Mazatapec prvi uzgoj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la Chegi »

Obavezno menjaj tu vodu u kojoj ti je grejac,ja sam na slican nacin grejao box(+ odrzavao vlagu) pre par godina i neznajuci da voda treba da se menja, sve mi se kontaminiralo...Mozda to i nije bio glavni razlog ali svakako sam posle toga dobio kritike kako sam vodu morao redovno da menjam :)

A sto se svetla tice ako zelis da ti sve gljive rastu na gore,zamotaj box u bilo sta sto ce spreciti svetlo da ulazi sa strane.


:thumbsup:
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

Hvala
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

slika
Sta se desava sa ovum gljivama desno? I da li su ove levo pustile spore? Mislim na to crno po perlitu
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la Chegi »

Ovo levo su gljive pustile spore, za gljive desno nisam siguran,morao bi neko iskusniji da ti da precizan odgovor. :(
Mene vise brine ova zelenkasto siva boja po srednjem i levom kejku, mada nisam nikada radio sa kejkovima,mozda je to normalno :-?


EDIT: Radio sa kejkovima ili ne, poprilicno sam ubedjen da nije normalno i da je neka kontaminacija u pitanju, ili su samo spore pale po miceliju pa na slici tako izgleda? Idi za svaki slucaj juri prvu pomoc u last minute pitanjima ili kontaminacijama
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

Chegi je napisao/la:Ovo levo su gljive pustile spore, za gljive desno nisam siguran,morao bi neko iskusniji da ti da precizan odgovor. :(
Mene vise brine ova zelenkasto siva boja po srednjem i levom kejku, mada nisam nikada radio sa kejkovima,mozda je to normalno :-?


EDIT: Radio sa kejkovima ili ne, poprilicno sam ubedjen da nije normalno i da je neka kontaminacija u pitanju, ili su samo spore pale po miceliju pa na slici tako izgleda? Idi za svaki slucaj juri prvu pomoc u last minute pitanjima ili kontaminacijama
Ok. Onda to sto ima berem. Imam spreman kukuruz. Pa cu njega da ubacim na frutanje. A ovo verovatno treba da bacim. Ja mislim da je problem sto mi kaplje voda sa poklopca od kondenzacije. Hvala
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la Chegi »

Nemoj da bacas jos, sacekaj da ti neko iskusniji kaze da li da bacas, ali te zelenkasto sive boje su u glavnom kontaminacije koliko ja znam...

Ali zapamti za sledeci put da tu vodu gde je grejac treba da menjas redovno jer je ona vrlo pogodna za razvijanje raznih sranja na toj temperaturi, jos jedna stvar za koju verujem da bi ti znacila je da preko te posude sa grejacem stavis foliju,cisto da ta voda od 30 ili koliko vec stepeni ostane vecinski unutar te posude :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la HypnoToad »

Morat ćeš stavit malo bližu sliku tog sumnjivog dijela, ovako ne vidim ništa. Ovo plavo je oksidacija psilocina, ono sivo je malo sumnjivo.
Svi ste jako opterećeni tim kapanjem s poklopca, kao da kiša nikada ne pada, umjesto da se malo više pobrinete oko stalnog strujanja zraka unutar boxa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

slika
Obrao sam kejkove. Ocistio ono stomi se nije svidjalo po boji. Dunkao. Pa sledeci update kad opet krene nesto da se desava. Hvala svima na pomoci
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la SmrtNaKonju »

HypnoToad je napisao/la:Da, stroma, previše CO2. Maši jače i češće unutra.
Znači, taj bijeli pamučasti višak uvijek nastaje zbog viška CO2?

Milorade, kako napreduje kukuruz? Inače, koje zrno najbolje paše s kokosom? Vidio sam davno na shroomeryju da kukuruz nije prvi izbor.
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

SmrtNaKonju je napisao/la:
HypnoToad je napisao/la:Da, stroma, previše CO2. Maši jače i češće unutra.
Znači, taj bijeli pamučasti višak uvijek nastaje zbog viška CO2?

Milorade, kako napreduje kukuruz? Inače, koje zrno najbolje paše s kokosom? Vidio sam davno na shroomeryju da kukuruz nije prvi izbor.
slika
Drugi dan su na 12/12 6500K svetlo. Meni izgledaju fino. Ne znam prvi mi je put
Da dodam kejsano je zemlja vermikulit 2/3 zemlja, 1/3 vermikulit.
Odgovori