B+, pokušaj drugi

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Eleshar »

Ljudi, evo mene opet :)

Prošli uzgoj je skoro uspio, ali eto budući da sam početnik, nešto sam smrdao u ključnom trenutku i dogodilo se što se dogodilo. Jebiga. Više sreće drugi put. :)

Ovo je taj drugi put! :D

Taman mi se poklopilo da ljudi iščezavaju iz kuće sutra, pa sam danas stavio raž pod vodu. Neće se namakati baš 24 sata, ali jedno 13-14 sati hoće; morat će im biti dovoljno ^^

Ovoga puta radim stvari nešto drugačije. Raž steriliziram u ekspres loncu na sat i pol (umjesto u običnom), jedna tegla je mješano zrnje raži i pšenice, tu raž neću prokuhavat nego samo pod vrućom vodom ispirat da maknem prašinu i ta sranja.

Možda nije potrebno, ali stavljam slike, čisto da budu tu :D

Drž'te mi fige! :D

slika

P.S. - Budući da mi je u prošlom uzgoju jedna tegla bila kontaminirana, čini se da je u jednoj šprici možda nešto pokvareno. Budući da imam tri šprice, označio sam koja ide u koju teglu, pa možda skontam koja je. (a možda je sa špricama sve ok a ja sam nešt sjebo usput - tko zna :-? )

P.P.S. - neke od ovih baljezgarija su čisto meni za referencu kasnije, da vidim kako sam i šta radio, da se podsjetim. To je zato što sam kreten i zaboravljam stvari i nemam pametnijeg posla.. XD
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Perun »

Nisi kreten, kreteni uzgajaju ego a ne gljive.
Svi zaboravljamo, uvjerit ćeš se za koju godinu (desetljeće)!
Ko prije umre duže je vječan
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Eleshar »

Da, jednog dana kada se budem opet sjetio ovog foruma i gljiva i uzgoja i svega, bit će lijepo :D :D


Nego, da izvjestim dalje - tegle su inokulirane, sada držte fige da sve prođe brzo i bezbolno :-ss

Čujemo se uskoro :-*
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la 314 »

ajd, držim ti fige. ne treba odustati....to nikako ne
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Mary Jane. »

Što je za reci, kako napreduje ??
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Eleshar »

Taman sam danas planirao pisati ovdje.

Situacija je zapravo dosta lošija nego što sam očekivao.

Samo se jedna tegla zabijelila, u jednoj se ništa ne događa, a tri su zelene (od kojih sam jednu već bacio jer se u par dana skroz zazelenila, a ove druge dvije su ispočetka puštale micelij ali se nedavno pojavila plijesan).

Probat ću u ovu gdje se ništa ne događa ubacit još spora, pa možda krene. Inače je ta krenula, ali samo je mala bijela točkica micelija narasla i dalje nije krenulo.

Temperatura je konstantno oko 26 °C


Nadam se da će barem ta jedna izgurati do kraja. U međuvremenu sam naručio nove spore sa FSRE-a pa ćemo probati ponovno za koji dan ili tjedan :)


P.S. ima li netko vermikulita za prodati/donirati? Čini mi se da ta tema na forumu nije više toliko aktivna pa eto ako netko slučajno naleti na ovo... :D
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Mary Jane. »

Koliko je % odprilike kolonizirana ta jedna sto se zabjelila? ovo drugo što je zeleno to sve mozes bacit.
Moj savijet ti je da ne ubacujes jos spora unutra jer time neces nista dobiti, unutra vec ima i vise nego dovoljno radje to ostavi pa probaj ponovno napravit jos koju teglicu.
Temperatura je ok, iako probaj podignut na 28°C mozda se nesto pokrene unutra jer nekad i stupanj znaci hoceli krenuti ili ne...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Eleshar »

Sorry, malo sam zaboravio pisati ovdje, svaki put se nešto nađe na putu XD

U biti tegla je više-manje spremna, za par dana, kada mi ne bude bilo nikog kod kuće, ću to strpat u posude.

Wish me luck! :D
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Mary Jane. »

Good luck :D :thumbsup: :mushroom:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj drugi

Post Postao/la Eleshar »

Hvala! :)

Evo stavio sam ih u posudu i na toplo, sada samo strpljivo :D

Još nešto što sam primjetio kod svojih tegli...
Kod one tegle u kojoj se naizgled ništa ne događa se osjeti miris kave. Prvo sam mislio da mi se pričinjava i da sam 'skrenuo', ali stvarno se osjeti miris kave. Onako, prilično je i ugodan, a ja inače ne volim kavu XD. Zrna u toj tegli izgledaju normalno osim što su neka potamnila (to je ujedno i tegla u kojoj sam miješao pšenicu i raž).
Zna li netko nešto o ovome i što bi to moglo biti?
Odgovori