pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Post Postao/la AFX »

Daj probaj i jednu teglicu s brasnom smedje rize..manja je mogućnost da će se plijesan na to uloviti
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Dobro ti AFX veli. :)
Izaberi neku metodu koja ne mora uroditi velikim plodom, samo da je šansa od kontaminacije niska. Da rodi 2-3 gljivice dovoljno za print. Tada bi sve jednostavnije teklo.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Post Postao/la shroomko »

Mislimim da bi profesionalci bi to napravili na agaru. Imas u Lets grow mushrooms video kako se to radi.

Samo moras biti super cist, raditi u glove boxu i sve pospricati klorom ili asepsolom. Ja sam jednom probao i uzgojio sam gomilu kontaminacija, ali u to vrijeme nisam htio koristiti klor jer je teska kemija.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Post Postao/la huana.meri »

iz istog razloga se nisam ni pokušao igrati agarom, nema uvjete i neču se lagat, mogu samo imat sreće ovako....
od svega je živo 5 teglica, od toga 2 kukuruz u zrnu, jedan kukuruz ok polako ide, na 21 C, drugi mi se čini da je kontaminiran, no možda jei onaj mic koji nepreferiramo jel....
od ove 3 tegle sa piljevinom i balegom kravljom na 2 je garant micelij krenuo, također na 21C.....
idem vam poslikat baš kad se već da poslikat i sad se vidi malo....

eo ekipa, od svega nakraju neki pomak samopokazuju ove dvije teglice, za obje mislim da je cubensis pa od snova serbice ništa još... jedino ako nisam u krivu sa ovom teglom balege, a moguće je jer sam malo izgubio volju kad su krenule kontaminacije...
obje tegle će nešto dati, makar komadić mica i iće na frutanje kako god ispadne, prisilan porod, kontaminirani, nema veze, šta nam bog da poklonićemo se :psy
no neodustajem, gledam u kuhinji baš šta imamali nemam brašno od riže smeđe, imam palente, riže, humusa kupovnog za cvijeće, imam kokičara još...piljvine...
probaću jako raskuhat kokičar i u jako male čaše staklene, 0.05 brijem, nešto ću skombat već, možda noćas ali neosjećam se najbolje, juče sam alkohol diro opet.


slika
slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Post Postao/la shroomko »

Kontaminacije su prakticno garantirane kad si dobio suhe gljive koje si samo ubacio u substrat.
Zato ti je agar najbolji jer ce krenuti i kontaminacije ali i micelij pa onda mozes odvojiti samo micelij. Ali stvarno moras biti uredan, cist i vjest.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: pokušaj miceliziranja i frutanja psilocybe serbica iz suhih gljiva

Post Postao/la huana.meri »

aha, pokrenem sve da krene i onda selektiram mali komadić mice na novi agar koliko može sterilno.....
je vjeruje netkoda se serbica nemože doma uzgojit možda?
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori