Golden Teacher - raž i kokos

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la Chegi »

sakal je napisao/la:Sad sam bio do prodavnice i video da expres Kosta 12000, malo sam se iznenadio ipak je to dosta novca. I onda mi je pala jedna glupa ideja. Znam da nije post za to ali ok. Da li može da se sterilise u mikro talasnoj? I zašto ne? ;D
Nadam se da postoji način sem Express? Pozdrav
Nema potrebe da kupujes nov ekspres lonac, nadji na kupujemprodajem/kupindo/limundo polovan,ispravan ekspres lonac za male pare :)


Sto se PF tek-a tice meni iz nekog razloga oduvek to deluje previse komplikovano [-(
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la sakal »

Ja cu svakako PF, samo nisam znao da za to ne treba expres lonac. Tako da hvala na odgovorima.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la shroomko »

Pogledaj 'lets grow mushrooms' na youtube-u. To vrijedi za tebe sakal i za smrtnakonju.

Sve je super objasnjeno i pokazano. Kad sam ja uzgajao, prije svakog uzgoja bi gledao. Odlican video tutorijal. Ima na youtube
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Update.
slika slika

Previše vode?
slika

Ima li razloga za brigu? Ove točke ne mrdaju. :D
slika slika

Ove ispod su malo sporije. MIslio sam da im nedostaje zraka pa sam maknuo sve folije. Rupe za vatu nisu baš velike pa možda ni to ne pomogne.
slika slika
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Prema HypnoToadovom vodiču stavio sam cca 300g treseta u 1,8 litara vode. Na kraju je ispalo i viška. Bolje nego manjka. Za 11 tegli i čaša od 2 dl planirao sam staviti jednako toliko kokosa - prema uputama sa cigle mislio sam staviti četvrtinu (od 600 g), ali nisam znao u koliko vode.
slika

U aluminijske posude (imao sam iste kao u ovom dnevniku, ali u tri veličine) sam spario tegle koje su mi se odokativno činile slične kategorije. Ne znači nešto s obzirom da ovo radim prvi put. Gledao sam kapljice vode, neke čudne točke koje mogu biti obično pritisnuto zrno itd. Nikad ne izgleda kao na slikama na netu. Najbolje tri sam prve stavio skupa u najveću posudu i tako redom. Jedva sam ih natrpao u "terarij".
slika

U zadnje dvije sam stavio one u kojima manji dio raži nije bio koloniziran. Ne znam koliko je to normalno. U terariju ionako nema mjesta pa su ove nesretne završile u lavoru prekrivenim celofanom. Sve je prebrisano alkoholom (osim celofana, valjda je unutarnja strana sterilna).
slika

Preostalih 5 je još u ormaru. Neka stoje još malo pa što bude. Bez očekivanja.
slika
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la sakal »

Nisam bas neki stručnjak, ali ove gore slike lice kao da imaju puno vode. A sto nisi probao i ti PF manji je rizik kontaminacije. Meni samo da stignu spore pa cu se baciti na posao. Pozzz
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

U nekom vodiču je pisalo da se može i bez ekspres lonca, ali da se udvostruči vrijeme. Meni je to ključalo satima. Postaj napredak ako ćeš radit pf tek. :D
Sad je sve u kutiji. Treba li provjetravati ili ne? Pisalo je da ne, a na foliji su rupice. :D Otvorio sam 2-3 puta i još nema micelija.
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Micelij se nazire u 5 od 7 posuda! B-) :mushh:

Dvije iz lošijih tegli, u lavoru pod celofanom:
slika slika

Najveća:
slika

Dvije srednje:
slika slika

Dvije najmanje su možda malo i dublje pa se još ništa ne vidi.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la shroomko »

Strpljen spasen.
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Golden Teacher - raž i kokos

Post Postao/la sakal »

;) :mushroom: Bole tebe pere.... Ja Jos uvek cekam ove da mi posalju print. Valjda Ce od nedelje pa cu se I ja hvaliti.
Odgovori