Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la antoniopavaroti »

možda krivo vidim..ali čini mi se da špricaš tegle u kojima je inokulirano zrno? To se ne radi..Kad porodiš micu onda se špricanjem održava vlažnost u boxu..ili isparavanjem vode koju griješ nekim grijačem za akvarij..Mrak nije potreban.. I gdje su ti rupe za zrak na toj alu foliji? One trebaju biti zaštičene medicinskom trakom ili onom sint. vunom sa kojom se pune jastuci na primjer..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Jedna plastična kutija stoji u drugoj te se grije voda. Od tu isparavanje, samo nez kako su kapljice unutra. Možda jer je previše vlage u kejkovima i raži pa da to ne isparava. Ja san radija po guide koja je svugdje po forumu šta ima 4 nastavka. Ugl tamo piše da je omjer 2:1:1 v, brf, voda a danas gledam po forumu neko navodi da to ne ide tako nego da najprije verm ide u posudu zasebno i da u tu ponudu također ide voda. Te se onda verm vadi i cidi rukom koliko god ide i miša u omjeru 1:1 tako da ću tako sad napraviti, a koristiti ću one sprice šta iman od prije jer nema nikakve kontaminacije u ovim teglama koje su tu 10 dana vec pa se nadam da je taj dio dobro odrađen.

Sljedeći korak, isprazniti stare čaše, dio, staviti novi mix prema novosaznalim informacijama i sterilizirati. Sutra inaokulacija
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la antoniopavaroti »

pa ostavi još par dana da se možda pojavi mica..nekad to zna kasniti
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Početak novog poglavlja-drugi put (Mexicana)

S obzirom na uvid u nove informacije odlučija san se sve ispočetka tako da je sve do sad napravljeno završilo u smeću a nova tura se sterilizira dok pišem, pa da krenemo.

Ovaj put samo PF Tek sa vermikulitom+raženim brašnom+vodom, ali u 3 različita omjera i načina stavljanja folije pa šta prođe koristim ubuduće.

U prvu turu, odnosno dio velikih čaša sam stavio isti omjer 2:1:1 (verm:brašno:voda)

slika

ali sam shvatija da je smjesa još uvik drugačija nego na gore spomenutom videu (post prije) te sam odokativno dodavao verm i brašno u omjeru 2:1 dok nije bilo šta sličnije onom na videu pa to izgleda nekako ovako al s manje grudica jer je konačan rezultat još malo rijeđi jer sam dodao još malo verm-a i brašna

slika
slika

Šta se tiče drugog omjera koje je išao u manje čaše radija sam po principu Red. Verm. potopljen u vodi sam cijedio kroz ruku svom snagom dok nije ispadala kap po kap te sam to odvaja u posebnu zdjelu

slika

Nakon toga je išlo brašno. Sve se dobro izmišalo te se dobila ovakva smjesa, a stisak šake ukazuje na vlažnost/suhoću smjese

slika
slika

Nakon toga rubovi su obrisani suhum ubrusom, verm je pokrija ostatak čaše pa to izgleda ovako

slika

Folija je išla u 3 sloja- 2 sloja koja ostaju a treći koji se skida prilikom inaokulacije. Razlika je šta sam jedne pričvršćivao s izolir trakom da voda ne ulazi u čaše prilikom sterilizacije a druge ne, pa ćemo viditi oće biti razlike.

Triba mi savjet vezano za tu foliju. Dali ona ostaje prilikom kolonizacije te ukoliko ne, ako nemam med. trake kako bi moga popuniti male, iglom napravljene rupice a da ima izmjena zraka?! Dali uopće treba izmjena zraka pilikom kolonizacie??

Te je sve stavljeno na sterilizaciju, vatra je smanjena kad je para vidno izlazila iz lonca te se sve steriliziralo do ~1h. Vode je bilo do dna čaša.

slika

Eto toliko od mene za sad. Ako vam šta zapne za oko di san moga sje*** svakako mi javite ;)
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Ovaj put bez slika čisto da bude šta čišće i brže. Operacija inaokulacije se odvijala u šatoru. Prostorija je predhodno našpricana Oustom te je ostavljena zatvorena 20ak min dok sam se tušira. Naknadno je radna površina obrisana alkoholom, također su sve čaše obrisane alkoholom skupa sa folijom te stavljene u glow box. Vodom je špricano u zrak da kapljice padaju u box te tako ostavljeno par min. Radija sam u rukavicama koje su bile zalipljene selotejpom za džemper te sam ih prao u alkoholu svakih par min. Kad bih se sjetio iglu bi protresao pa potom zapalio, skinuo foliju s čaše inaokulirao, vratio zadnju foliju(poklopac) te izvadio iglu, zapalio itd. do kraja.

Sad su ponovo u zatvorenoj plastičnoj kutiji koja se grije grijačem za toplovodne ribice te se ili kolonizira ili radi opet. Do sljedećeg updatea :ymhug:
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Update-day 5 (jučer navečer)

Micelij se počeo razvijati, polagano ali sigurno :thumbsup:

slika
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Hej hej hej - Zastoj

Kako stvari stoje, stoje, kao i prvi put. Ide 14-ti dan pa se lagano pitam šta je najbolje učiniti dalje? Do kad čekati te za šta vi mislite da sam moga krivo napraviti s obzirom na okolnosti iznesene u dnevniku do sada?

p.s. ono sta je počelo, je kao počelo. Ne znam kako ali slučajno je papir osta zaljepljen na staklu te mi se učinilo da je micelij ali sam danas shvatija da nije :)

I jos jedna stvar, ona paucina sta se inace stvara unutar tegle, se stvara s vanjske strane, kao bijela žarista iz kojih se širi. Dosta slično kako kada micelij napreduje iznutra, ali eto kazem da tako izgleda na vanjskoj stjenci staklenih čaša. Nemam sliku al mislim da si mozete zamisliti.

:ymhug:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la antoniopavaroti »

kako si rješio dotok zraka? Mislim da su ti rupice za dotok zraka premale..one bi trebale biti promjera cigarete..znači kakvih 8mm..i to jedno 3-4 takve rupice..na njih zalepiš medicinsku traku..Možda je zato zastoj..premalo zraka koji je potreban mici za razvoj..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la 258 »

Onda je to do toga, jer su rupe skroz malene.. Tako da ću onda sterilirati iglu pa ću napraviti još rupica
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Početak novog poglavlja-prvi grow (Mexicana)

Post Postao/la antoniopavaroti »

napravi 4 veče rupe jedna nasuprot druge u križ.., sa oštrom običnom olovkom probuši foliju a olovku prije toga obriši octom ili alkoholom ..pa zalepi jednostruko komad medicinske trake preko rupa..Dobar je i filter od cigarete na pola prerezan..uglaviš ga u rupe..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori