Eksperiment

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Eksperiment

Post Postao/la sharplaninac »

Posto sam nov u pecurkama sto se uzgoja tice,poceo sam sa kejkovima preko neta tako zvanim grow kit i tu sam na prvi vec napravio gresku...kejk je bio spawn bag sa vec plasticnom cevcicom de se ubacuju spore,uglavom kejk je super uhatio,sav bijel kao snijeg :) al posto sam nestrpljiv nisam mogao da sacekam da uhavti jos nekih 3% kolko je ostalo tj samo dno kejka....i takvog ga stavim u box...box slican shotgun stil samo malo manje rupa,i ispod njega sam stavio resetke iz rerne(pecnice) i ispod nje thermo tepih.Temperatura u boxu 25 stepeni i vlaznost oko 90 % uglavnom uslovi vrh,ali moja greska sto nisam stavio podlogu ispod npr. alu foliu,da bi se posle odredjenog vremena kontiminiralo od ispod(sto sam slucajno zapazio kad sam sredjivao box)posto sam nesto na netu citao da moze da se spreci dalje sirenje kontiminacije ako se to mesto ocisti sa kasikom viljuskom svejedno,i potom to mesto pospe so.Nisam ni verovao da ce se povuc,mada sa vremena se pocelo javljat malo zeleno.Da neduzim na kraju sam taj kejk izvmrvio i pomesao sa zemljom koju sam uveo iz saksije sa terase,sve fino izmesao,70 kejk 30 zemlja....tako sam taj mix prekrio sa zemljom i zalio vodom...evo posle nedelju dana primetio sam da myceli radi,masa je cvrsta,normalno kad covek probode prstom zemlju,prst prodje kroz nju al ovde ne kao kamen....Posto sam to sve stavio u plasticnu saksiju,koja stoji na terasi i gde je temperatura oko 5-12 stepeni,malo mi je cudno da uopste raste al eto vidim nesto se dogadja,malo sam razmako plastiku da vidim ima li sta bijelo izmedju mixa i zida posude mogao sam da primetim kako raste mayceli....Trenutno je vani hladno(normalno decembar)celu saksiju sam sklonio u podrum,bar nije toliko hladno...videcu da zakacim neke fotke da bude ljepsa tema...zanima me ima li ko iskustva u ovome slicno nesto... :ymdevil: e da ja brkam ekavicu i ijekavicu mada svi se mi razumemo :)) media/images2/1481123173.jpg
Odgovori