Psilocibe by Vujadin

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Vujadin

Psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Vujadin »

U pitanju su psilocibe Cabmodia sa FSRE, tehnika na razi,stavljene na inkubaciju 19.3.do 21.3.
Tegle su se ispunile micelijumom 80-90%,pa me je nestrpljivost navela da ispraznim tegle u posudu
izmedju dva sloja vermikulita debljine 1,5cm pre 2 dana... Za sada sve perfektno,nijedna tegla nije imala kontaminaciju,jedino su 3 imale problem sa prevelikom vlaznotju,pa sam ih eleminisao,jer se micelijum slabo razvio i raz je izgledala chudno i malo je potamnela.Sa obzirom na sve,imajte u vidu da je sterilisano bez express lonca,sve je sterilisano sat i po u obichnom loncu. Za sada vlaznost super, u mraku je na temp od 28,i chekam da izbije 30% mice na povrshinu i onda stavljam svetlo u pogon,smanjujem vlaznost i uvodim provetravanje 2 puta na dan,kao po gajdu.Ovo mi je prvi put da ih gajim,ali jeo sam ih par puta i mogu da kazem da ih obozavam! :ymhug: :x
E sad pitanje,ko zna neka savetuje,onaj ko ne zna,nek ne pishe bezveze... :D
Sijalica je shtedna "VitoOne" od 15W,6400K daylight, 800 lumena,udaljena od plastichne posude
sa micom 75cm+20cm unutar posude. Imam tajmer koji tje da regulishe vreme 12/12,samo ne znam da li treba sijalicu josh da spustim,ili udaljim,da li da zamrachim josh malo,to josh jedino ne znam,znam da im treba minimum svetla,mada eto,zelim da budem siguran...
Evo i slike:
http://img340.imageshack.us/img340/5421/chur.jpg

wish me luck.. :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la HypnoToad »

Sijalica je dobra. taman kakva treba. Bolje bi ti bilo da je potpuno spustiš, staviš na poklopac i prekriješ aluminijskom folijom koji pričvrstiš selotejpom il nečim, da reflektira svjetlo. Flourescentne žarulje ne generiraju previše topline, tako da se substrat neće isušiti, a više svjetla potiče pinanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Vujadin

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Vujadin »

to brate,to mi kazi! :) uzgred,sledetji put pravim kolache,mnogo posla i mnogo je zajebanije na razi,koliko sam skontao,mada eto,volim da se cimam oko tih stvari.. :) extra,spustam svetlo, a sledetje slike dobijate kada pochnu pinovi. ;)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Red »

:ymapplause: ljudi moji, bogami ste vrijedna ekipa... svaka čast!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
HazeSeeker

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la HazeSeeker »

:ymapplause:
Samo rokajte !
Vujadin

Post Postao/la Vujadin »

hvala,bez vas,najvishe RedSh,ovo ne bi bilo mogutje! ;)
Punxerklc

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Punxerklc »

Sijalica? Da nisam nešto propustio jer ja u spomenutom gajdu( a pretpostavljam da je to taj jer sve navedeno je u njemu) ne vidim da se igdje spominje ikakva sijalica.
Da li je baš ta sijalica potrebna ili?
Malo sam zbunjen sada :p
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Red »

ma kakvi, sijalica je pomoc ako zbog "viših sila" poput roditelja, djece, muza/ zene ne zelis svoj uzgoj svijetu izlagati :D

dnevno svijetlo je dovoljno. neki nazalost moraju sve to drzat u tajnosti i u nekim ormarima pa je sijalica idealan nacin da zamjenis dnevno svjetlo.

mirno spavaj :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Vujadin

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Vujadin »

eto,neko je stigao pre mene da objasni...=]

inache micelijum je izbio nekih 10% na povrshinu, i za 2-3 dana,prebacuje se na svetlo,a zatim idu i neke slidze..=]
Punxerklc

Re: psilocibe by Vujadin

Post Postao/la Punxerklc »

Aha onda i dobro da sam naletio na ovaj post jer nisam ni znao da sijalica istu stvar radi i sa gljivama.
Možda razmislim o upotrebi, iako mi roditelje ne zanima baš to što mi neke gljive rastu po sobi(doduše stari mi je slušo Pink Floyde pa sad.. ;) ), svejedno bi bilo sigurnije da to stavim negdje manje primjetno da ne postavljaju previše pitanja.

Što se tiče marki i lumene i toga u to se razumijem kao krava u kalkulator pa ću kupit nešto slično ovome navedenom ako se i odlučim za tu opciju.
Hvala na informacijama! :)
Odgovori