Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Zdravo, odlucio sam napravit slikoviti dnevnik svoga uzgoja vjerujem da ce mi biti lakse jer ako se susretnem sa nekim problemima ili ako nisam nesto napravio kako treba vi ste tu da me uputite!
Eh da pocnem, imam 4 tegle na kolonizaciji 2 sam inokulirao 08.11 i jos dvije 15.11 dakle prije 2 dana. prve dvije su super a postavit cu i sliku da vidite
Privitak 1.jpg više nije dostupan.
Privitak 2.jpg više nije dostupan.
Privitak 3.jpg više nije dostupan.
Privitak 4.jpg više nije dostupan.
08.11
08.11
08.11
08.11
08.11 ovu teglu sam izmuckao pa je kolonizovani komad upo u sredinu i oblozila ga raz
08.11 ovu teglu sam izmuckao pa je kolonizovani komad upo u sredinu i oblozila ga raz
08.11
08.11
08.11
08.11
Grijac od 25w koji sam ugradio na dno boxa i zaljepio ljepilom iz pistolja
Grijac od 25w koji sam ugradio na dno boxa i zaljepio ljepilom iz pistolja
druge dvije tegle nisu ni pocele da se kolonizuju stavio sam ih tek prive 2 dana tako da ih necu pokazivati
druge dvije tegle nisu ni pocele da se kolonizuju stavio sam ih tek prive 2 dana tako da ih necu pokazivati
Ovo je kutija koja ce biti na vodi i u kojoj sam mislio staviti 2 manje alu. posude u kojima cu kejsat. E sad imam par pitanja dali sam napravio dovoljno rupica sa strane ili treba jos? sa svake strane sam napravio po 5-4 rupica jeli dovoljno? I pomalo me muci sad ovaj kabal od grijaca dali da ga ostavim ovako ili da napravim rupu na posudi i provucem kabal i dihtujem?
Ovo je kutija koja ce biti na vodi i u kojoj sam mislio staviti 2 manje alu. posude u kojima cu kejsat. E sad imam par pitanja dali sam napravio dovoljno rupica sa strane ili treba jos? sa svake strane sam napravio po 5-4 rupica jeli dovoljno? I pomalo me muci sad ovaj kabal od grijaca dali da ga ostavim ovako ili da napravim rupu na posudi i provucem kabal i dihtujem?
Ovo je poklopac od iste kutije. Samo jos moram uzeti sint. vatu i poljepit preko, ali to dok vidim sa vama treba li mi jos rupa.
Ovo je poklopac od iste kutije. Samo jos moram uzeti sint. vatu i poljepit preko, ali to dok vidim sa vama treba li mi jos rupa.
Eh ovo je posuda u kojoj ce biti voda koja ce se grijati, ove "kuke" sam napravio od postolja od neonke bilo je tvrdo bas tako da mislim da ce stajati bez problema
Eh ovo je posuda u kojoj ce biti voda koja ce se grijati, ove "kuke" sam napravio od postolja od neonke bilo je tvrdo bas tako da mislim da ce stajati bez problema
Hoce li biti problema sa ovim grijacem unutar boxa, hoce li mu stetiti vlaga iz boxa?
Hoce li biti problema sa ovim grijacem unutar boxa, hoce li mu stetiti vlaga iz boxa?
Hoce li biti problema sa ovim grijacem unutar boxa, hoce li mu stetiti vlaga iz boxa?
Hoce li biti problema sa ovim grijacem unutar boxa, hoce li mu stetiti vlaga iz boxa?
Grijac od 25w koji sam ugradio na dno boxa i zaljepio ljepilom iz pistolja
Grijac od 25w koji sam ugradio na dno boxa i zaljepio ljepilom iz pistolja
To je sve bilo od mene za sad navratit cu opet kad bude nesto novo. Ko god misli da sam nesto mogo bolje uraditi ili da trebam nesto popraviti dobro dosao je!
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Green Rat »

