Thai Koh Samui na raži - početnica

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
TinkerBell
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 10.06.2015, 21:25
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 20 puta

Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la TinkerBell »

Ljep pozdrav!

Nova sam na forumu, počela growat, pa evo da i dnevnik započnem
Spore sam naručila sa FSRE stranice (nadam se da su pouzdani). Radim u zdravstvu pa imam pristup svom sterilnom materijalu i raznim dezinfekcijskim sredstvima. Oko sterilnosti nema dileme :D
Prvi grow započela sam na raži (kasnije sam pročitala da je raž u biti najgori medij od ponuđenih).
Nakon što sam ga dobro sterilizirala i ohladila , ubacila sam 2-3 ml tekućine sa sporama, i nakon 7 dana pojavila se prva bijela flekica ;)
slika
Da bi sve koloniziralo bilo je potrebno točno mjesec dana, kažu strpljen spašen , ali sve se to lijepo odvilo i nigdje se nije pokazala nikakva primjesa druge boje... wohooo B-)
slika
Vermikulit isto namočen, steriliziran i ohlađen sve po vodiću kojeg sam pronašla tu.
Posudu sam oprala i obrisala 70% alkoholom, koji je naravno ishlapio prije nego sam u njega stavila 0,5 cm vermikulita, zatim micelij i opet 0,5 vermikulita (tegla vermikulita/tegla micelija).
Tako je to sa poklopcem odležalo 7 dana u mraku na toplom.
Šta se tiče kolonizacije lijepo je to pobijelilo i došlo na površinu, makar sam očekivala više, puno više.
slika
Nakon 7 dana vidim da je to to i da neće dalje, pa mislim si; Neću forsirat i tako prebacim u čistu , alkoholom ispranu prozirnu kutiju.
slika
slika

Prošlo je već tjedan dana međutim gljivica na vidiku nema iako bi po vodiću prve trebale početi izlaziti nakon 3 dana. To me brine :-s
Trudila sam se da sve bude po propisima i maksimslno sterilno. Dali je do raži?? Ili treba jednostavno više čekati?

Tu su slikice pa vi procjenite i iskomentirajte.

Lijep pozdrav od TinkerBell :-*
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la muscaria »

Nemoj se brinuti! Super izgleda. Redovito prozračuj i čekaj prve pinove. S gljivama moraš strpljivo! :thumbsup:
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
TinkerBell
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 10.06.2015, 21:25
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la TinkerBell »

Hvala hvala :D sad sam mirnija hehe
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la Chegi »

Meni su posle tacno 7 dana krenuli prvi pinovi...
Naravno sada tu kutiju drzis na ~12h svetlo 12h mrak.
Sto se luftiranja tice ja sam otvarao po 4 5 puta dnevno na po minut-par minuta.(OBAVEZNO moras da otvoris bar 2 3 puta dnevno ako mene pitas, moj prvi grow je propao, rekose mi zato sto nisam dovoljno cesto otvarao box(ako se dobro secam otvarao sam jednom dnevno,mozda cak i 2 puta, nisam siguran davno to bese ali je svakako bilo nedovoljno i razvila se neka kontaminacija))
Avatar
TinkerBell
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 10.06.2015, 21:25
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la TinkerBell »

Okee.. ja sam otvarala par puta dnevno (4-5 puta) ali kratko , sigurno nisam minutu dvje.. trčim sad luftat :D
hvala ;)
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la Chegi »

Nemoj ni da preteras sa otvaranjem, eto jedno 4 5 puta na po minut ja smatram da bi bilo skroz okej...Nego sam ja voleo kada su krenule da rastu da ih gledam pa verujem da sam se par puta zaneo i gledao ih 2 minuta ;)
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la Green Rat »

TinkerBell je napisao/la: Prvi grow započela sam na raži (kasnije sam pročitala da je raž u biti najgori medij od ponuđenih)
Gdje si ovo pročitala? Ja sam na više mjesta pročitao da je raž baš najbolja, možda sam u krivu.. a i sa raži mi je bolje ispalo nego sa kukuruzom, iako nije neka velika razlika.

Sve ostalo super izgleda :thumbsup: Pinovima nekad treba i više od 7 dana da krenu tako da se nemoj ništa brinut. Luftaj 3-5 puta dnevno tako da otvoriš kutiju i poklopcem mašeš da taj zrak iz kutije izađe van i da svježi zrak uđe unutra. Sretno!
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la dawsongeek »

ako ti se ništa ne dogodi u narednih tjedan dana "dunkaj" to na 12h ili kraće tek toliko da se napije malo vode i vrati nazad na fruitanje i možda malo perlita u tu komoru stavit da podigneš vlagu. ... nisam nigdje uspio pročitat da li si namakala raž neki određeni period prije sterilicazije?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
TinkerBell
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 10.06.2015, 21:25
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la TinkerBell »

Pozdrav ljudi;)
Raž sam namakala 24 sata zatim prokuhavala prije sterilizacije.
Činimi se kao da će pinovi svaki čas izviriti, međutim pojavio se problem.. plavkasta boja na jednom dijelu micelija.. Dali se to može ikako odstarniti??? :-ss
Evo slike koje i nusu najbolje jer je sve to jako sitno, okom dobro vidljivo, prosudite sami :
slika

slika
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Thai Koh Samui na raži - početnica

Post Postao/la pssihijatrija »

Ako primjetis da se ta plavkasta tvorevina širi , bacaj !! Prije toga naravno pricekaj odg nekog iskusnijeg sa foruma.... Ako se ta piz širi ne možeš ju odstranit , ako otvoris teglicu postoji rizik samo da ju rasiris po cijeloj prostoriji, kuci itd :/
Odgovori