Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Sve bilježim pa ćemo vidjet kako će ispast na kraju, i mene baš zanima koji substrat će dat najviše ukupno.


@dawsongeek
meni je na kokosu samo počelo prije pinat nego na ostalima, isto predpostavljam da je zbog toga šta je bilo samo 70% kolonizirano ali količina pinova je bila jednaka na svima tj. bilo ih je masu samo šta se nisu svi razvili nego su ostali skroz mali a bilo je i dosta abortusa na ovim drugim substratima. Sljedeći put ću probat stavit jednu posudu koja je 60% kolonizirana i jednu koja je 100% pa ćemo vidjet da li ima kakve razlike.
Prednost kokosa je to da ga je puno jednostavnije pripremit nego mješoviti substrat, a sad je samo pitanje kolika je razlika u ukupnoj količini uroda.

Primjetio sam da na mješovitom substratu puno više gljiva raste sa strane nego na vrhu tako da sam izvadio sve substrate iz posuda i stavio ih tako u kutiju(terari). Na mješovitom substratu i kokos-verm. je krenulo pinaje dan nakon dunkanja. Slike ću stavit kad završi drugi flush.

Mislim da sam skužio zašto ima toliko abortusa, od nekih 9-10h navečer do 9h ujutro uopče ne prozračujem box i pretpostavljam da im fali kisika, dok preko dana luftam svakih 4-5h.
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Pobran je drugi flush, kokos opet sa najviše gljiva, zatim mješoviti substrat i kokos-verm. sa skoro istom količinom.

12.4. Kokos - 72g

slika

14.4. Kokos-vermikulit 46g

zaboravio sam slikat

16.4. Mješoviti substrar 47g

slika


Kloniranje je uspjelo (barem ovaj dio u petrijevim posudama). Micelij se lijepo širi po agaru, jedini problem je šta se voda sakuplja na poklopcu posude pa se slabo vidi unutra a kad nagnem posudu se te kapljice sakupe i padnu na micelij.
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Mislim da imaš malo više aborta.
Kakvo svjetlo imaš iznad njih !?
Ja od kada sam kupio onu štednu 37w/6400k sam primjetio porast u "odraslih" gljivica. I držim 12/12 upaljeno/ugašeno
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Da, uvijek bude dosta abortusa. Imam 40 RGB LED lampica (one u traci) i podešene su da svijetle bijelo. Probat ću stavit štednu 6400k ali mislim da će to previše zagrijavat box, i ledice zagrijavaju na 26°C.
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la WEEDetix »

ako ti je boks stedna ce ih spalit nije to maryjane da u boks trpas to treba svjetlo jedva izdaleka a na 26 c ti je i temperatura prevelika
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, potpuno pogrešno, gljive trebaju jako svjetlo za pravilan razvoj i produkciju alkaloida, štedna žarulja metar iznad supstrata je najbolje rješenje.
Šta ti samo od ledica dođe temperatura na 26 ili griješ i na neki drugi način?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la WEEDetix »

ma to stoji samo sam ja shvatio da oni ima box tipa pc box za uzgoj marihuane sa ledicama znaci ima nekih pola metra visine i ako unutra stavi stednu temperatura ce mu bit prek 30 c ako je samo sa ledicama 26 c ako ima metar visine to ce jos i funkcionirat al mislim da nema jel da je tolki prostor led nebi grijao toliko
slika
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Weed ti petljaš sam sebe sa uzgojem marihuane u uzgoj gljiva...

Nitko nikad na forumu nije napisao da drži ledice koje koštaju 2000 kn u box za gljive.
Gljive nisu biljke i ne treba im uber jaka svijetlost da bi dale vrhunski rod. Ne obavljaju fotosintezu, ne treba im CO2 i sl.
Svijetlo kod gljiva je tu da im pomogne u razvoju alkaloida te da znaju u kojem smjeru trebaju rasti jer ne ovise o gravitaciji.

A temperatura ti ne mora biti konstantna od recimo 26. Temperatura varira od vrste do vrste. Isto kao i kod koloniziranja. Ponekad micelij najbrže kolonizira na 30 stupnjeva. Neke druge vrste na manje.

Neke ne možeš uopće uzgajati na raži već samo na recimo konjskom izmetu. Ili nečemu sličnom.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la Green Rat »

Box je obična kartonska kutija dimenzija Š:45 V:50 D:55. Unutar boxa su dvije plastične kutije - terariji. Sa lijeve strane boxa ostane 5 cm razmaka kad stavim terarije unutra tako da su na toj strani postavljene ledice u traci. Sobna temperatura mi je 23 tako da ledice zagriju do 26, ne koristim nikakvo drugo grijanje niti hlađenje. Za ledice sam se odlučio jer sam ih imao viška pa sam reko ajde da probam pa da vidim šta će bit. Sve mora biti stealth tako da su dobro poslužile. Mislim da bi štedne žarulje previše zagrijavale jer nema dosta prostora, ali ću svejedno probat kad nabavim jednu od 6500k.
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Orissa kokos, kokos-verm i mješoviti substrat

Post Postao/la WEEDetix »

ak ces stavljatstednu ni neku od ca 6-7 w najmanju
slika
Odgovori