Golden Teacher - raž i kokos

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Poludile su čim sam ih počeo špricati. :) Prokuhanom i ohlađenom vodom. Također provjetravam što češće mogu.

Prije tri dana, 26.4.
slika

Danas, 29.4.
slika

Jučer sam pobrao dvije (skupa 15 g) jer se prsten se odvojio od klobuka već dan-dva dana prije toga. Jedna je rasla sama pa sam je lako otkinuo, iz temelja, ali drugu sam samo prelomio pri dnu. Sad vidim da je micelij/stručak plavkast iznutra. Čine se spremne, ali ne znam kako da ih poberem, a da ne oštetim druge. :(

Može pomoć? Što je od ovoga abortus, a što pin? Kida li se gljiva skupa s bijelom podlogom iz koje izlazi više gljiva?
slika

Dvije posude u lavoru idu sporije, ali izgleda ok. Micelij više nema ništa žućkasto pa su to valjda bili metaboliti, sak prekriveni gljivama. :)
Problem je što najviša gljiva već dira celofan koim je niski lavor prekriven. Berem čim pukne himen.
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la username7 »

Kapice pinova obično krenu tamno smeđe i idu prema svijetlijim nijanasama kakao gljiva sazrijeva, dok abortuse prepoznaš jer stanu sa rastom i kapica im skroz potamni, gotovo pocrni. Sve pohvale za grow! :thumbsup:
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Hvala!! Idem u berbu pa napišem razultate. :mushroom: Ako zeznem ovaj, valjda neću drugi flush.
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

274 g :D :mushroom: :mushroom: :D
slika

Poštedio sam sve potencijalne abortuse jer ih u onoj šumi prije pola nisam ni vidio. Ne znam koji raste, a koji je stao. Čekam još dan-dva-tri pa ću očistiti i poravnati ovo groblje.

slika
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la Echoes »

ho ho ho :D nekome je dan počeo lijepo :P
tišina je najbolji jezik
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la sakal »

Jedno pitanje,

Da li box u kome rastu pečurke može biti izbušen pri dnu da co2 sam izadje napolje kroz sintetiku? I ako ima rupe dali treba provetravati?
Hvala
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la Chegi »

SmrtNaKonju je napisao/la:274 g :D :mushroom: :mushroom: :D
slika

Poštedio sam sve potencijalne abortuse jer ih u onoj šumi prije pola nisam ni vidio. Ne znam koji raste, a koji je stao. Čekam još dan-dva-tri pa ću očistiti i poravnati ovo groblje.

slika
Kada beres,uhvatis gljivu za dno,kod supstrata i lagano je zaokrenes u smeru kazaljke na satu i pocupas,ne bi smeo da ostavljas ovakve delove gljiva,abortuse lako primetis sobzirom da u roku od 24h svaka gljiva primetno izraste ;)
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Pobrao i ostatak - i velike i male. Tvrdi micelij koji je rastao oko gljiva i poplavio sam morao odvojiti nožem, nije bilo druge. Bilo je stvarno mnogo abortusa. Htio sam ostaviti one najsitnije koje nisu ni stigle abortirati, ali većina ih je otišla pri rezanju. Valjda to nije bio drugi flush. :( Pazio sam da bude sve sterilno, ali predugo sam držao kutiju otvorenom. Sad je supstrat napola bijel, napola zemljav.
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Vidio sam negdje da taj ekstra micelij raste i nakon što gljive niknu kada ima previše vlage. Točno? Ne bih se čudio jer uvijek ima kapljica na plastici. Na kutiji nema rupa za CO2, ali provjetrim par puta dnevno. Trebam li prije drugog flusha špricati ili namakati u vodi ili nešto treće? Je li namakanje u vodi takozvano dunkanje? Mislio sam da se to radi samo s PFtek kejkom? Uploadam kasnije i sliku ako treba.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la shroomko »

Da dunkanje je potapljanje u vodu. Kad se radi s raži i vermikulitom, natoči se vode da sve pliva i ostavi se 12-24 sata potopljeno u frižideru i onda dobro ocijedis svu vodu. To im fino da dobru zalihu vode i šokira ih da krene u novi flush. Bolje je staviti u frižider da ti se bakterije ne namnože, gljivama ne odgovara tako ekstremna vlaga, da sve pliva u vodi.

Ne znam koliko se dugo kokos dunka, vjerojatno isto.
Odgovori