Kukuruz i coco coir

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Ma ja sam se uplasio da mozda nesto nije u redu sa njima, a sobzirom da sam posle ovog zadnjeg posta pojeo 3 gljive shvatio sam da je sve u redu :psy
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Evo pobrao sam sve ove male gljivice koje su ostale(skoro sve)nalio sam oko 1l vode u box sa supstratom i zatvorio ga(ili da ga otvorim? :o )
Sutra cu u ovo vreme da izlijem visak vode pa cemo da vidimo sta ce biti:)
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Sve je proslo kako treba iako verujem da su pola ovih malih gljivica koje sam pobrao bile pinovi a ne abortusi ali nema veze,ionako mi je supstrat los i nema dovoljno vode da izraste nesto preterano mnogo gljiva :(

Zanima me koliko je pametno da dospem opet vodu u box? Da budem precizniji: 19.6. sam nasuo oko 1l vode i posle ~24 sata kada sam uzeo box da prospem visak vode svi oni mali beli pinovi su vec dobili narandzastu boju klobuka i MNOGO su se "ugojili" :x
Voda ih je bukvalno preporodila, a sobzirom da ih ima preterano vise nego u prvom flushu palo mi je na pamet da ce pola izrasti kako treba a da ce pola ostati malo zbog nedostatka jos vode pa me vuce da dospem jos vode,makar na par sati da se opet natopi i kokos i one da se napiju. Problem je sto nigde nisam video da je to neko vec radio a cuo sam da dok rastu gljive ne treba da se igra sa vodom pa ne bih smeo da isprobavam dok mi neko ne kaze da li je to ok :-?


Evo i jedne slicice 2. flusha(22.5.2015): slika
Ovo zuto sto se vidi na par mesta to je kukuruz, sledeci put bih mogao da stavim malo deblji ovaj gornji sloj kokosa :D

25.6. fasciniran sam drugim flushom naspram prvog :lovee: :lovee: :lovee:

slika
slika
slika
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Isflekani »

Svaka cast Chegi izgledaju preukusnoo :D :psy :mushroom:
Guybrush Threepwood
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Na kraju sam pobrao 3 flusha, u cetvrtom flushu su gjlive bile prezrele,skroooz crne i ogromne i nisu mi bas delovale jestivo pa sam sve pobacao :(

Sledeci grow cu da stavim coco coir-a kao sto pise u guide-u,sada sam stavio 50% manje coco coir-a nego iz guide-a

Pozdrav! :ymhug:
scirlin
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 28.04.2015, 17:34

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la scirlin »

Auu tebra kako lepo izgledaju, svaka cast :)))) Meni bas krivo sto nisam probao neki grow za leto,bas me zanimaju kakve su :x Al uzbudjen sam i kad ih samo gledam :))))) pozdrav
Avatar
Dukey
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 10.02.2015, 15:18
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Dukey »

Odličan uzgoj! :cheesy:
Par pitanja za Chegia :

Da li ti je box ovaj u kojem su gljive rasle izbušen igdje?
Da li si prskao vodom nakon pinanja?
Koliko puta si luftirao dnevno 3?
Ne znam koliko sam znanja zaboravio.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la shroomko »

Kako ovo dobro izgleda. Jedna saka bi rjesila sve moje probleme u sljedeca 2 mjeseca.
Ali jebiga, natrag u patnju i "stvarni svijet".
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Kukuruz i coco coir

Post Postao/la Chegi »

Dukey je napisao/la:Odličan uzgoj! :cheesy:
Par pitanja za Chegia :

Da li ti je box ovaj u kojem su gljive rasle izbušen igdje?
Da li si prskao vodom nakon pinanja?
Koliko puta si luftirao dnevno 3?
Nije izbusen nigde,otvarao sam ga po nekoliko puta dnevno da dodje do izmene vazduha
Nisam prskao vodom,samo sam posle svakog flusha sipao 1l vode,pa posle 24h ocedio visak vode.
Pa luftirao sam 3-4-5 puta,mozda nekada cak i 6 7,ne secam se tacno ali kada god bi mi u toku dana palo na pamet ja bih izluftirao box :D


Sada razmisljam da li sledeci grow da odradim isto kao ovaj(sa 50% manje coco-coira nego sto bi trebalo po guide-u)ili da ipak pokusam da iskoristim sav coco coir pa da uporedim rezultate :-?
Odgovori