Golden Teacher - raž i kokos

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Pozdrav svima. :)

Prekopao sam forum više puta i mislim da sam pohvatao neke osnove, ali i dalje je u glavi zbrka. Dnevnici su super stvar pa sam otvorio i ja jedan.

Print sa FSRE stigao za dva tjedna. Odlučio sam se za Golden Teacher jer na forumu vidim da strain nije toliko bitan i da je ovaj najviše pripitomljen i pogodan za kućni uzgoj.

Pratit ću ovaj vodič i ovaj dnevnik.

Danas sam u maloj tegli sterilizirao vodovodnu vodu u običnom loncu s poklopcem nekih 40-50min i stavio da se hladi. Izvadio sam je kad je 1-2cm vode s dna lonca isparilo. Je li to dovoljno vremena?
pogled kroz stakleni poklopac
pogled kroz stakleni poklopac
Zasad imam 1kg raži (Bio Bio), 600g TerraCoco humus, sintetičku vatu (Pet Shop), četiri tegle i 9 neiskorištenih šprica od 1mL.

Moj prvi grow. :mushh: Držte fige! :mushh:
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la Green Rat »

Ja vodovodnu vodu samo prokuham u loncu i dok još kuha potegnem u šprice i pustim da se ohladi. Nikad nisam imao problem zbog toga tako da mislim da će ti ovo šta si sterilizirao bit dobro.
Neznam dal ti je ovo greška za šprice od 1ml, bilo bi ti jednostavnije da su od 10ml pošto u jednu teglu stavljaš 1 ml.

Sretno!
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Ok, prošlo je poprilično od prvog posta. 9 šprica od 1 ml i ostatak spora u tegli su bili u frižideru.Idući put uzimam po nekoliko od 10 ml jer je ovako bilo teško hvatat te spore u vodi. I previše vode za spore sam stavio, ali bile su uglavnom na dnu pa ih nije bilo toliko teško hvatat. Samo sam prebrisao alkoholom šprice jer je i plastika ulazila u vodu sa sporama.

Raž sam ostavio u vodi na dan, prokuhao 15-20 min, ostavio još u toj vodi jer sam bio lijen, procijedio i proprao par puta kad se malo ohladilo i na kraju osušio na ručniku koliko se dalo. Kad bih uzeo šaku te raži i pustio, ostalo bi puno više zrna od nešto malo koliko piše u nekom od vodiča tu.

slika

Nemam express lonac ni velikih posuda za sterilizaciju pa sam koristio male tegle i čaše od 2 dl. Umjesto poklopca na čaše sam stavio dva podebljana sloja folije. Prvi sam probušio, stavio sintetičku vatu i neku vezicu za kosu da ga drži za čašu. Ukupno 16 tegli i čaša. Na dnu svake posude bila je jedna ili dvije krpe. Vode je bilo do polovice visine tegli ili manje. Kuhalo se barem 3 sata prvo na jačini 9/9, a onda na 6/9 jer je prebrzo isparavalo. Nadolijevao sam vodu 4-5 puta. Stavio sam sve par sati vani na hlađenje i preko noći u frižider.

slika

Prvih 9 je inokulirano špricama koje su stajale mjesecima, a ostale istim tim friško napunjenim špricama. 16 bebica. :D Mislim da sam ih cijepio 25. ili 26.3.

30.3. pogledam i vidim micelij u svim teglama i čašama! Danas, dan iza, vidim da je svaka u svom filmu! Samo u jednoj ne vidim bijelo.

slika
slika

Mislio sam da će ili prvih 9 ili ostatak propasti ili da izolacija na čašama nije bila dovoljna, ali doslovno je svaka u svom filmu. Neke teglice i čaše se više ne daju protresti, a na nekima se tek nazire micelij. Zasad super. :psy Još nemam kutije za sve to.

Da čekam da se sve lijepo povežu i da ih onda miksam s kokosom ili jednu po jednu? Ako ih većina preživi, morat ću improvizirati sa kutijama i prostorom.
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la username7 »

Super prezentirano. Pošto nemaš ekspres lonac možda bi bolje bilo da si išao na PFtek, gotovo svaki online vodič za uzgoj posebno naglašava da se bez ekspres lonca ne može uspješno sterilizirati zrnje. Mislim da bi čak upalila kombinacija raženog brašna i vermikulita. Držim fige da sve prođe kako treba.
Nemam nikakvih iskustva sa raži i kokosom, ali kad dođe vrijeme za fruitanje radije bi napravio nekoliko posebnih posuda koje bi stavio u terarij, nego smiksao sve zajedno u monotub jer ako koja i zarazi, ne moraš bacat sve. :mushroom:
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la sakal »

Sad sam bio do prodavnice i video da expres Kosta 12000, malo sam se iznenadio ipak je to dosta novca. I onda mi je pala jedna glupa ideja. Znam da nije post za to ali ok. Da li može da se sterilise u mikro talasnoj? I zašto ne? ;D
Nadam se da postoji način sem Express? Pozdrav
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la AFX »

Za pocetak..poklopac na tegli je metalan, folija je metalna..a mikrovalna i metali nisu prijatelji.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la shroomko »

sakal je napisao/la:Sad sam bio do prodavnice i video da expres Kosta 12000, malo sam se iznenadio ipak je to dosta novca. I onda mi je pala jedna glupa ideja. Znam da nije post za to ali ok. Da li može da se sterilise u mikro talasnoj? I zašto ne? ;D
Nadam se da postoji način sem Express? Pozdrav
Ja sam nasao za 40 eura u Pevecu. Ima 9 litara i sasvim je dobar, nema potrebe za skupljim od toga. Ako ne zelis kupovati radi PF tek, za to ne treba ekspres lonac.
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la sakal »

E sad kad bi bio ljubazan i objasnio sta je PF bio bih ti zahvalan. Tražio sam po forumu ali nista ne nadjem. Hvala
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la username7 »

Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Koliko bijelo treba biti? U nekim teglama vidim male izdanke/hife. Zrnje u trima još nije povezano, ali stvaraju se unutar klasteri. Jednu od te tri sam slučajno otvorio nakon sterilizacije na možda pola sekunde. Zasad izgleda ok, samo sporo. Kupio sam plastičnu kutiju od 32 litre i razmišljam da napravim malu pregradu unutra i od čaša napravim kejkove, a tegle pomiješam s kokosom. Ili se kejkove radi samo sa PFtek materijalima? Pretpostavljam da će urod biti bolji s kokosom kao hranjivom podlogom?

Moraju li sve posude ići istovremeno u terarij? Nestrpljiv sam i htio bih ove dobro kolonizirane što prije pomiješat s kokosom. :P
Odgovori