"In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

"In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Pozdrav čarobni ljudi. Nije me dugo bilo na forumu, pa rekoh bio bi red da idući post bude dnevnik jer sam se konačno odvažio na prvi grow. Da sad ne radim hvalospjeve krenimo na posao :)
Spore su stigle prije nešto više od tjedan dana. Ostavio sam ih u zip vrećici, u limenoj kutiji na tamnom i hladnom mjestu. Htio sam uzeti Thai (njega sam i naručio), a oni su mi poslalo Lizard King pa rekoh ajde dobro. Čitao sam malo iskustva ljudi sa LK-om što me malo obeshrabrilo, ali mislim da uz dovoljno truda i pažnje sve može fino uspjeti.
Ovaj tjedan protekao je u nabavljanju opreme što se ispostavilo kao poprilično jednostavan zadatak. Naoružan nofcovima i biciklom, krenuo sam obilaziti razne dućane u gradu. Troškovnik je sljedeći:

RAŽ - 500g/ 9 kn - (Bio&Bio)
GRIJAČ ZA AKVARIJE 100W - 85 kn (Pet shop)
FILTER VATA ZA AKVARIJE - 18 kn (Pet shop)
SKALPELI ZA JEDNOKRATNU UPORABU - 7 kn/kom (Hospitalija)
MASKE - 1 kn/kom (Hospitalija)
PINCETA - 36 kn (Hospitalija)
E. TIKVICA 100 ML - 30 kn (Hospitalija)
RUKAVICE - 0.50 lp/kom (Random ljekarna)
IGLE I ŠPRICE - 10 igala i šprica / 6,90 kn (Random ljekarna)
ETILNI ALKOHOL 2 deci - 15 kn (Random ljekarna)
PLASTIČNE POSUDE ZA BOX - 110 kn velika, 90 kuna manja (Konzum)
VERMIKULIT - 5 l/ 25 kn - (Dr. Fungus)
EKSPRES LONAC - 7 l/ 300 kn (Simpatična teta preko Plavog Oglasnika)
ŽARULJA DAYLIGHT 1200W - 37 kn (Konzum)
OSTALO:
TEGLICE - ostavio sam ove koje imam doma od raznih kiselih stvari, zapremine pola litre
DESTILIRANA VODA - K plus od 1 l / 6,39 kn
VATA - 10 kn (KONZUM)
ALUMINIJSKA FOLIJA - 20 metara / 7 kuna (Konzum)

Mislim da je to sve od opreme ;)

Box ću napraviti u ormaru kojeg imam u sobi. Ima ok prostor unutra. Dimenzije su 105,5 cm širina, 52 cm visina i 47 centimetara dubina. Dimenzije plasitčnog boksa za uzgoj su 40 cm visina, 40 cm dubina i 60 centimetara širina. Brine me malo što je dosta visok, ali valjda će to sve biti ok. Sutra kada ga operem, izoliram i posložim sve unutra ću poslikati i staviti u post jer me zanimaju mišljenja. A i kad postavim sve vvjerojatno ću imati neka početnička pitanja.

To bi zasada bilo to od mene. Tipkati ću redovito i stavljati updateove što verbalne što fotografske :)
Live long and prosper,
Frenzy :cheesy:
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Gorda »

:ymparty: pratim
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la 314 »

odlično!

LK je mene zadnji put dobro izmučio, ali je nakon dovoljno strpljenja pokazo kaj može i zna. ovaj put (trenutačno se kolonizira) sam u tri tegle špricnuo ostatak LK iz šprie koja je stajala u frižideru dobrih godinu dana i primilo se isto ko i Thai nakon tri dana i dobro se kolonizira. LK je prekrasna gljiva, blijedo-sive boje, tankih stručaka, malog klobuka, jednostavno prekrasne.

super si krenuo, imaš sve kaj ti treba. držim fige i pratim :)

P.S.

