Jubilarni mačići

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Dukey
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 10.02.2015, 15:18
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la Dukey »

@ BS R.P.
Je li taj kukuruz prokuhan?
Ne znam koliko sam znanja zaboravio.
Avatar
BS.RP.
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 19.10.2015, 10:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la BS.RP. »

Dukey je napisao/la:@ BS R.P.
Je li taj kukuruz prokuhan?
Ne. Napio se vode 24 sata pa je nakon toga išao na sterilizaciju
Doša bi sebi dok još imam kome
Avatar
BS.RP.
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 19.10.2015, 10:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la BS.RP. »

Prva tegla. Manje-više to sve izgleda kolonizirano, osim ovih brojnih točaka na stijenci. Palo mi je na pamet da se ti djelovi neće koloniziraju zato što su zrna previše naslonjena na staklo pa micelij ne može pokriti čitavu površinu. Nju sam spomenuo u prijašnjem postu, dakle ona je promućkana prije 10 dana i micelij se razvio posvuda.

slika

Druga tegla je išla najsporije i posljednja je promućkana. Ipak, napredak mi se čini konstantan. Micelij nije osvojio sav sadržaj još ali opsada napreduje. Micelij zasad nije tako svijetao, onako ful bijelo kao na ostale dvije tegle, više je sivkast, poput paučine, al vjerujem da je to ok i da neće ostat tako 'blijed'.

slika

Posljednja tegla, ona koja je prva krenula sa širenjem micelija imala je istu situaciju kao prva; bila je kolonizirana svugdje osim tih točkica. Odlučio sam je bio protresti još jedanput da vidim da li je micelij stao sa razvojem i može li se to posve kolonozirati. Na kraju sam protresao samo gornju polovicu tegle (pred tjedan dana) i sad to izgleda ovako.

slika

Sve u svemu, nemam pojma što da mislim. Valja li to ili ne, trebam li pustit još da stoji i do kad. Čini mi se kao da traje čitavu vječnost. U međuvremenu namjeravam napraviti PF TEK, nekoliko čaša pa nek to ide samostalno. Povećam si bar šansu za uspjeh
Doša bi sebi dok još imam kome
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la HypnoToad »

To je okej, ne mora micelij biti vidljiv na cijeloj površini, hife su posvuda.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la semperviva »

BS.RP. je napisao/la: Sve u svemu, nemam pojma što da mislim. Valja li to ili ne, trebam li pustit još da stoji i do kad. Čini mi se kao da traje čitavu vječnost. U međuvremenu namjeravam napraviti PF TEK, nekoliko čaša pa nek to ide samostalno. Povećam si bar šansu za uspjeh

Nemaš se šta mislit, to je spremno za dalje i izgleda odlično. Možeš ostavit još 2-3 dana ove druge dvije tegle za svaki slučaj ali prva je definitivno spremna. :thumbsup:
Avatar
BS.RP.
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 19.10.2015, 10:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la BS.RP. »

Ah, što su to dobre vijesti. Thx ljudi!
Doša bi sebi dok još imam kome
Avatar
BS.RP.
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 19.10.2015, 10:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la BS.RP. »

Upravo se kuha vermikulit. :) Čovječe, što se odužilo istiskivanje vode, baš sam podcijenio posao. Al dobro... :) Pratim metodu po guideu, odlučio sam se za alternativnu metodu s duplo većim volumenom vermikulita (2 tegle vermikulita na teglu zrnja + 1 cm vermikulita na sve u kutiji od sladoleda). Sutra ću (najvjerojatnije) stavit to sve zajedno u kutiju od sladoleda i proces se nastavlja. Sve u svemu, čini mi se da je volumen 3 pune tegle previše za jednu plastičnu kutiju od 2000 ml (praktički dođe do gotovo do vrha) pa mislim da je bolje podjeliti to u dvije iste takve. Što vi mislite?
Doša bi sebi dok još imam kome
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la sakal »

BS.RP. je napisao/la:Upravo se kuha vermikulit. :) Čovječe, što se odužilo istiskivanje vode, baš sam podcijenio posao. Al dobro... :) Pratim metodu po guideu, odlučio sam se za alternativnu metodu s duplo većim volumenom vermikulita (2 tegle vermikulita na teglu zrnja + 1 cm vermikulita na sve u kutiji od sladoleda). Sutra ću (najvjerojatnije) stavit to sve zajedno u kutiju od sladoleda i proces se nastavlja. Sve u svemu, čini mi se da je volumen 3 pune tegle previše za jednu plastičnu kutiju od 2000 ml (praktički dođe do gotovo do vrha) pa mislim da je bolje podjeliti to u dvije iste takve. Što vi mislite?
Druze može mali update, sta je bilo i koliko. Pozz
Avatar
BS.RP.
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 19.10.2015, 10:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Jubilarni mačići

Post Postao/la BS.RP. »

Nije ništa bilo. Odustao sam od uzgoja i sve bacio u smeće. Dvoumio sam se dal da napišem što je na kraju bilo, ali eto, nisam. Kakogod, bio sam na jednoj od životnih prekretnica i imao sam donijeti odluku kojim ću putem. Gljive su, recimo tako, bile poluga koja bi me usmjerila u određenom smjeru. Buduci da bi me gljive odvele stazom za koju drzim da je pogresna, ucinio sam sto sam ucinio.
Doša bi sebi dok još imam kome
Odgovori