Kukuruz i coco coir

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Zgubidan »

Ma Hypno je najbolji! Da Nema njega i Red, najvjerojatnije nebi ni ja uzgajao gljive i upoznao sve te svjetove koje ti gljiva pokaže.
Tako da hvala HypnoToad, dao si mi najbolji poklon ikad a da to nisi ni znao :)
Sorry Isflekani kaj ti ovako offtopic upadam u temu. Sretno ti s uzgojem, meni je uzgoj jedan super hobi i terapija.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la HypnoToad »

Moram priznati da sam često tijekom godina kontemplirao moralnu ispravnost i različite implikacije tih savjeta...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Chegi »

Oko 80-90% su tegle,malopre sam izmerio ovaj paket od 2l kokosa i shvatio da treba da kupim jos 3 paketa #-o

Najverovatnije cu za 2 dana da kupim to i verujem da ce sve 3 tegle biti na 100% kroz 4-5 dana pa cu da se bacim na dalji posao :)

Jos jednom da proverim, koja trenutno temperatura vazi za idealnu za koloniziranje supstrata i posle za fruitanje?
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Isflekani »

Meni je temp od 22-24 bila extra, a i tako nesto je preporuceno valjda...
Kako ide Chegi bas sam radoznao ima li plodova kod tebe :) ?
:cheesy:
Guybrush Threepwood
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Chegi »

Ostalo je jos malo da se koloniziraju tegle na 100%, i dalje stoji da treba da kupim jos 3 kese ovog kokosa i moram da improvizujem da nadjem odgovarajucu posudu gde ce moci da mi stane sve to, u ove 2 posude koje sam planirao da iskoristim nema sanse da stane ovaj 1kg kukuruza + 600g coco coir-a :/



EDIT: Deluje mi kao da je iz nekog razloga micelij prestao da se razvija, vec duzi vremenski period tegle su nekih 80% kolonizirane, da bih se uverio da li se mic skroz zaustavio ili je samo dosta usporio nacrtao sam kvadratic na tegli, sa 3 strane kvadrata je mic i evo 2 dana je proslo i mic se nije ni malo pomerio, sta da radim? :-ss

temperatura je 22-25
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Isflekani »

i ja sam imao jednu takvu teglu koja se kolonizirala jako sporo naspram drugih i na kraju sam izgubio strpljenje i samo kolonizirani deo sam ubacio sa kokosom sacekao nekih 4-5 dana i na frutanje i rodilo,a sada je na 2 flushu :) good luck :mushroom:
Guybrush Threepwood
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Chegi »

Nista,onda cu da ih ostavim jos par dana i ako vidim da se nista ne desava pomesacu sa kokosom pa sta bude :)

U sustini zanimalo me zbog cega dolazi do toga da se mic totalno zaustavi..
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Chegi »

Za prvih 30 dana je mic kolonizirao ~80%, za narednih 25dana se pomerio mic do mooozda ~85%, sobzirom na tu brzinu verujem da ce mu trebati jos dugo dok ne kolonizira teglu u potpunosti, jel to ok ili ce ako predugo stoji da se stvori neka pljiesan? :-?
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Zgubidan »

Vjerovatno ti je fermatiralo žito pa zato nejde dalje... Drugim riječima bakterije. Jel maalčice tamnije tu di nema mice neg kad si stavio? Ak je, onda je to to.. Probaj otvorit i ako možeš izvadit kejk u komadu iz tegle, isperi nekolonizirani dio, ostatak na frutanje! Drugi put malo manja temp, manje tegle... I probaj s rižom, puno je jednostavnije neg kukuruz..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i zemlja (Drugi pokusaj)

Post Postao/la Chegi »

Zgubidan je napisao/la:Vjerovatno ti je fermatiralo žito pa zato nejde dalje... Drugim riječima bakterije. Jel maalčice tamnije tu di nema mice neg kad si stavio? Ak je, onda je to to.. Probaj otvorit i ako možeš izvadit kejk u komadu iz tegle, isperi nekolonizirani dio, ostatak na frutanje! Drugi put malo manja temp, manje tegle... I probaj s rižom, puno je jednostavnije neg kukuruz..
Jok, kukuruz k'o kukuruz,mic k'o mic,nista nije tamnije, jednostavno ide sporije nego sto je islo ranije ali sve izgleda najnormalnije:o

Sto se rize tice deluje mi teze nego kukuruz jer vidim da mnogo njih ima problem sa wet spotovima i da je pritom sam proces grow-a tezi(treba da se ocedi riza itditd...).
Odgovori