Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Čini se da je protok zraka bija problem, tako da je sad krenulo ali i kontaminacija - sve koje su se krenule razvijati su kontaminirane tako da ih je za sada 6 izdvojeno od ostatka. Ove ostale su na toplom, čekaju svoje vrijeme. Isto tako izgleda da je te rupe trebalo bušiti prije sterilizacije, al dobro je šta znam za dr put ;)

Do sljedećeg update-a pozzzz
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Poz

Ništa još. Kontaminacija teška, taman radim nove al mi se čini raž premokra kao da je skupila vlagu iz zraka šta je stajala jedan dan u dnevnom. Nez zašto ne mogu sliku upload al ugl ima kapljica unutra, nez dali smije biti ih..?
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

A danas ni jedne kapljice unutar tegli s raži, vidi se da je nekoliko zrna tu i tamo vlazno..

Ovo je bija proces. Raž se namakala jedan dan a potom prokuhala 15ak min , izvađena je na sugaman koji je bija preko cilog stola te je raž, u tankom sloju, stavljena na taj sugaman. Drugi dio sugamana je isa preko raži te sam u više navrata susija raž sa tim sugamanoma odnosno brisa. Raž je tako stajala par sati te sam proba dva različita načina provjere suhoće i oba su prošla. Prvi je kad raž stavim u ruku te ju okrenem, ostalo bi 7-8 zrna na ruci sve skupa. A drugi je: raž bi bila stavljena na toalet papir i on se nebi smocio.. Nakon toga sam napunio tegle, stavio foliju preko, s glumicom. Na teglama ima rupa na sredini poklopca malo manja od promjera malog prsta kroz koju je povučena sint vata. Tegle su tako ostajale 12-15h. Nakon šta se sterilizalo ostajale su u kuhinji jedan dan i prije inaokulacije sam vidio te kapljice unutar tegle. Sint vata nije vlažna tako da ne vj da je voda prilikom sterilizacije ušla u tegle.... Sad ukoliko je tu i tamo neko zrno vlazno dali to stvara problem? Jer ne kuzim šta radim krivo, ako je ovo krivo uopće...

Zzz

Hvala na odgovoru :D
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la ljacve55 »

Ja gotovo uvijek imam vlage u teglama no bez obzira na nju gotovo sve tegle do sad bez problema izgurale.
Do sada su mi se kontaminirale 3 tegle od njih nekih 40 od kad sam krenuo.Probaj krenuti od sterilizacije pa do pravljenja špriceva,negdje usput radiš greške.
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Update - Bogom dano krenulo je lagano :)

Pišem dalje...

Napravio sam nove Thai sprice te sam njih koristio u zadnjoj inaokulaciji. Od 4 čaše, 3 su contamination free.

Omjer koji sam koristio je bio :
-2/3 verm
-1/4 BRF
-1/4 voda

Šta se tiče raži sa kapljicama od 3, 2 su contamination free.

Za koji dan će update sa slikama, te će biti još pridošlica.

Hvala svima na pomoći - pozzzz ljudi :D
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la dafodil »

bravo :D
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Ipak sve kontaminirano. Znači da je inokulacija loša? Ili da sam prilikom šprica nešto krivo?
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Poz

... l kontaminirano je sve do sada napravljeno.. Još jedna tura je inokulirana s istim špricama u više manje istim uvjetima pa ćemo viditi, zvuči mi smiješno dok pišem post..

slika
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la CroOyster »

hmm.. inokulacija zrna cesto tako zavrsava sterilizacija za tu tehniku mora biti potpuno uspjesna. Jesi li razmisljao o agaru? Jer kad gledas neki redosljed kako bi trebalo onda je to spore na agar pa sa agara na zrno (psenica idealno) a nakon druge generacije moze piljevina razna druga zrna sve ovisi koja je gljiva.

eh da i posto sam malo procitao tvoje dosadasnje postove, moje je neko razmisljanje da sve dolazi od lose pasterizacije i sterilizacije trebas puno toga promjeniti...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la HypnoToad »

Nema ovo (konretno u postu iznad) veze sa sterilizacijom kad se radi o plijesnima, to bi stvarno trebala ostati temperatura u zrnu ispod 50 stupnjeva da spore plijesni prežive. Tu je problem kasnije u izradi šprica. Ali s ostatkom posta se slažem.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori