GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la shroomko »

Jesi li probao pomijesati zrnje sa vlaznom zemljom i onda prekriti slojem suhe zemlje?
Ili bar staviti nekoliko redova zrnja izmedu redova vlazne zemlje i na vrh red suhe zemlje?

Koje su prednosti i mane u odnosu na tvoj sistem gdje imas samo 1 ogroman sloj vlazne zemlje pa tanki sloj zrnja pa sloj suhe zemlje?
Cini mi se da ovako kako ti radis treba puno duze da se kolonizira cijela zemlja. dole, da bi brze islo da je zrnje pomijesano sa zemljom??
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la Fiadro »

9's je napisao/la:Pitanje glasi, a to su nekoliko pitanja:
kolika ti je debljina slojeva donjeg, kolika gornjeg i kolika j e debljina spawn-a tojest zrnevlja?
otprilike 8 centimetara doljnjeg rezervoara i 3 gornjega
PC-a neznam , 3 tegle rasprostranjene na cca pol metra kvadratnog , 2 centa možda
Reality is just an illusion
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la Fiadro »

shroomko je napisao/la:Jesi li probao pomijesati zrnje sa vlaznom zemljom i onda prekriti slojem suhe zemlje?
Ili bar staviti nekoliko redova zrnja izmedu redova vlazne zemlje i na vrh red suhe zemlje?

Koje su prednosti i mane u odnosu na tvoj sistem gdje imas samo 1 ogroman sloj vlazne zemlje pa tanki sloj zrnja pa sloj suhe zemlje?
Cini mi se da ovako kako ti radis treba puno duze da se kolonizira cijela zemlja. dole, da bi brze islo da je zrnje pomijesano sa zemljom??
U prvom growu sam radio tako sa doljnjim slojem suhe + granule a gornji navlažene
Sad sam eksperimentirao ovako čisto jer dole je 8-10 cm sloj zemlje ,znaći mogu puno više vode natopiti u prijevodu flusheva napravit nego sa gornjim od 2-3 centimetra, e sad za tijek kolonizacije stvarno neznam ..tu ceš me ti morat savjetovat
Reality is just an illusion
9's
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 29.08.2016, 10:13
 pohvaljen: 2 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la 9's »

Malo sam se pogubio.... Ja danas stavio u manju posudu: sloj2-3 cm vlazne, pa sloj kukuruza pa odozgo sloj suve....
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la Fiadro »

Evo mali update, jos dan dva pa prelazim na PVC foliju i 12-12 sati svijetlo-mrak :ymhug:

slika


slika

slika

slika

slika
Reality is just an illusion
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la Fiadro »

9's je napisao/la:Malo sam se pogubio.... Ja danas stavio u manju posudu: sloj2-3 cm vlazne, pa sloj kukuruza pa odozgo sloj suve....
si sterilizirao sve? moze li koja slika, zemlja nesmije bit previše vlažna jer može lako doći do kontaminacije
Reality is just an illusion
9's
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 29.08.2016, 10:13
 pohvaljen: 2 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la 9's »

Nemam slika na alost malo strpljenja imam ovih dana...
Nisam puno zrnevlja stavio, cisto za experiment dok cekam 3 supstrata sa slamom i 4 brf da pocnu frutati a ko za inat nece....
Nadam se da nije previse vlazna, vidim tu i tamo po neki pinovi probijaju taj sloj suve zemlje. Postacu sliku neku veceras-sutra... :)
Avatar
Fiadro
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 09.07.2013, 19:37
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la Fiadro »

9's je napisao/la:Nemam slika na alost malo strpljenja imam ovih dana...
Nisam puno zrnevlja stavio, cisto za experiment dok cekam 3 supstrata sa slamom i 4 brf da pocnu frutati a ko za inat nece....
Nadam se da nije previse vlazna, vidim tu i tamo po neki pinovi probijaju taj sloj suve zemlje. Postacu sliku neku veceras-sutra... :)
ako si sve dobro sterilizirao prije ubacivanja nebiš trebao imat problema, zemlja i nije pretjerano hranjiva tako da sam ja uvijek ubacivao puno zrnja da micelj mezi dobro =))
Reality is just an illusion
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Sretno! :mushh:

Ako itko zna - je li kukuruz bolji ili lošiji od raži? Kako bi se on slagao s kokosovim tresetom?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: GOLDEN TEACHER - Ponovo u akciji PopCorn Dirt

Post Postao/la AFX »

Da i mene interesira kombinacija kukuruz-kokosov treset. Inace zanimljiv mi je ovaj dnevnik, nisam pratio nikad dnevnik s kukuruzom i zemljom.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori