Thai na razi by aljosha

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la aljosha23 »

Dragi moji pratioci,
Temperatura tegli je oko 25C +-0.5C u zavisnosti od mernog mesta.
Micelin u teglama gde je raz bila pustena da provri je apsolutno poludeo , opet dve slike uporedjenja. levo je samo natopljena u vodi a desno je skuvana.
Vidim ja da cu za koji dan da poradjam ovu desno.
Na drugoj slici moze se videti kako micelin bukvlano siri pipke i hvata sve sta stigne.
:D

slika
slika
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la aljosha23 »

17.12.
Porodjaj prve tegle.
Nosena na je maska za lice, prostorija je prskana Asepsolom ( dezinfekcija). Nnosene su i rukavice, ruke do laktova prebrisane takodje alkoholom. Radio sam u mom glowbox-u, koji taodje prebrisan alkoholom kao i posuda u koju je spreseljen supstran .
Brisanje alkoholom :
slika
slika
Tegla spolja i iznutra, predivnog mirisa, kao suma posle kise :D
slika
slika
Isao sam jedan sloj 1cm 50-50 coco-verm ( ima guide koji napisala Red, ovim putem joj se zahvaljujem) pa sam istresao svu raz , neka zrna sam morao rukom da razdvajam , i gore jos okko 1 cm coco-verma. Preko alufolija i par rupica na njoj.
slika
slika
slika
slika

Stavio u kontejener, tu se nalazi posuda sa teglom porodjenom pre nedelju dana, i posuda sa destilovanom ( demineralizovanom ) vodom da bi vlaznost bila veca.
probusio male rupice na poklopcu, stavio filter vatu u njih i sad cekamo.
slika
slika
slika
slika


Citam da treba da se imaju rupe pri dnu kontejenra zbog izlaza CO2, a meni dno kontejenra i ivice su u vodi pa ne mogu to da obezbedim.
Neki savet?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la Beyond Le Fov »

box netreba imati rupe, može biti kompletno zatvoren ali ga se treba svakako prozračivati par puta na dan, čak i ako ima rupe box. možeš spojiti pumpicu za zrak za akvarije da upumpava svjež zrak unutra, i negdje imat rupu/rupice da omogući ustajalom zraku da ide van simultano koliko pumpa upumpava.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la Gorda »

Točno beyond kaze...ne trebaju rupe uopce...opcionalno.
Ja ih nemam uopce, a sve se odvija bez ikakvih problema. 2-3 puta šprickam, 6-7-8 puta provjetravam mahanjem. dec it
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la aljosha23 »

20.12
Juce sam skinuo foliju stavio u kontejener gde je temperatura oko 23C i pustio da dise, otvaram nekoliko puta dnevno , vlaga je 90%.
slika
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la aljosha23 »

temperatura 23C. Vlaznost 90%
Sve stoje ovako vec para dana. Sa nestrpljenjem da vidim nesto da krene da raste iz ovog
slika
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la Shanti »

saće saće B-)
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la aljosha23 »

Primecujem da mi procenat vlaznosti malo opada, ali i dalje je blizu oko 90% (ranije cesto bi se popeo i na 98%). Stavio sam privremeno casu sa pokvasenim vermikultom da malo isparava. i imam posudu sa vodom u koju je ubacena pumpa za vazdu pa na svakih 4 sata malo ce da pravi mehurice.
Primetio sam , da u jednom delu micelin poceo da dobija plavkastu boju, nista intenzivno al opet. pokusao sam da je slikam ali za sad je to sitno pa ne znam kolko ce se videti. Jel ima razloga za brigu?
slika
Temperatura je 22-23C , vlaznost oko 90%
Ovih dana cu da kupim perlit pa cu celo dno da pokrijem sa njim.
slika
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Pitanje...
Jel ti to špricaš vodom po miceliju gore ili je to neki odbljesak od površine micelija !?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Thai na razi by aljosha

Post Postao/la aljosha23 »

To je kondenzacija , ne prskam po micrlinu . Prskao sam 2 dana po zidovima kontejnera . A sad sam nabavio perlit pa sam ga nakvadio i posuo po dnu . Nemam sad net ali ovih dana cu nove slike da okacim .
Krenuli su prvi pinovi pre 2 dana . Jej!
Odgovori