Mazatapec prvi uzgoj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la AFX »

Fiadro ti je nedavno imao odličan dnevnik uzgoja: https://www.themajka.com/viewtopic.php?f=45&t=2515
Samo vermikulit ne bi preporučio, realno neznam bi li to uopće funkcioniralo kako spada, već bi ti preporučio kokosov treset koji imaš u pet shopovima koji je naj sigurnija opcija, a i poprilično je hranjiv, a ako želiš uštediti..onda zemlja kao Fiadro, on je to lijepo izveo, sterilizirao kao što i sam vidiš..vermikulit možeš ubaciti u kokos/zemlju da drži casing vlažnim. :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

Hvala AFX. Ja cu probati 50 50 vermikulit zemlja. Danas cu ih ubaciti u kontejnere pa kacim slike. Hvala svima
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

slika
slika
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

Pomesao sam kukuruz vermikulit i zemlju. Poklopio vratio u inkubator. Cekam sad da vidim kako ce da ide
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la shroomko »

Ne tako da ti zrna vire, podlozna su kontaminacijama. Casing stavis na vrh. Utiskaj to zrnje cistom zlicom ili vilicom i stavii tanki sloj vermikulita na vrh da prekrije zrnje.

To sam cuo za slamu u onom Lets grow mushrooms, ali mislim da je isti princip za bilo koju mjesavinu.

Rekli su da zrnje ne stavis uz rub (ili na vrh) zato sto taj dio uz rub brzo gubi vlagu. Onda je micelij sokiran tim gubitkom vlage i kontaminacije imaju vecu sansu. Ako taj dio koji gubi vlagu je vermikulit / slama / zemlja onda nema veze. Ali ako je zrno, onda kontaminacije prodru u zrno i imaju uporiste iz kojeg mogu kontaminirati sve.

Koliko sam shvatio zrno je puno hranjivije i zato je strateski vazno. Tko osvoji zrno, osvojio je cijeli substrat.
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la milorad1612 »

Hvala puno. Da stavim suv ili vlazan vermikulit? Jer sam citao u da stavljaju suvu zemlju kao gornji sloj
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la shroomko »

Ja nisam nikad radio sa zemljom, ali vermikulit sam uvijek stavljao vlazan. Mislim da nema logike staviti suhu zemlju jer gljivama treba vlage.

Mozes cak i prvo malo zemlje pa onda vermikulita. Nemoj staviti puno vermikulita, par milimetara. Moje iskustvo je da ako stavis previse vermikulita da se nista ne dogadja. Ali nisam tako pustio dugo, mozda nakon 2-3 dana sam postao nestrpljiv pa sam skinuo visak i onda je krenulo se bijeliti.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la Vid Svante »

shroomko je napisao/la:Ja nisam nikad radio sa zemljom, ali vermikulit sam uvijek stavljao vlazan. Mislim da nema logike staviti suhu zemlju jer gljivama treba vlage.

Mozes cak i prvo malo zemlje pa onda vermikulita. Nemoj staviti puno vermikulita, par milimetara. Moje iskustvo je da ako stavis previse vermikulita da se nista ne dogadja. Ali nisam tako pustio dugo, mozda nakon 2-3 dana sam postao nestrpljiv pa sam skinuo visak i onda je krenulo se bijeliti.
Sličnu stvar sam i ja napravio, i primjetio da se ništa ne događa pa sam isto skinuo. Vjerojatno je to do toga da svjetlo ne dolazi do unutra
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la shroomko »

Ili ne dolazi zrak ili nesto je.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Mazatapec prvi uzgoj

Post Postao/la AFX »

Ne radi se o svjetlu..dok se micelj ne proširi po zemlji uopće ti ne treba svjetla..možeš slobodno prekriti folijom i u mračan prostor i luftaj tu i tamo. Tek kod frutanja ti treba svjetlosti i to malo nje čisto da ti gljive ne rastu naopačke i naglavačke :D

Jesi možda stavio kukuruz u vruću zemlju..opiši postupak, pa možda skužimo
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori