbsup:

Sretno
sapeone1
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 06.06.2018, 20:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la sapeone1 »

hvala :D
sapeone1
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 06.06.2018, 20:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la sapeone1 »

Update - 11. Dan
Napokon nakon 10 nestrpljivih dana cekanja, zivciranja i ubijanja sam sebe u pojam zasto nekrece nista (jer mi je dosta spori ostalo u onoj zadnjoj kapljici u sprici sto ostane..komplet crna bila xD pa od tog da mi je kukuruz izgledao suho itd..) napokon se u dvije tegle na par mjesta pojavio micelij..zasad sve bijelo i cisto izgleda ali vidit cemo jos :D
sapeone1
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 06.06.2018, 20:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la sapeone1 »

Imam neku nedoumicu oko ove druge tegle...jel ovo izgleda zdravo o.O?
https://imgur.com/a/UFdLlqP
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la ljacve55 »

Malo je previše vlage ostalo na dnu al zasad ti je sve ok no pratiti situaciju nadalje.Što drugo i možeš.
sapeone1
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 06.06.2018, 20:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la sapeone1 »

Zasad svuda u toj drugoj tegli napreduje, kontam jos dan dva ostavit pa protrest i cekat dalje.. prva mi se nekako presporo razvija s tim da je vec 15-ti dan..ali drzim ih u skrinji od Leda..dolje imam termometar dignem temp do 27-28 i ostavim ih unutra pol dana a ostatak dana su iza frizidera na toplom haha..
Sinoc pasterizirano 1kg kukuruza, ispravio greske od prvog puta, stavio vise rupa za zrak, danas sterizirao i sad cekam da upije visak vode pa cemo vidit sta ce 5 novih tegli rec :D

Edit: pitanje..dal ove dvije tegle mozda sporije razvijaju micelij jer im fali zraka? Imaju jednu rupu probusenu i u njoj filter za cigaru..jel moguce sad na neki naci dodat jos rupa za zrak i ako je na koji nacin da nekontaminiram sve?
Hvala unaprijed :D
sapeone1
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 06.06.2018, 20:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la sapeone1 »

Malo updatea da napravimo :D
Znaci prve dvije tegle sto su ostale jedna se razvija extra sporo a jedna kolko tolko napreduje (protreso sam obje bio i na jednoj se nastavilo razvija ova druga jebacki steka) ali one su na promatranju jos :D
A sto se tice ovih 5 tegli novih to stvarno nemam rijeci sam za sebe kolko me bolja priprema kukuruza iznenadila i bolje odradene tegle i pripremljene tegle nagradile..treci dan odmice ujutro se samo na 2 tegle vidio mic a sad na svih 5 :D inace sve tegle odrzavam na 25-27C
Ii razmisljao sam o tome da iduci put probam na prosu posto vidim na shroomeryu da su ljudi jako jako zadovoljni sa prosom i kokosom pa ono why not :D
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la 258 »

Svakako se okusaj! I šta je još jače mix koji radiš s prosom je full jednostavno napraviti! :) ja sam sad probao al nisan vidio da mu je rok istekao pa nije nabubrio prilikom kuhanja hehe :p

Šta se tiče sporog razvoja može biti zrak ako dotok istog nemaju, ako ima onda je nešto drugo. Ugl meni je jednom bilo do spora, drza sam 2 miseca u kolonizaciji i još nisu bile kolonizirane.. A sa svojim printom i ostalima u 4-5 dana se pojavi i "normalno" razvija :)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Golden Teacher- kukuruz (First grow)

Post Postao/la danko fafanko »

Nebi rekao da je do zraka, ja ni ne bušim rupe na poklopcima, stavim samo vlažnu maramicu, gore poklopac i sve ok
Odgovori