prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »



e da...nabavila ja spore i stavila ja to sve u teglice na raž i sve se kontaminiralo haha osim jedne =)) i sad se ta jedna fino zabijelila pa sad nemam pojma kaj dalje s njom :rolleyes: ok znam kaj bi mi kao tregbalo al fakat nisam trenutno u gradu u kojem jesam nać ni vermikulit slavni ni kokosovo ono nekaj...kaj još mogu mislim ak mogu išta drugo i kak skombinirat da mi barem ta jedna teglica uspije....jbg novo mi to sve pomagajte ljudovi pliz :ymhug:
Zadnja izmjena: leeloo, dana/u 16.06.2016, 13:03, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Ne znam, boga mi, ali vidim da se pisalo dosta o konjskom izmetu pa prokopaj. Po forumu.
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

da ok krivo se izrazih,budem stavila sliku..dok saznam kak haha
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

media/images2/1466096729.jpg
media/images2/1466096224.jpg

evo..nadam se da je ovo što je u teglici micelij...e sad...pročitala sam za metodu uzgoja na kukuruzu pa kasnije može sa zemljom...pa dali se može i ovo što je izraslo na raži također na zemlji dobro pripremljenoj naravno isto staviti u rast ili ta kombinacija nije dobra?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la huana.meri »

I u prvoj i u drugoj fazi se radi o hrani za micelij, koji kasnije fruta gljive, znaći, ako je case dobar kod jednog starta onda je valjda i kod drugog, samo što kad seliš u supstrat veće kubikaže je manja šansa valjda za zarazu,jer je mica veeć jaka pa preuzima supstrat brže i jače, sve case-ove pregledaj i snađi se, pazi da nemečeš neke koji su jako podložni zarazi, to ja brijem, iako sam također novi. Manje brini, napravi sve što pedantnije možeš i vjeruj, mislimmm da osim bijele boje ništa nedolazi u obzir, sretno, ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

mislim da ću pokušati ispeći zemlju ,ovu za cvijeće u vreći jel...i natopiti je kasnije prokuhanom destiliranom vodom dok se skroz ohladi...a između staviti raž s micelijem pa ćemo vidjeti..jel to po vama ok ideja? moram probati nešto jer užasno sam znatiželjna ;)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la huana.meri »

Ja koliko sam shvatio, na početku razvitka mice imaš vlagu kakvu zadaš, po mogućnosti bez zakapavanja, supstrat je natopljen tijesno kako bi rekao, a kasnije micu bacamo u hranjivi supstrat koji bi trebao imati veću vlagu a da opet nije blatnjača i da ta vlaga bude dugovječna, konstantna jer ona je u tom trenutku potrebna za proizvodnju voća.
Zemlja je ok zicer, ja ću isto kemijati za koji dan s balegom i nečim, ali dodaj nekakav aditiv koji zadržava vlagu nadprosječno, i probaj dodat 5 posto gipsa, navodno je sigurnije u vezi zaraza i to....Ja ću probat nabavit u polj. apoteci nešt, ako ne iću sa zemljom i balegom. samo da mi jedna čaša preživi, nastavljam avanturu, al mi je špica isto prvi put magijam... :psy :mushroom: :ymparty: =p~
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la shroomko »

leeloo je napisao/la:

e da...nabavila ja spore i stavila ja to sve u teglice na raž i sve se kontaminiralo haha osim jedne =)) i sad se ta jedna fino zabijelila pa sad nemam pojma kaj dalje s njom :rolleyes: ok znam kaj bi mi kao tregbalo al fakat nisam trenutno u gradu u kojem jesam nać ni vermikulit slavni ni kokosovo ono nekaj...kaj još mogu mislim ak mogu išta drugo i kak skombinirat da mi barem ta jedna teglica uspije....jbg novo mi to sve pomagajte ljudovi pliz :ymhug:
Pa naruci kokosov treset s interneta. Pet centar ima dostavu posvuda. Mislim da sa zemljom ne ide.
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

e danas sam i zeolit nabavila...da zeolit pomiješam sa zemljom pa da u to posadim???
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la AFX »

Ne..u kokosov treset. Imas u svakom pet centru za terarije.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori