jedan sasvim opušten ženski grow :)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
evo mene
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 03.12.2013, 00:01
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la evo mene »

evo ovako je islo dalje...prije cetiri dana sam nabavila kontejner, i nabavila sam glinene kuglice sa kojima sam mislila drzati vlagu, jer ni perlit nisam nasla a trazila sam pola dana...slozila sam tako sto sam dezinfikovala kontejner, prvo ga dobro oprala i isprala, pa prebrisala alkoholom i ostavila da se dobro osusi, onda sam unutra stavila kuglice koje su rasporedjene na oko tri cm debljine i nasula ih destilovanom vodom, i ostavila tako da se napiju vode, ne znam tacno kolkiko sam vode stavila recimo tri decilitra. Ostavila sam tako neko vrijeme, par sati pa sam stavila posude unutra, morala sam malo da podigem podlogu da mi sve stane jer imam sest posuda, stavila sam neku staklenu zdjelu koju sam omotala alu folijom.
Elem, glinene kuglice bas i ne upijaju vodu, ostao mi je sloj na dnu ali sam mislila da ce vremenom da upiju, sto se nije desilo. Vlagu nemam cime da mjerim, ali sam vidjela da mi se hvata kondenzacija na zidovima kontejnera, na poklopcu bas i nije tako da se nisam previse brinula sve dok mi ne kapa na posude. Ipak, kako mi je stanje zadnja dva dana stalno isto, danas sam izvadila sve,odlila visak vode, tako da na dnu nema nista, i vratila sve unutra pazljivo. Temperatura je oko 20, imaju dnevno svjetlo, mijenjam vazduh ujutro, kasno popodne i kasno uvece, znaci tri puta dobro promasem poklopcem. Stavicu par slika da vidite jel to ide u dobrom pravcu, lose su slike ali mislim da se moze vidjeti. Nadam se da nije problem sto je malo natrpano, tj sto su posude jedna uz drugu. Nema nikakvih primjetih kontaminacija i sve mirise odlicno :D...sta mislite koliko jos vremena treba do kakve takve trpeze...trebala bih na put na par dana poslije nove godine pa me frka da ostanu same u kriticnom trenutku...i srecan Bozic ko slavi, uzivajte sa svojima ;)
media/images/1388051531.jpg
media/images/1388015909.jpg
media/images/1388059286.jpg
media/images/1388038844.jpg
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

vlagu održavaj špricajući po bočnim stranicama, glinene kuglice pusti neka budu sad unutra iako nemaju šta radit nutra, glina služi da usporava proces isparavanja vlage iz tla, zato se stavlja na površinu posude s nekom biljkom, a ne da glina isparava. No tebi netreba ništa što isparava kao perlit ili zemlja, imaš dosta kejsinga unutra koji će održavati vlagu i kao što rekoh špricaj po stranicama tu i tamo. inaće sve ok, i moglo bi ti se dogoditi da ćeš imati berbu baš kad te neće biti poslije nove godine.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
evo mene
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 03.12.2013, 00:01
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la evo mene »

Hvala puno,pravi si drug, i ja sam shvatila da kuglice nemaju bas neku funkciju, ali neka ih sad. Trebam li prskati iako mi se hvata kondenzacija po stranicama kontejnera?
Drago mi je samo da mislis da ce to biti ok, jer mi nekako sve miruje par dana. Sto se tice puta, necu ostati dugo, 4 dana i naci cu im neku siterku zbog vazduha, a kad dodjem :ymhug:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

evo mene je napisao/la:Trebam li prskati iako mi se hvata kondenzacija po stranicama kontejnera?
ne, tada netrebaš, to ti je indikator da je vlaga u zraku oko 90%
tvoj trud mi izgleda obečavajuće i sad samo strpljenja. prati micelij da mu se ne ubaci kontaminacija tipa zelena plijesan, ako vidiš nešto sumljivo izbaci van sa žlicom, ne čekaj da se razvije u veće sranje. Kad večina gljiva potpuno otvori klobuk vrijeme je za branje, tu je savršen balans kvalitete i kvantitete, poslije te točke imaš još oko 2-3 dana poslije kojih će počet propadat u značajnoj mjeri i to onda nemoj jest više.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la Homunculus »

