Prvi grow - Mckennaii propast

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la dafodil »

usro sam nacisto sve: print je bio jako los, nagrebao nesto i napunio dva sprica...dezinfikovano sve max. da bih se posekao na nozic i iskrvario po napunjenom spricu, drugi nije bio krvav...ipak sam se odlucio na inokulaciju pa ako sam spriceve unistio ponovo i taj deo price sa sve cekanjem postara nedeljama.
Napunio sam cetiri case sa verm+pirincano brasno+voda 2:1:1 odgore stavio sloj verma pokrio sa folijama i stavio u lonac na kuvanje (pod case podmetnuta kuhinjska krpa) 2 sata. Nakon hladjenja i pregleda ustanovim da su dve case naprsle (vidi se ostecenje ali kada povucem prstom sve je glatko te mi se cini da case nisu skroz neupotrebljive i ne bacam ih odmah). I tako...inokulirao sam sa malo jacom dozom i stavio u sobu gde se bas bas dobro greje.
Sada cekam, bice pravo cudo ako bude ista od ovoga...
:((
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la 258 »

Sritno! :)
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la Zephyrus »

dafodil je napisao/la:usro sam nacisto sve: print je bio jako los, nagrebao nesto i napunio dva sprica...dezinfikovano sve max. da bih se posekao na nozic i iskrvario po napunjenom spricu, drugi nije bio krvav...ipak sam se odlucio na inokulaciju pa ako sam spriceve unistio ponovo i taj deo price sa sve cekanjem postara nedeljama.
Ne mora ti to ništa značit, moj je isto bio da se usereš od miline, na kraju je svejedno sve izraslo.
dafodil je napisao/la:Napunio sam cetiri case sa verm+pirincano brasno+voda 2:1:1 odgore stavio sloj verma pokrio sa folijama i stavio u lonac na kuvanje (pod case podmetnuta kuhinjska krpa) 2 sata. Nakon hladjenja i pregleda ustanovim da su dve case naprsle (vidi se ostecenje ali kada povucem prstom sve je glatko te mi se cini da case nisu skroz neupotrebljive i ne bacam ih odmah). I tako...inokulirao sam sa malo jacom dozom i stavio u sobu gde se bas bas dobro greje.
Sada cekam, bice pravo cudo ako bude ista od ovoga...
:((
To izbjegneš tako da vodu ne zagrijavaš odmah na maksimalnoj temperaturi.
Što se tiče grijanja, to ti je dvosjekli mač - ako ih staviš blizu radijatora, brže će rasti, ali i mogućnost kontaminacije je nešto veća.
Meni je prvi grow uspio bez jedne jedine kontaminacije, a sjebao sam manje više sve sve što se sjebat dalo.
Mislim da je na kraju prevagnulo to što sam se stvarno trudio.
Sretno.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la dafodil »

videcemo, nadam se :)
4.dan se jos ne vidi micelijum u casama, ali kapiram da je to jer je temp. nesto niza od one koja se preporucuje za kolonizaciju...
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la dafodil »

Evo, danas je 5-6. dan od inokulacije, i u casama mi se na mestima ubrizgavanja pojavila belicasta materija, iskreno se nadam da je micelijum. Jos je tanka i slaba, ali nada se da se vidi na fotografiji. Molim iskusnije da mi kazu je li mica i kako to sve izgleda.

media/images2/1514813686.jpg

Hvala.
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la dafodil »

9.dan od inokulacije, ovo mi je prvi grow pa ne znam ni kako izgleda kontaminacija uzivo a posto sam toliko brizan ja u casama vidim svasta iako me drugar uverava da su case ok. Da li sam zajebao ako sam inokulirao samo kroz jednu rupicu na foliji?
Pa da vas pitam: napreduje li ili ne? kontaminacije?

media/images2/1515066390.jpg
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la 258 »

Meni to izgleda ok.. Čini se da mica dobro napreduje.
Svakao procackaj po forumu. Ima post di su stavljene sve kontaminacije sa slikama pa da možeš uspoređivati.
A šta se tiče kako, da trebalo bi na 4 mjesta inaokulirati ali s obzirom da ti uspijeva nemaš problema. Bravo :)
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la dafodil »

:mushh:

21.dan od inaokulacije, samo dve case prezivele (jedna pukla, jedna se usmrdela), mica dobro napreduje s obzirom da sam spore ubrizgao samo kroz jednu rupu. Za jedno nedelju dana kada mica sve pojede i malo ojaca planiram dunk i roll pa u fruiting chamber.

Ovako izgleda mica na strani gde je skroz obuhvatila supstrat...
media/images2/1516020860.jpg media/images2/1516022960.jpg

a ovoliko je jos ostalo da pojede u casama...
media/images2/1516091126.jpg media/images2/1516112800.jpg

Vasa misljenja, predlozi, sugestije ???
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la 258 »

Samo dalje po planu, sve znaš očito, drugi dio je onako lakši, bar se meni tako čini. Brao :thumbsup: :ymapplause:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prvi grow - Mckennaii propast

Post Postao/la antoniopavaroti »

dafodil je napisao/la::mushh:

21.dan od inaokulacije, samo dve case prezivele (jedna pukla, jedna se usmrdela), mica dobro napreduje s obzirom da sam spore ubrizgao samo kroz jednu rupu. Za jedno nedelju dana kada mica sve pojede i malo ojaca planiram dunk i roll pa u fruiting chamber.



a ovoliko je jos ostalo da pojede u casama...
media/images2/1516091126.jpg media/images2/1516112800.jpg

Vasa misljenja, predlozi, sugestije ???
kakva ti je to vlaga po čašama?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori