PESA na raži - prvi grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la cof »

Ja svoj platio 250 kn, grow shop ilica. Vlagu pokazuje 70% stalno a temperaturu pokazuje vanjsku i unutarnju (uredaj ima sondu)
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la shroomko »

Moj je analogni iz Bauhausa i sranje je za uzgoj gljiva. Mislim da su svi takvi ispod 200 eura ili vise.
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la cof »

Ok su za okvirno nadgledanje stanja, da znam zasto nije uspjelo ako ne uspije. Izgledaju zdravo i mirisu dobro tak da... Ne mora sve biti tocno u broj koliko pise u nekom gajdu. Uvjeti u prirodi takodjer nisu uvijek idealni. Pokusajte sami i eksperimentirajte. Npr meni jedan mini terarij stoji kod prozora i ima super protok zraka i vise svjetla a drugi u skroz drugom kutu sobe koji je za cijeli stupanj topliji ali nema protoka zraka. Na kolonizaciju kejsinga nije utjecalo ali zato naravno ove gdje im je toplije rastu brze. Visa temperatura-Veca evaporacija-brzi rast. Ali takodjer, previsoka temperatura-kontraefekt i kontaminacija. Svjetlost kao takva ne utjece znacajno po mom iskustvu, osim toplinskog efekta svjetla, tj kad sunce ili zarulja zagrije box. Ne drzim ih pod svjetlom niti ih sakrivam u mrak i s tim nikad problema, dok temp i vlaga stimaju i pazi se na sterilnost. Sad sam tu napisao hrpu stvari ali sve sam to procitao na ovom ili nekom drugom forumu pa isprobao.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la Green Rat »

Bravo za dnevnik, sve si super odradio :thumbsup: Nisam još čuo da se perlit može koristit kao kejsing al evo ti si dokazao da može :)
U kojoj ljekarni si uspio nabavit 98% alkohol?
Avatar
That Guy
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 26.09.2015, 15:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la That Guy »

Ima tomu već 7-8 dana od kada nafilah sterilizirane tegle sporama. Pošto svoj prvi grow radim na PESA-i i pošto sve jel pomno promatram i pratim imadem jedno pitanjce koje glasi; kako li je uobičajeno da se micelj razvija? Od dna tegle prema gore ili nema nekakvog pravila? Pitam zato jer se polako tek nešto bijelo pri dnu teglica nazire. Tegle s pšenicom su na mračnome mjestu i na temperaturi 24-25 celzijanera. Zahvaljujem na odgovoru!
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la pecurko »

Nema pravila, ali zna često krenuti sa dna, jer se tu valjda slije naveća količina spora kad inokuliraš... :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la Chegi »

That Guy je napisao/la:Ima tomu već 7-8 dana od kada nafilah sterilizirane tegle sporama. Pošto svoj prvi grow radim na PESA-i i pošto sve jel pomno promatram i pratim imadem jedno pitanjce koje glasi; kako li je uobičajeno da se micelj razvija? Od dna tegle prema gore ili nema nekakvog pravila? Pitam zato jer se polako tek nešto bijelo pri dnu teglica nazire. Tegle s pšenicom su na mračnome mjestu i na temperaturi 24-25 celzijanera. Zahvaljujem na odgovoru!
Ako ti je za utehu meni je proslo 14 dana i nista se ne desava u 3 tegle, zapravo vec par dana se u jednoj tegli na dnu isto belo nazire ali se ne siri... Mada sam ja zeznuo svaku mogucu stavku do sada tako da sam cisto iz radoznalosti ostavio tegle da vidim da li ce slucajno nekim cudom koja uspeti sobzirom da nista ne gubim a i ne planiram novi grow,barem u skorije vreme :(

A kao sto pecurko rece,u glavnom mic krene sa dna tegle jer se tu slije najvise vode sa sporama (ako ne promuckas teglu kao ja pa sve pokvaris :ohnoo: )
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la cof »

Green Rat je napisao/la:Bravo za dnevnik, sve si super odradio [emoji106] Nisam još čuo da se perlit može koristit kao kejsing al evo ti si dokazao da može :)
U kojoj ljekarni si uspio nabavit 98% alkohol?
Ljekarna u ilici pored grow shopa, tam odmah iza britanca
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la cof »

Kod rasta micelija totalno nema pravila, meni je znalo rast svakako, odozgo, odozdo, po crti kako je voda sa sporama curila... Ma svakak.... a i vremenski jako razlicito koliko im treba. Gotovo da nema pravila. Znao sam cekat po 3 tjedna i vise a najbrze sto je poceo mic rast bilo je 5 dana.
Moje pretpostavke su da spora kolonizacija moze ovisit o hidratiziranosti spora, vitalnosti spora (starost printa) i na kraju naravno genetika...
Green rat hvala na komplimentu :)
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: PESA na raži - prvi grow

Post Postao/la cof »

wet spot/višak vlage u tegli:
http://s29.postimg.org/y6v7l767b/DSC_0098.jpg
znači vide se mjehurići u već zamućenoj vodi od stajanja i raž se u njoj omekšala i izljigavila. micelij stao s rastom u kontaktu s istom. kad se otvori ima kiseli miris. najbolje baciti bez otvaranja.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Odgovori