Biće to dobro čini mi se :ymparty: . Inače luftiranja nikad dosta, neka načelna preporuka je luftiranje što češće uz održavanje vlage preko 90% (ili još bolje preko 95%)...A što se tiče branja ipak je bolje brati tik pre nego što pukne prsten ili malo posle pucanja prstena ukoliko se želi najbolji odnos gramaže i potencije...gljive nakon toga još rastu i dobijaju na gramaži ali se količina alkaloida ne povećava, naravno ako se želi mastan print pravo vreme za branje je kad se klobuk potpuno razvije ;)
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la HypnoToad »

Homunculus je napisao/la:naravno ako se želi mastan print pravo vreme za branje je kad se klobuk potpuno razvije ;)
I za to je najbolje ubrati čim prsten pukne, i prije nego spore počnu padati. Da, klobuk bi se još malo raširio, print bi imao veći promjer, ali broj spora koje se proizvedu je jednak u oba slučaja. Ako se pusti da se klobuk proširi, velik broj spora već ispadne, i printevi su u tom slučaju najčešće puno tanji nego od gljiva ubranih prije nego je izbacivanje spora započelo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
evo mene
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 03.12.2013, 00:01
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la evo mene »

zdravo drugari, ja sam pocela da berem :D, fino ide obzirom da sam radila sa najprimitivnijim materijalom, ubacicu koju slicicu skoro. zanima me koliko svjeze gljive mogu da budu u frizideru, u zatvorenoj plasticnoj posudi, ja sam stavila nekoliko gljiva koje su mi malo zurile ispred ostalih, u nedelju, izgledaju dobro samo im je strucak malo poplavio. da li je to problem? i mogu li gljive koje su bile tako u frizideru da se stave na sušenje? i još jedno pitanje, stvarno sam citala po forumima i ima raznih verzija, dakle koja kolicina se preporucuje za prvi put, za tanano bice od 54kg :D ??? ako moze neko brzo da mi odgovori, sutra palim u planinu, u svoju omiljenu šumu najdražu na svijetu, :psy

hvalaaaaaaaaaa
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la pecurko »

Tu si građe moje ženke, a njoj je 2g :cheesy: :mushroom: :sunn:
Lep izlet u planine želim. :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la Klaypex Delusion »

evo mene je napisao/la:zdravo drugari, ja sam pocela da berem :D, fino ide obzirom da sam radila sa najprimitivnijim materijalom, ubacicu koju slicicu skoro. zanima me koliko svjeze gljive mogu da budu u frizideru, u zatvorenoj plasticnoj posudi, ja sam stavila nekoliko gljiva koje su mi malo zurile ispred ostalih, u nedelju, izgledaju dobro samo im je strucak malo poplavio. da li je to problem? i mogu li gljive koje su bile tako u frizideru da se stave na sušenje? i još jedno pitanje, stvarno sam citala po forumima i ima raznih verzija, dakle koja kolicina se preporucuje za prvi put, za tanano bice od 54kg :D ??? ako moze neko brzo da mi odgovori, sutra palim u planinu, u svoju omiljenu šumu najdražu na svijetu, :psy

hvalaaaaaaaaaa
Nisam siguran da li je ok vaditi ih iz hladnoga pa na sušenje ali ako se u prostoriji loži i toplo je sada po zimi stigle bi se osušiti, mooožda. Plavo je ok, čak i poželjno. 54 KG !?! Suhih gljiva 5 grama moja preporuka.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
evo mene
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 03.12.2013, 00:01
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: jedan sasvim opušten ženski grow :)

Post Postao/la evo mene »

:))) srecom kasno sam vidjela ovu preporuku za 5gr, uzela sam 15gr svjezih, mozda mrvicu vise, i ......oduvalo me ...prvi je put..sad cu napisati u trip reports. osusicu ipak ove iz frizidera pa kako im bude, inace hvala svima na savjetima i pomoci, imam jos jednu posudu u kojoj ima nesto manjih pa cu ih obrati sutra i to bi bio kraj prvog flusha, u pet kejsanih posuda (bilo je sest pa mi se u jednoj pojavila zelena plijesan i bacila sam je) imala sam oko 120 grama svjezih, uela par printova, i australian i golden teacher isto sve cak i izgledaju isto, nije neki urod ali ja sam prezadovoljna. I jako mi je drago da sam ih sama uzgojila :)jos jednom hvala svima!!!! vrijedilo je, sad odoh pisati zbog cega...
Odgovori