Amazonian - Psilocybe Cubensis

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Odlučio sam napraviti prvi dnevnik ovdje. Plan mi je raž sa kokosovim tresetom. Imam dve tegle i svoje šprice. Razmišljam možda da kombiniram nešto sa kokosovim tresetom pa su slobodni prijedlozi.
Teglice zimnice se upravo steriliziraju.
Zadnji put kada sam radio miješao sam kokosov treset sa vermikulitom i sam teset sa raži. Sami treset mi je dao više prinosa. Raž sam izabrao jer sam već kombinirao sa njom i ispala je puno bolja od pšenice koja mi se stalno kontaminirala. Kasnije sam se sjetio da sam mogao i kukuruz ali sad je to to.
Eto, malo da osvježimo dnevnike jer vidim da su zamrli. Nadam se da ću puniti slikama, unatoč tome što baš i nemam puno slobodnog vremena.
slika
slika
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la shroomko »

Pa sto ne skines te naljepnice, neces vidit kontaminacije ako tamo nastanu.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Jedna se skinula a drugu mi se neda strugati. Te od zvjezde su tvrdo korne neke naljepnice.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Danas ću ubrizgati spore, da li je previše za dvije tegle 10ml? Ne znam šta da radim sa tim špricama i sporama što imam, previše sam ih napravio.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la shroomko »

10 ml je cijela sprica? Bit ce previse, mislim da ce sve ce plivati u vodi i imati ces vece sanse za wetspot kontaminaciju.
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Dobro ti je rekao shroomko. Previše bi to tekućine bilo u tegli i puno je veća šansa za wetspot. Dovoljno ti je ubrizgati 1-2 ml tekucine i lijepo protresti teglu da se spore lijepo rasporede. :) Ostatak spora možeš sačuvati za naredne situacije.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Ma znam da je previše, a ne znam šta da radim sa tim špricama imam ih hrpu. Prvi put kad sam radio napravio sam tonu toga.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la ljacve55 »

Ja ću ti preuzeti višak :D haha
Daj mi reci koja kombinacija bi mi bila najbolja za početak-vidim da se može sa kukuruzom,raži,pšenicom.
Naručio vermikulit jer sam vidio na YT clipove kako rade sa njim.Jel se on može miješat sa onim gore navedenim ili ovo gore ide bez njega?
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la Vid Svante »

Mislim da je najjednostavnije sa vermikulitom. Netko je ovdje čak bio rekao da ga ne treba sterilizirati ako ga koristiš odmah iz vrećice, samo ga moraš smočiti. Vermikulit i raž recimo, ili neki drugi odabir. Vermikulit i kokosov treset imaš nabaviti u pet šopu a neke i u bauhausu. Kod kokosovog trseta mi je najviše bio problem pogoditi pravi omjer jer ako staviš previše postoji mogućnost da se neće ništa dogoditi. To se meni jednom dogodilo. A možeš i svo troje kombinirati što naravno iziskuje dodatne kalkulacije omjera. Ali, kokosov treset sa pogođenom mjerom naviše doprinosi. Dogodilo mi se jednom da više nisam mogao podnijeti koliko rastu i dopizdilo mi je :) Pogledaj i ono sa čašama. To je prilično brzi proces ali manji prinosi.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Amazonian - Psilocybe Cubensis

Post Postao/la ljacve55 »

Ma ja sam jedan od onih koji bi sve na brzinu,a kod ovog nije tako.Polako i strpljivo doći do vlastitog proizvoda.
Odgovori