Psilocybe azurescens

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Psilocybe azurescens

Post Postao/la dawsongeek »

Bok ekipa :hello:

Nakon jako dugo vremena prije dva mjeseca sam na fsre-u uočio da azurescens nije prekrižen tako da sam im istog trena poslao kuvertu, a povratna je stigla prije nekih 10 dana. Mislio sam sačekati neku smjenu gdje mogu to sve obaviti u sterilnim uvjetima na miru ali mi se ne da više čekat, a i sjetio sam se da imam neke PDA petrijevke u fridžu, istina da su stare nekih 5-6 mjeseci ali na njima nema nikakvih tragova kontaminacije tako da bi trebale poslužit za ovu svrhu.

Azurescens je za razliku od cubensisa "woodlover" raste na drvenim supstratima ali o rastu i plodnošenju otom potom jer ove će bebe izrast (ako sve bude po planu) tek negdje u listopadu/studenom 2016 ~X( ili u plasteniku ili u šumi to ću još vidjet, a i vidjet ću zapravo kako ću napredovati s micelijem jer ako ću imati nešto kulture viška možda se odlučim i za neki mini indor uzgoj, teglu jednu tek toliko da vidim kako to sve diše :delicious:

Uzgoj micelija ove vrste je malo zeznutiji iako sam guglajući o azurscensu naišao na jedan dnevnik gdje je lik radio isto sve kao i sa cubensisima, multispore syringe na zrnje i razvio mu se micelij s kojim je zarazio još zrnja ali je imao problema kasnije jer isti nije mogao kolonizirat drveni supstrat. Upozoren sam da ću vjerovatno morati raditi selekciju i izolaciju sektora sa micom ali imam spremnu još jednu petrijevku tako da su to sad trenutno slatke brige :)

Znači spore su prebačene na agar sa današnjim datumom, radio sam u što je moguće sterilnijim uvjetima (sad sam se sjetio da sam to mogao i odradit na balkonu jer je kolko tolko sve čisto i bijelo) :D. Petrijevku sam prebacio u inkubator na 19 stupnjeva pa ćemo vidjet što će se događati.

Htio bih pitati što je sa vodom u ovom slučaju? Da li sam možda trebao kapnuti kap vode na mjesto gdje sam prebacio spore?

slika

slika

ostrugnuo sam samo milimetrić spora sa printa, zatvorio ga i spremio nazad u zipbag

slika

To je to zasad ako sve bude po planu za par tjedana izoliramo mic na novu petrijevku i korak po korak :thumbsup:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la pecurko »

Odlično, nije potrebno kapati vodu ima agar vode u sebi, a ovako bi samo povećao mogućnost kontaminacije.
Aj sad da čekamo da proklijaju...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la dawsongeek »

evo mali update, nakon nešto od manje od 48 sati otišo sam malo škicnut što se događa ... naravno ništa :D ali i gornja i donja strana petrijevke je poprilično hladna na dodir tako da sam ju spustio sa one gore mrežice ravno na staklo i isto tako sam i termostat priljubio uz staklo da ne prži previše, podešen je na 19°C istina da nije najprecizniji ali mislim da na taj način površina ploče ne grije više od 20 ili 21° što bi trebalo biti ok.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la dawsongeek »

uploadfromtaptalk1452410069963.jpg
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la dawsongeek »

ona antibiotik+biocid terapija nije pomogla, mislim da je to jer ipak ono nije cisti antibiotik vec ima i nesto celuloze i laktoze u sebi tak da je bio pojeden u roku jedne noci, odrezao sam taj komad i petrijevku sam stavio inkubirat onak kak spada...gornji poklopac prema dolje tak da se izbjegne strujanje zraka iznad hranjive povrsine i stvaranje kondenzata...zaboravio sam na taj iznimno vazan detalj, jbg zato i imam probleme ali mislim da se je nesto pocelo uspostavljat samo jos nista vrijedno izolacije, a nadam se i da je to znak da barem u toj zoni ostale bakterijske endospore ne bi trebale imat sanse za napredak i uspostavljanje svoje brije
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la pecurko »

Jbg. nikad nije lako dobiti čistu kulturu. Dobro je da je nešto krenulo, prati, prebacuj...lično baš bih voleo da uspeš.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la dawsongeek »

pokušaj No. 2

pošto prvi put nisam ništa obavio kako spada ali ama baš ništa :bigsmilee: ne preostaje mi ništa drugo nego da ovaj put sve napravim baš onako kako treba .... ovu prvu petrijevku je budž napala sa svih strana i prekrila skoro cijelu površinu agara, a jedino nije zahvatila onaj dio gdje se kao nešto razvija ali mislim da ne bude ništ od toga



slika
Zadnja izmjena: dawsongeek, dana/u 27.01.2016, 20:44, ukupno mijenjano 1 put.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Psilocybe azurescens

Post Postao/la dawsongeek »

slika

a kao recimo da se ove može nazvat izolacijom makar nisam ništa izolirao već sam preselio cijeli onaj proklijali sektor sa sporama na 3 nove podloge. 2 čišća ruba i onaj nabubreli smeđi centar svaki na svoju saboraud podlogu. imao sam jednu petrijevku viška tako da sam usput strugnuo i malo cubensisa (syzygy strain) na agar da vidim kako se on ponaša i da vidim hoću li imati sreće sa njim, ukoliko se nešto dogodi otvorim neki dnevnik ... peace out

i da btw ova zadnja podloga je mirišala na korektor za tintu... i malčice kao da se osjetila jabuka...hahaha nazovite me ludim ali mislim da je to taj miris ... kolko se sad čeka npr za ovo što sam prebacio? ... nisam u poziciji gledat to baš stalno pa da pitam

edit: i da mic neće pasti dolje sa podloge gore na poklopac..ni obrnuto tako da ljudi okrenite se agaru i ne uspjevajte baš kao i ja :D ... zeka peka :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Odgovori