Pogledaj na grijaču dal ti mora cijeli bit uronjen u vodu, neki moraju bit i ako nisu mogu puknut. Nisi trebao bušit dno kutije i lijepit grijač, mogao si ga samo stavit u tu drugu kutiju u kojoj će bit voda, bilo bi ti puno jednostavnije al valjda će i ovako bit ok. Vlaga ti za kabel nebi trebala smetat jer se ti grijači koriste u akvarijima pa su napravljeni da im vlaga ne smeta al to možeš provjerit na uputama.
Ako ćeš stavit pumpu za trak nisi trebao bušit rupe na poklopcu jer je co2 teži pa izlazi samo na ove donje rupe, one bi ti trebale bit u razini sa površinom substrata iz kojeg će ti rast gljive. Micelij ti lijepo izgleda, sretno :thumbsup:

edit: ako ti je u sobi 22°C ili više grijač ti nije potreban jer na toj temperaturi rastu bez problema
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Bio mi je prije sa strane grijac ali je bilo sve previse klimavo gornja kutija se ljuljala i morao sam skoro punu kutiju vode sipat.ovaj grijac se ne uranja citav mora viiriti vrh.Nego sta cu sad sa ovim rupama na poklopcu da ostavim ili promjenit poklopac jer imam jos jedan isti koji nisam busio? Hvala
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Beyond Le Fov »

stavi onda taj drugi poklopac, rupe na njemu nemaju smisla i pada ti prašina unutra, sa strane je dovoljno rupa iako ja ih imam dosta više. smisli nešto za kabel da možeš normalno zatvorit poklopac, montiraj pumpicu i to je to.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Trebam li dodat jos rupica sa strane? Jeli mogu da pumpicu ukljucujem samo preko noci(citavu noc) a preko dana da rucno luftiram box jedno 3x da skinem poklopac? I jeli kad kejsam i pokrijem folijom supstrat treba temperatura kao za kolonizaciju tegli oko 28c i trebam li otvarat posudu ikako(sklanjati foliju)?
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Green Rat »

Pa ja bi stavio između svake dvije rupe još jednu al ne na toj visini nego između ovih rupica i dna otprilike, i onda preko njih staviš micropore traku ili filter vatu. Možeš, a možeš i pumpicu cijelo vrijeme pustit da radi. Da, treba temp. oko 28. Na foliji izbušiš par rupa i preko toga staviš filter i tako 3-7 dana dok na površini ne izađe micelij oko 50%. Do tad ne otvaraš foliju
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Stavim preko izbusene folije sinteticku vatu i to ubacim odma u box? i trebam li ga onda otvarati?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Beyond Le Fov »

netrebaš si komplicirati život. pumpica može raditi konstantno i netrebaš luftati ručno, nema potrebe, al i možeš, samo pripazi da nije prevelik otpor zraku od filtra koji češ stavit na rupice. Ako to sve radiš u sobi kojoj temperatura ne pada ispod 20 stupnjeva tada ni netreba inkubator ni za razvijanje micelija u teglicama, niti za grovanje gljiva. meni se čitav proces odvija na 22 stupnja i nema nikakvih problema, eventualno par dana više treba da se razvije ali to mi je od nikakvog značenja. Kad kejsam ne zamračivam to i ne čekam da micelij prekrije površinu, stavim odma izmjenu zraka i svjetlo, mica se razvije normalno i kroz desetak dana počne pinati.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la pecurko »

Što se tiče grejača- grešiš. Tvoj grejač ima nacrtane 2 crne(pune) kapi i to u akvaristici znači da mora ceo biti uronjen u vodu. Kad ima jednu crnu a jednu belu kap onda je to polupotapajući grejač. Nikako ne bi bilo dobro da pukne...

Ostalo sve u redu... :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Hmmm... jesi siguran? pa onda nisam ni morao busit dno. a meni je lik u pet shopu rekao da muy mora virit glava gdje se stima temp. jer ima par centimetara od vrha linija gdje pise minimum ali pogledat cu kasnije imam jos kutiju od njega. u svakom slucaju hvala
Odgovori