Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

3. flush je pobran i došlo je do preokreta, ovaj put je na mješovitom substratu bilo najviše gljiva, 78g :D

Kokos lijevo sa 67g, kokos - vermikulit u sredini sa 50g

slika

Mješoviti substrat sa 78g

slika
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Četvrit flush je pobran 07.5. Na mješovitom substratu je bilo 58g a na kokos-vermikulitu 11g. Samo mješoviti substrat je dunkan prije 4. flusha pa mislim da je zato ispalo manje na kokos-verm.
Ovo je bio zadnji flush za kokos i nažalost pobran prije vremena jer ga je uhvatila neka kontaminacija pa sam ga morao maknut da ne zarazi druge, bilo je samo 3g ali gljive su tek počele rast pa možemo reć da bi to ispalo nekih 20ak g kad bi naraslo.

Kokos:

slika

Kontaminacija na kokosu:

slika

slika

Pregled uroda od prvog pinanja (21.3.) do 4. flusha (07.5.)

[table=width:100%;border:1px solid #cccccc;][tr=text-align:center;][td=border:1px solid #cccccc;]SUBSTRAT[/td][td=border:1px solid #cccccc;]KOKOS[/td][td=border:1px solid #cccccc;]KOKOS-VERMIKULIT[/td][td=border:1px solid #cccccc;]MJEŠOVITI SUBSTRAT[/td][/tr]
[tr=text-align:center;][td=border:1px solid #cccccc;]1. Flush[/td][td=border:1px solid #cccccc;]100[/td][td=border:1px solid #cccccc;]71[/td][td=border:1px solid #cccccc;]50[/td][/tr]
[tr=text-align:center;][td=border:1px solid #cccccc;]2. Flush[/td][td=border:1px solid #cccccc;]72[/td][td=border:1px solid #cccccc;]46[/td][td=border:1px solid #cccccc;]47[/td][/tr]
[tr=text-align:center;][td=border:1px solid #cccccc;]3. Flush[/td][td=border:1px solid #cccccc;]68[/td][td=border:1px solid #cccccc;]50[/td][td=border:1px solid #cccccc;]78[/td][/tr]
[tr=text-align:center;][td=border:1px solid #cccccc;]4. Flush[/td][td=border:1px solid #cccccc;]20[/td][td=border:1px solid #cccccc;]11[/td][td=border:1px solid #cccccc;]58[/td][/tr]
[tr=text-align:center;][td=border:1px solid #cccccc;]UKUPNO (svježe)[/td][td=border:1px solid #cccccc;]260g[/td][td=border:1px solid #cccccc;]178g[/td][td=border:1px solid #cccccc;]233g[/td][/tr][/table]
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la WEEDetix »

jako dobro si ovo odradio svaka cast na strpljenju i ovakvom eksperimentu ljepa usporedba substrata :thumbsup: :mushroom: :mushroom: :mushroom:
slika
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la pecurko »

Bravo i od mene za ovako dobar dnevnik :thumbsup: :mushroom:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Hvala drugari :ymhug: Druga dva substrata nastavljaju dalje da vidimo koliko će flusheva bit i koliko će gljiva izać :mushroom: :mushroom:

Uvjeti nisu baš savršeni (trebalo bi bolje svijetlo i više prozračivanja) pa mislim da ovaj dnevnik nije skroz mjerodavan. Možda bi rezultati bili drugačiji da su i uvjeti bolji. Kako god nadam se da će nekome koristit, meni sigurno hoće :D Moj neki zaključak je da mi se najviše sviđa kokos kao substrat zbog jednostavnosti pripreme, urod na njemu mi je ispao veći nego na kokos-verm. što me iznenadilo a mješoviti substrat je tu negdje, vjerojatno sa više prinosa ukupno ali i kompliciraniji za nabavit i pripremit.

Zaboravio sam napisat da sam najveće primjerke (oko 20g) klonirao na agaru i prekjučer prebacio u jednu teglu sa raži i jednu sa kukuruzom. Miceli se već počeo širit sa agara na zrna.

Prošlo kloniranje je bilo uspješno i pola tegle se koloniziralo a onda sam ju malo protreso i kolonizacija je išla puno sporije tj. miceli nije bio gust kao inače. Sad sam pogledao tu teglu i na dosta mjesta je zrnje žučkasto-zelene boje, neznam šta bi moglo bit. Ostavit ću ju tako pa ćemo vidjet.
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la WEEDetix »

ako je kao zuckasti iscjedak na plavom miceliju to moze izgledat blago zelenkasto u principu ako je mic poceo bacat metaboljit znaci da je sigurno spreman za kejsanje jer vec debelo preraduje zrnje kad izlucuje metabolit

slika

ak izgleda ovak onda su metaboliti i to je normalno
slika
Avatar
dreamliner444
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 26.03.2014, 17:54
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la dreamliner444 »

da ti iscjedci su se i meni javljali nakon 100% kolonizacije kad je micelij poceo probavljat raz.
U proljetnu je noć
otišao čovjek
svirajući frulu
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Neznam dal je meni isto to, ne izgleda mi kao da je 100% kolonizirano i ne vide se hife kao inače. Na slikama je malo tamnija boja žute nego šta je stvarno:

slika

slika

slika
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la WEEDetix »

to su ti metaboliti ovo je spremno za kejsat ima malo viska vode unutra pa mislim da su ti zato hife slabije jer su u vodi i fali im raka pa tak i jace onda slini

ja bi to kejso pa sta bude
slika
Avatar
dreamliner444
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 26.03.2014, 17:54
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la dreamliner444 »

nisi rekao na kojem su substratu najpotentnije ;)
U proljetnu je noć
otišao čovjek
svirajući frulu
Odgovori