Kukuruz i coco coir

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Chegi »

dawsongeek je napisao/la:kad kažeš da s i radio po gajdu i da ti je ostalo pola kokosa to ti je zato jer si ograničen veličinom posude u kojoj si zamiješao supstrat ... slijedeći put izmjeri isto sve po gajdu, nađi neku kantu ili nešto veliko ( i čisto) u čemu to mošeš sve zamiješat i prebaci u posudu (onu u kojoj ćeš inkubirat) odgovarajuće veličine i samo gore staviš završni sloj kokosa ... ovo red ovog pa red ovog radiš samo zato da bi mogao sve to lakše promiješat. nije bed ako pustiš malo svježeg zraka u inkubator!
Po gajdu u smislu sloj kukuruza pa sloj kokosa(oko 0.5-1cm). a kukuruza 1 sloj mi je ispalo 1 tegla, zapoceo sam prvo sa kukuruzom, znaci 3 sloja kukuruza i 3 sloja kokosa pa sam posle mesanja stavio jos oko 2cm kokosa ako se dobro secam... Ja sam dosao do zakljucka da se stavlja sloj po sloj zbog lakseg mesanja+da bi se stavilo tacno koliko treba mesavine kokosa i kukuruza, npr na sloj kukuruza ako treba sloj od 2cm kokosa da se stavlja, ja i da pasterizujem 10kg kokosa necu preterati sa kokosom u mesavini zbog zadatih mera.

Nista,videcemo sta ce biti od ovoga:) Mada sam ja nesto skeptican zbog poprlicno dosta prasine u vazduhu u sobi:/
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Evo posle 11dana sam sklonio foliju, mic se rasirio poprilicno po povrsini,recimo oko 60-70% povrsine je mic.
Ubacio sam kutiju sa supstratom u veci box i stavio na dnevno svetlo. Box je beo i deluje mi kao de ce smanjiti jacinu svetla ali ipak mislim da ce sve proci kako treba :D

Jedno malo pitanje,plan mi je da otvaram box oko 3 puta dnevno,kada ustanem,jednom u toku dana i pred spavanje ali nisam siguran kada otvorim box zbog razmene vazduha,koliko dugo da ga ostavim otvorenog?(box je poprilicno veci od kutije sa supstratom, dimenzija ~50x33x34) Gledam da budem sto tacniji sto se toga tice da mi ne dodje do neke kontaminacije :(


Videcu ovih dana i koju sliku da okacim :)
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Isflekani »

Extra chegi nemoj da brines samo jos malko strpljenja :) ne treba njima puno svetla napredovace one, a ja sam luftao 3-4 nekad 5 puta dnevno po 20-30 sekundi i to mlatarajuci lagano poklopcem da izbacim co2 i sve bilo full ;)
moja procena da za 15 dana imas berbu ;) Good Luck :ymparty:
daj neku sliku ako imas :)
Guybrush Threepwood
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

10.6. su krenuli prvi pinovi :lovee:

Zanima me posle prvog flusha jel za drugi flush samo ostavim kukuruz i kokos u boxu ili treba jos nesto da uradim? Koliko se secam brf kejkovi su morali da se natapaju vodom ili tako nesto,ne znam koji je slucaj za kukuruz+kokos...
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Zgubidan »

Ako nije dosta vlažno, trebalo bi. Ja ne potapam u vodu neg natocim vodu u posudu s kejkom i drugi dan ocijedim višak. To obično radim nakon drugog flusha. Nakon prvog ništ ne radim. Ali to ovisi kak je kejk vlažan, vlažnosti zraka. .. Probaš ga pa procjeni. Stick a finger in it :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Zgubidan je napisao/la:Ako nije dosta vlažno, trebalo bi. Ja ne potapam u vodu neg natocim vodu u posudu s kejkom i drugi dan ocijedim višak. To obično radim nakon drugog flusha. Nakon prvog ništ ne radim. Ali to ovisi kak je kejk vlažan, vlažnosti zraka. .. Probaš ga pa procjeni. Stick a finger in it :)
A koja je situacija sa kokosom i kukuruzom,bez BRF kejkova?:D
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Zgubidan »

Pa to gore opisano je za coco coir.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Evo jedne slicice :)
slika
:x



Pa koliko vlazno treba da bude,vlazno do mere da povrsina nije ni malo suva ili vlazno da kada pipnem napravim baru oko prsta? :-?


Inace sada kada sam otvorio box da slikam zapazio sam da su se po micu nakupile sitne kapljice vode(kondenzacija), sto nije bio slucaj do poslednjeg otvaranja, jel sve ok ili bih trebao nesto da preduzmem po tom pitanju? #-o



EDIT: 15.6. slika
16.6. slika
slika
^ovu sam slikao za svoju dusu,nmg da ih se nagledam :lovee:
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Ubrao sam 100g svezih (pobrao sam sve ove kojima se skroz otvorio klobuk)

Ali uz par ovih velikih sam ubrao i par malih koje su rasle iz istog mesta (nisu crne pa ne znam da li su abortusi:S). Jel postoji neki nacin da uberem gljive kojima se klobuk rasirio bez da iscupam i male gljivice koje rastu oko njih?:(


P.S. Gricnuo sam malo klobuk i malo strucak cisto da probam sveze kakve su sto se ukusa tice jer sam video da se vecina zali da psiylocybe cubensis imaju odvratan ukus kada su sveze, uopste nisam osetio neprijatan ukus,vise je neki neutralan ukus(kada se umoci u med je super :lovee: )pa me zanima da li je to stvar ukusa ili mozda nesto nije kako treba sa mojim gljivama? :confusedd:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la pecurko »

Ljudi su navikli na med i mleko... Ja takođe volim ukus i svežih i suvih gljiva, nikada ih nisam mešao sa medom ili čokoladom... Doduše kad je više ljudi uključeno radije skuvam čaj čisto zbog doziranja.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori