Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Beyond Le Fov »

mislim da je opcionalno, može bit skroz potopljen a i netreba. ja imam dva grijača, na svakom je oznaka za minimalni nivo vode, na jednom su dvije pune kapljice, a na drugom piše fully submersible bez ikakvih kapljica ali isto s crtom minimalnog nivoa vode. bitno je samo da staklo grijača sa žarnom niti bude u vodi, ovaj gore dio za regulaciju može bit vani, a i netreba.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

E je*** ja onog proadavaca zajebo me, ja nisam nista ni gledao kutiju samo posluso njega sad gledam pise completely submersible i ima 2 pune kapljice, bezveze sam komplikovo sebi zivot busio kutiju provlacio ljepio ccc... jos poslje nego sto sam ga kupio vidim ovdje ima citav da se uroni i kontam bolje da sam taj uzeo a imao ga sve vrijeme. Sad ga moram ovako ostavit jer ga ni nemogu izvuci moze mi samo puknut. Mogu li korisiti onu cik-cak vatu obicnu 100% pamuk za rupe u boxu, trazio sam sinteticku vatu u apoteci i to mi je dao
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Zgubidan »

Ne, ak je pamuk nije sintetika! I lik u ljekarni te zajebo.. Imas te sinteticke vate po svim ducanima. Mislim da je čak jeftinija od ove pamučne.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

izrezo sam neki zavoj i pravio ko neke kugle da bude dosta slojeva i to sam ljepio preko rupa uslikat cu pa cu stavit.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Ipak sam nasao filter vatu(za akvarijume) skinuo ono sranje(zavoj) i stavio nju preko rupa. Jeli bitno gdje cu pumpicu ugraditi, mislio sam negdje kod dna kutije jeli to ok? Prve 2 tegle koje sam stavio prije 12 dana su odlicne skoro 100% kolonizovane a druge dvije koje su stavljene prije 5 dana su isto super mic. se podosta razvio kasnije cu i slike postaviti.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Evo sad otiso da uslikam i kao da mi se jedna od onih naprednih tegli kontaminirala postavit cu slike pa vi vidite.
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
ovo je ta sto mislim da je kontaminirana
evo je malo izbliza
evo je malo izbliza
kont1.png (422.37 KiB) Pogledano 1753 puta.
evo je malo izbliza
evo je malo izbliza
kont2.png (226.17 KiB) Pogledano 1753 puta.
Na ovu sam ponosan stavio sam je u isto vrijeme kao i onu kontaminiranu
Na ovu sam ponosan stavio sam je u isto vrijeme kao i onu kontaminiranu
ova je inokulirana prije 5 dana
ova je inokulirana prije 5 dana
i ova je takodjer prije 5 dana njih dvije sam stavio jos
i ova je takodjer prije 5 dana njih dvije sam stavio jos
Eto pa recite sta vi mislite
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la Beyond Le Fov »

nije baš bitno gdje pumpica šiba zrak u kutiju, meni je u visini sredine bočne stranice, al su rupe za van bolje dolje. Što se tiće kontaminacije jedino me zabrinjava ova mljackavost zrnja uz teglicu pa je po meni moguće da je neka bakterija tu, vidjet ćeš, ako mica ne pokrije sve u bjelo i ako se dio zrnja još bolje umljacka ili dobije neku boju znači da je kontama. Kad otvoriš teglicu i zaudari te odvatan miris truleži onda znaš da je nešto pošlo po zlu, micelij nema miris, odnosno vrlo suptilno i ugodno.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Bila je i ona pokrivena sva bjelinom dobro je izgledala i kad sam je protreso dan, dva poslije toga se sjebala kako god ostavit cu je jos malo da vidim sta ce biti i prebacio sam ih na 25c. Nego kakva je ona druga kad bi je mogo kejsat?
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Moj prvi uzgoj(kokos/raz)ORISSA

Post Postao/la FARMER »

Mali update, tegla sto sam mislio da je kontaminirana ispostavilo se da nije ipak, one plavkaste tacke su se pojavile vjerovatno od pre vise muckanja tegle a nestale nakon dan, samo sto je tegla usporila malo ali nema veze. Prije dva dana sam kejsao 1 teglu temp je oko 25c a danas sam vec vidio da mic. izbija na povrsinu kokosa.
Odgovori