"In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Shanti »

A ovisi...22-25 je ok po meni..
I nije prevelika frka ako je print bio slab, ima dovoljno spora, mislim možeš stavit i više, to je ok, ali nije ok ako tolko vode sa iz šprice bude viška pa imaš wet spotove...
Odličan početak, pratim :thumbsup:
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Oki doki, dakle smanjiti temperaturu pod mus. Podesio sam grijač pa se nadam da će krenuti padati anytime soon. A što se tiče same količine tekućine i wet spotova... Stvarno sam jebački dobro posušio raž prije nego je išla na sterilizaciju, upravo radi toga što su spore bile takve kakve jesu pa sam od početka znao da ću puknuti malo više od 2ml. Valjda će biti sve ok.

Duboko zahvaljujem na savjetima i komentarima :YMHUG:
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Temperatura u boxu je smanjena, sad se uglavnom zadržava između 22 i 24 °C što je prema vašim savjetima onako kako treba biti. Box otvaram 2-3 puta dnevno radi izmjene zraka, iako sam na samom ormaru napravio rupe u koje sam nagurao filter vatu kako bi cijelo vrijeme unutra ulazio čisti zrak. Micelija još nema, ali to je sasvim normalno. Pogotovo jer kako vidim prema tuđim iskustivma Lizard Kingu i treba malo dulje :)
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Gorda »

Baci sliku kad bude nesto vidljivo, LK me zanima strasno...
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Gorda je napisao/la:Baci sliku kad bude nesto vidljivo, LK me zanima strasno...
Također. u zadnjih par dana samo pronalazim riječi hvale vrijedne o njima. Sve gledam da se otmem negdje za print =\
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

http://imageshack.us/photo/my-images/14/q2xq.jpg/

Danas je jako dobar dan. Iako puše vjetar, temperatura je takva da sam se jedva ustao iz kreveta, danas me u boksu dočekalo divno iznenađenje. 8 dana nakon uštrcavanja spora pojavili su se i prvi tragovi micelija. Doduše, samo u jednoj od 3 staklenke. Vjerujem da će i ostale dvije kroz koji dan pokazati neke rezultate. Ja sam jakok sretan jer nisam mislio da ću od prve postići rezultat bez kontaminacije :cheesy:
Jedino pitanje koje trenutnok imam je trebam li pričekati da se micelij još malo proširi prije no što protresem teglicu ili je odmah mogu "zdrmati"?
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la 314 »

odlično!

nemoj je tresti, ako baš želiš protresi ju kad ti bude kolonizirano na nekih 30% tegle. ali ja ih više ne tresem, pustim ih da same zauzmu 100% i uvijek ispadne dobro.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Gorda »

Upravo to, neki govore da protresu tegle kad se kolonizira određeni dio zrnja, da bi ubrzalo proces, ali meni je to sve skupa usporilo proces. Dok se te hife pospajaju opet i krenu dalje, shvatim da se nije isplatilo. :-?
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Homunculus »

Svaka čast, jako je lepo videti micu kad krene :ymparty: . Ne bih da ti baksuziram, nadam se da si sve uradio kako treba i da nećeš imati kontaminacije ali to što je micelij krenuo nikako ne znači da si oslobođen kontaminacija...one nažalost mogu krenuti u bilo kom trenutku, meni se desilo da pola tegle bude belo kao sneg i onda da iz nekog nekolonizovanog ćoška krene WetSpot posle 10-15 dana od inokuluacije :(( ...ali opet, nadam se da ćeš ti bolje proći, želim ti sreću :thumbsup:
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: "In the closet" - Lizard King na raži + vermikulit

Post Postao/la Frenzy »

Pesimist kakav jesam, počeo sam mislit da će meni odmah to sve krenut zeleno, smeđe i ružno, i da će odmah sve propasti. xD Jasno mi je da još uvijek sve može otić k'vragu, ali se nadam najboljem. A sad, jesam li svi napravio kak se spada ne mogu reć. Znam da sam se držao nekih osnovnih pravila i u globalu bi to trebalo dovesti do uspjeha. Pažljivost i strpljenje go a long way :thumbsup:
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Odgovori