Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la dr.manijak »

Pozdrav forumasi, evo odavno nisam bacio neki dnevnik a ni sam grow jer sam imao dosta zaliha ali eto malo ekipa, malo ja itd. Na kraju ostadoh bez dragih gljiva.
Kao sto u naslovu mozete da procitate rec je o mixu spora Thai, Mexicana, Ecuador i jos po koj print za koji nisam siguran sta je u pitanju jer imam dosta random folija.
Sve te spore sam ubacio u jednu posudicu sa vodom pa kako izraste izraste, malo igranja nije nikad na odmet.

U pitanju je gajenje na razi, spore su ubacene u tegle pre cirka nedelju dana znaci 22. februara.
Ukupno ima 4 tegle, jedna tegla ide indoor, jedna verovatno outdoor (za out pravim jos jedan dnevnik kad dodje vreme) a ostale dve u frizider za novi grow, mada mozda i te dve izbacim u prirodu.
Za sada je micelij zdrav i brzo se razvija.
Ajmo ljudi, prolece je, gajenjem otvarajte dnevnike ozivite forum!!
DSC_0109_resize.JPG
DSC_0107_resize.JPG
DSC_0107_resize.JPG (100 KiB) Pogledano 1850 puta.
DSC_0106_resize.JPG
DSC_0106_resize.JPG (100.88 KiB) Pogledano 1850 puta.
DSC_0105_resize.JPG
DSC_0105_resize.JPG (98.75 KiB) Pogledano 1850 puta.
Sve 4 tegle
Sve 4 tegle
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la WEEDetix »

i dr manijak opet uzjaho na gljivu i jase ;) :thumbsup: :psy :mushroom: :mushroom: :mushroom: :sunn: :sunn: :sunn:

je je proljece sacu ja jedan thai dnevnik isto bacit cim orisse odflusham koji put :D
slika
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la M & R »

Dobro nam se vratio, frende, bilo i vrijeme za tvoj novi dnevnik, nadam se da ce sve kao uvijek da ti uspije!!! :ymhug:
Pratim te u stopu ... pazim na te .. :p
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la dr.manijak »

Evo ga mali update, tegle lepo napreduju, ja mislim da je sada vec negde 9-10 dan od ubacivanja spora u teglu (mada nisam siguran)
Privitak/ci
DSC_0007_resize.JPG
DSC_0014_resize.JPG
DSC_0009_resize.JPG
DSC_0012_resize.JPG
DSC_0012_resize.JPG (112.31 KiB) Pogledano 1802 puta.
DSC_0011_resize.JPG
DSC_0011_resize.JPG (111.61 KiB) Pogledano 1802 puta.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la Homunculus »

Al se lepo širi mica, rizomorfična :) , živelo proleće, prolećni dnevnici i prolećni šrumsi :D
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la roolle »

Pozz svima a za iskusnog manijaka jedno pitanje:Inokulirao sam tegle sa prosom i mica je krenula ali je i stala...uhvatila se samo na par centimetara od dna a gore mi izgleda da je proso suvo i mica nece dalje..stoji vec 10-tak dana...drugo proso sam malo prokuvao i mica puno bolje ide e sad, dali mogu isristiti to kolonozovano zrno prosa...sve je belo i nevide se tragovi neke kontaminacije a posto imam jos i neke kolace koje sam stavio u posusu za rast interesuje me koliko vremena treba proci dok s3 ne jave prvi pinovi..izvadio sam ih iz casa pre 5-6 dana....
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la dr.manijak »

JA uvek iskoristim onaj dobar deo micelija a los bacim. Ali nikad ne mesam taj sumnjivi micelij sa micelijem iz zdravih tegli.

Do pojave pinova ti treba oko 5-6 dana u dobrim uslovima. (Cak i ranije ali moze i duze par dana)

Uvek kazem treba postaviti sliku da bi se moglo komentarisati, ovo je sve nagadjanje.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la Mi_Moon »

dr.manijak je napisao/la:JA uvek iskoristim onaj dobar deo micelija a los bacim. Ali nikad ne mesam taj sumnjivi micelij sa micelijem iz zdravih tegli.

Do pojave pinova ti treba oko 5-6 dana u dobrim uslovima. (Cak i ranije ali moze i duze par dana)

Uvek kazem treba postaviti sliku da bi se moglo komentarisati, ovo je sve nagadjanje.
Imam pitanje. Kako spasiš zdrav dio micelija a da izbjegnem kontaminaciju(mislim necu sterilizirati micelij :D...
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la Green Rat »

Ako je kontaminacija na dnu tegle i ako je mala (par zrna) onda možeš sterilizirat žlicu sa alkoholom i pomalo žlicom grebat zrna dok ne dođeš blizu kontaminacije, ta zrna iskoristiš a ovo šta je kontaminirano i oko toga baciš. Ja recimo sastružem gornju polovicu zdravog micelija a donju bacim iako bi se dalo još toga izvuč ali ne želim riskirat
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Prolecni dnevnik Ecuador/Mexicana/Tahai MIX

Post Postao/la Mi_Moon »

i kao takav moze ic u steriliziranu teglu raži? ako bi htio kolonizirat sljedecu teglu...
Odgovori