Uzaludni pokušaji :'(

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
nonickname1
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 03.09.2013, 23:56

Uzaludni pokušaji :'(

Post Postao/la nonickname1 »

Pozdrav ekipa,

Prije nešto više od 2 mjeseca uradio sam 15 tegli od toga 10 na ražu i 5 na kukuruzu. Print koji sam naručio vrlo je loš bio jedva da se vidio otisak pa sam jedva sastrugo za 3 šprice. Tegle su bile u kontroliranim uvjetima u boksu na 23`C. nakon 2 tjedna sve su kontaminirane osim 3 sa kukuruzom, da se primijetit na zrnima kukuruza ako se malo bolje zagleda da se micelij počeo razvijat al je iz nekog prestao. Zanima me da li se isplati ponovno u te 3 tegle ubaciti spore, jer nema kontaminacije?

Imam već gotovo 6 mjeseci crni niz sa kontaminacijom. Da li bi imalo efekta kada bi raž natopljenu ne skroz iscijeđenu stavio u tepsiju i u pećnicu na nekih 15 min na 300° pa tek onda posušio ručnikom ili pusti da ispari i steriliziro u loncu.

Da li je netko koristio peroksid, i iskreno jel bi imao više sreće kada bi ga koristio?

Isto tako ne razumijem jeli se mora baš koristiti kukuruz za kokice, puno mi je lakše doći do kukuruza koji se koristi za stoku ili za brašno.?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Uzaludni pokušaji :'(

Post Postao/la pecurko »

Obzirom na opseg kontaminacije, predpostavio bih da je sam print sadržavao spore neke bakterije. Stoga bih prvo nabavio novi print.
Naravno posveti više pažnje radu u sterilnim uslovima, mada kao što rekoh ne verujem da je za to kriva raž ili kukuruz.

Što se tiče kukuruza potraži na forumu ili na netu metodu "craked corn". :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzaludni pokušaji :'(

Post Postao/la HypnoToad »

nonickname1 je napisao/la:Zanima me da li se isplati ponovno u te 3 tegle ubaciti spore, jer nema kontaminacije?
Ne.
nonickname1 je napisao/la: Da li bi imalo efekta kada bi raž natopljenu ne skroz iscijeđenu stavio u tepsiju i u pećnicu na nekih 15 min na 300°
Ne.
nonickname1 je napisao/la: peroksid, i iskreno jel bi imao više sreće kada bi ga koristio?
Ne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori