Psilocybe Argentina na raženom brašnu + kokos i svašta nešto

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Psilocybe Argentina na raženom brašnu + kokos i svašta nešto

Post Postao/la AFX »

Nisam mislio raditi ovaj dnevnik, ali kako su stvari prosle..moram, jer sam eto..zadovoljan kako je ispalo, a i mozda nekome pomogne.
Uglavnom, print je klasika s FSRE-a, Psilocybe Argentina koji sam vec koristio (isti taj print, tj polovica printa) u jednom od prijasnjih dnevnika.
Napravljene su tri tegle, od toga dvije su bile od bio brašna smeđe riže (konzum) i posto mi je ostalo u sprici jos spora napravio sam testno jednu teglu od mješavine vermikulita i raženog brašna..cisto da probam, jer nisam nikada koristio raz, a brasno sam imao kod kuce.

Moram napomenuti, raženo brašno + verm+ voda u istom omjeru = ljepilo XD
Dodao sam jos malo vermikulita i ta masa se pretvorila u loptice od te mjesavine..
Sve je to upakirano u teglu, baceno u lonac s vodom (obicni lonac s poklopcem uz 2 sata kuhanja..jer riza netreba express lonac..barem do sada nikad nije bilo problema) i tako je dezinficirano.

U kratkom roku micelj se razvio u teglama, no u ovoj s razi skoro pa duplo brze.
..no eto problemi
U teglama s rizom se pojavila pljesan jer su vec prethodno bile koristene i nazalost to sta sam cistio tegle ocito nije bilo dovoljno, tako da sam ostao samo na svojoj testnoj teglici..

Sadrzaj tegle je pomjesan s kokosom u kutiji od sladoleda koja je bila taman velicine, i sve je stavljeno u mrak da micelj to lijepo obuzme.

Naravno ubrzo je micelj poceo divljati po kokosu i gljivice su bile spremne za porađanje.
Nedugo nakon toga pokazuju se prvi znakovi gljivica:

Dan 1
slika

Dan 2
slika

Dan 3
slika

Dan 4
slika
slika
Zadnja izmjena: AFX, dana/u 21.05.2015, 23:32, ukupno mijenjano 1 put.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psilocybe Argentina na raženom brašnu + kokos i svašta n

Post Postao/la AFX »

Pobrano skoro pa sve (malo kasnije jer kako vidite poprilicno su otvorene..obaveze), ukupno 130g svježih, racunam da ce bit kada sve poberem (ima par jos malih negdje cca 150g) u prvom flushu. Da napomenem..ovo je ona mala kutijica od sladoleda cokolada/vanilija.

I za kraj, iskustvo me je naucilo da bio brasno smedje rize iz konzuma i nije bas ok.
Ovo je definitivno puno bolje..pogotovo kada je eto..slucajno uspjelo super. (super usporedivsi urode do sada).
A sada malo degustacija s malih 30g, cisto da i to napisem, a i da se vidi postoji li razlika u potenciji naspram riže. :mushroom: :D

Edit: Pokazalo se da je definitivno potencija gljivica koje rastu na onom gore spomenutom brasnu smedje rize manja nego na raži, tj. potencija ovih gljivica je bila vise nego super i lijepo me je prođiralo. :D

slika
slika
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Psilocybe Argentina na raženom brašnu + kokos i svašta nešto

Post Postao/la huana.meri »

Hey ho ....
Odličan mi je tvoj dnevnik, no ako imaš vremena i saznanja o ovoj vrsti malo više volio bi da mi šušneš u uho.
Dobio od frenda print koji je nazvao baš kako ti pišeš, argenitina, a ja o tome ništa neznam a on u žurbi ostavio i adio, pa ako imaš šta pametno molim te rukni me. Pošto se jako rijetko vidimo on i ja, a nevolim preko uređaja ništa, molim pomoć.
Hvala unaprijed
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psilocybe Argentina na raženom brašnu + kokos i svašta nešto

Post Postao/la AFX »

Nemam ti ništa novoga reći, samo klasika. Sve steriliziraj detaljno, koristi tamne posude da ne rastu na sve strane, i uzivaj u plodovima svog rada. Bolje funkcioniram kada me rulja pita što ih točno interesira. Ako imaš argentinu kao ovo gore na slikama, zavidim ti jer su stvarno bile za 5.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Psilocybe Argentina na raženom brašnu + kokos i svašta nešto

Post Postao/la huana.meri »

Neznam dali imam takvu, no jeo sam tu koju imam u miceliju trenutno, bilo manjih, većih, i po mom laičkom mišljenu izgledaju poput tvojih, samo što sam ih vidio suhe jel.
Frend preporučio 2.5 grama, radile su vrhunski i na 1.5.
Sam uzgoj mislim da ću savladati, zasada sve ide lijepo, mislio sam da češ mi možda piknuti link neki sa infom o njima, latin, greece...
No i nije nužno, samo me zanima malo podrobnije što imam...Hvala na odgovoru, ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori