Horos its back Golden teacher u igri

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la Horos »

Drugari posle mnogo mnogo vremena evo me ponovo da se druzim i sa vama i sa malim zlatnim lepoticama
uskoro vise informacija
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la Horos »

drugari evo da krenemo pre neki dan sam od dobrih ljudi dobio na poklon par printova amazonian cini mi se, i Golden teacher. ovaj put odlucio sam se za Gt. Destilisanu vodu prokuvao u bocici u ekspres loncu, ohladio, sastrugao spore unutra sterilnom iglom, brine me samo sto sam kod uvlacenja spora u spric i vracanja da se izmesaju povukao vazduha i vazduh je probuckao kroz vodu sa sporama. nadam se da nije pokupilo neka sranja iz vazduha. nakupio par spriceva i stavio da prenoce. kupio raz oprao je u par voda da bude sto cistija, prokuvao 20 min u loncu, ohladio oprao opet, osusio da se ne lepi puno, u tegle i kuvao u ekspres loncu sat i 45min, ohladio, inokulirao sa po 2ml spora. pa cemo videti sta ce da bude
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la AFX »

Samo lijepo fotkaj od pocetka do kraja..i pratimo!
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la Horos »

za sada se nema sta slikati niko nije zeljan da gleda kuvanu raz u teglama. slike kad zabeli ako Bog da :)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la AFX »

Svi znaju kako raz izgleda, ali ta tegla na početku zajedno s ostalim slikama tvori jednu cjelinu :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la Horos »

dobro brate u pravu si. na samom startu problemi. naime tegle drzim u visecem delu koji se nalazi iznad sporeta, temperatura stalno oko 28. danas sam otisao na sat vremena od kuce i kad sam dosao zena ko zena upalila rernu ja otvorim gore termometar kaze 37c tegle tople na dodir posebno deo koji je na dnu. nije trajalo duze od sat vremena. kolike su sanse da je poubijalo spore ili nakotilo neke kontaminacije?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la AFX »

A gle, ostavi ih pa ćeš vidjeti..to ti nitko ne može reći sa sigurnošću..eh da..ne moraš držati iznad šporeta, pa toplo je vrijeme..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la Horos »

prvo pa musko a u klinc izgleda da sam raz ostavio previse vlaznom, u pola tegli se pojavio wet spot. kad pre i kako tako brzo se nakotio samo da mi je znati. nagledao sam ga se puno tokom mojih davnih uzgoja i pokusaja uzgoja tako da nema greske nazalost. a kuvao sam sat i 45 min u ekspres loncu i to ruski neki nabije dobar pritisak, i nosio rukavice i masku tokom inokulacije i usijavao iglu da se zacrveni pre svakog uboda, sve po propisu i da ga s oprostenjem j....es kontaminiralo se. smorio sam se bas onako pravo
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la Vid Svante »

ja sam u ekspres loncu mislim kuhao max sat vremena...
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Horos its back Golden teacher u igri

Post Postao/la ljacve55 »

Ja ne growam pečurke dugo al smatram da sam pokupio dovoljno znanja da mogu uzgojiti vjerojatno svaku vrstu.
Treba se malo informirati o strainu,što voli,što ne voli itd ;)
Meni se na gotovo svim teglama pojavljuje kondenzacija s mogućnošću wet spota no dosad sam od 20-tak tegli bacio tek jednu i to samo zato jer je nisam zatvorio kako spada te su mi spore bakterija ušle nekako (što i nije čudno)
Bilo je tegli sa potencijalom da propadnu al kako sam ja jako tvrdoglav pustim je da vidim kako će se ponašat u narednih 7 dana što i tebi preporučam.
Trenutno koristim Ex. lonac od Lagostine 7 litara u koju mi taman stanu 3 tegle od 720ml ili 860ml ali to mi je premalo stoga tražim neki sa + 20 litara.
Na jednom stranom forumu čovjek mi nudi svoj 23 AA(jer uzima skoro pa duplo veći) za 100$ i nešto od sjemena što mi je jako primamljivo samo me hebe shiping/poštarina za koju ne znam točno kolika bi bila.Uzeo bih lonac jer smatram da su najbolji za ovaj hobi.All American Ex. lonac star 1 sezonu za te novce je prilika koja se nebi smijela propustiti.
Odgovori