4 ml thai spora koje su bile u šprici stajale nekih pola godine vani na temp od -10 do +35 su se isto primile nakon tri dana :) tak da se svaki put iznenadim :D

sretno :thumbsup:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Revno čitah tvoje dnevnike 314 jer su jako precizni i detaljni. Zapravo kopiram guide od Red i tvoje dnevnike pa se nadam najboljem. Tnx for the support :)

Anyhow, danas sam obavio sterilizaciju vode za spore. Pola sata u ekspres loncu kako i piše. Također sam stavio namakati raž kako bih je sutra mogao sterilizirati, tj preksutra puknuti spore unutra. Također sam se danas pozabavio izolacijom samog boxa. Pošto je drven malo se bojim da ne bi pokupio previše vlage, pa ga oblažem najlonom kako bi se sva eventualna kondenzirana vlaga skupljala na dnu. Tako ju lagano mogu ukloniti. Okinuo sam i par fotki, sutra kada mi internet odluči proraditi okačim u post!
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la 314 »

super :) sviđa mi se tvoj rad i pristup, bilo bude tu dobrih rezultata :) dobar start dnevnika također :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Internet me i dalje zajebava, koristim mobitel kaos wifi hot spot tako da će fotke pričekati dok se ta situacija ne riješi :/

Proces teče skroz fino. Kao što rekoh, jučer sam sterilizirao decilitar vode, pričekao 24 sata da se to fino ohladi. Tako da sam danas prebacio spore unutra. Dobio sam stvarno katastrofalan print tako da u ponedjeljak šaljem novu kuvertu u nadi da ću dobiti neki bolji. Bilo kako bilo, iskoristio sam spore koje sam dobio, napunio sam 8 i pol šprica blijedo ljubičastom tekućinicom. Sada su u frižideru i čekaju sutra :)

Isto tako sam jučer stavio 3 teglice (do pola napunjene) raži da se namaču. Maloprije sam ih procijedio i dobro osušio krpom i papirnatim ručnicima tako da ne budu mokre. Dobio sam dakle 3 teglice skoro pune raži što je super jer mi taman toliko stane u ekspres lonac. Gospođice teglice se steriliziraju as we speak. Lonac upravo pušta paru.

Sutra ću staviti spore u teglice pa ćemo vidjeti hoće li se kaj desiti.
:mushroom:

EDIT:
Internet mi je odlučio proraditi tako da evo i fotki :D
Ovo je box, okačim još fotku kad sve bude unutra posloženo :)
http://imageshack.us/photo/my-images/62/dpzj.jpg/

Raž koja se namače
http://imageshack.us/photo/my-images/547/u78n.jpg/

Kritičan print [-(
http://imageshack.us/photo/my-images/42/hi1u.jpg/

Napunjene milostive
http://imageshack.us/photo/my-images/853/fhwz.jpg/

Raž pred sterilizaciju
http://imageshack.us/photo/my-images/89/e9qy.jpg/

To je zasad to. Fotkano je mobitelom pa nije neka kvaliteta, ali mislim da se sve ok vidi!
:klap:
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Brzinski update!

Nakon što su se staklenke danas skroz ohladile, uzeo sam jednu od napunjenih šprica sa sporama. Jednu špricu (10ml) sam raspodjelio na 3 tegle. Prema guideu za jednu staklenku je dovoljnok 2 ml, ali odlučio sam se na više čisto radi lošeg printa kojeg sam dobio pa da malo povećam šanse. Sve je naravno bilo sterilno, iglu sam prije svake staklenke ponovno sterilizirao, ohladio alkoholom te par minuta pričekao da isti ispari. Teglice su sada u boksu u kojem je temperatura između 26 i 28 °C. U guideu piše da je idealna između 28 i 30 °C pa me zanima jel problem što je kod mene malo niža?

Okačim i neke fotke kad ih se skupi i kad cijeli proces krene :)
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Nije problem ako je niže.
Temperature koje vidiš po netu za određenu vrstu gljiva su nekako raspoređene kao optimalne za rast. Nekim vrstama pašu niže, nekima više. Da se progoooglati i to =)
Neki kažu da kada micelij se sporije razvija da je potencijalnost gljiva veća.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la HypnoToad »

Frenzy je napisao/la:Teglice su sada u boksu u kojem je temperatura između 26 i 28 °C.
I to je pre visoko. Sve preko 26 pogoduje munjevitom razmnožavanju bakterija.
Te temperature oko 30 su prastara informacija koja se neprestano ponavlja, i odnose se na petrijeve zdjelice s agarom u savršeno sterilnim uvjetima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Daklem smanjiti temperaturu :) Na koliko mislite da bi bilo najbolje?
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Odgovori