B+, pokušaj prvi

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

- Update -

Micelij se proširio više-manje po cijeloj posudi i čini se da sve napreduje dobro.
Prva posuda nije ni blizu toliko gusto naseljena kao druga (barem na rubovima posude) ali već polako izbija na površinu.
Druga posuda se bijeli za popizdit, ali čini se da se micelij neće penjati prema površini. Taman onaj sloj koji dolazi na kraju preko mješavine kokosa i zrnja ostaje nenaseljen. Ili se barem meni tako čini.

Uz to, postajem lagano nestrpljiv, bliži se nova godina i tako to, a ovo se već razvuklo dosta više nego sam očekivao :D

Ali osim toga, ne vidim nikakve znakove neke bolesti ili nečeg takvog. Valjda će biti ok :D

Slike dolaze ovih dana.
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

Micelij napreduje fino, sad je već na dosta mjesta izbio na površinu i svaki dan je prekrivenost veća :)

Međutim, iako obje posude izgledaju dobro od gore (na površini gdje izbijaju), razlikuju se po mirisu. U jednoj posudi se osjeti onaj miris poput šampinjona ili gljiva koje možete ubrati negdje usput u gradu, a u drugoj je slično samo što se uz to osjeti i neki miris sličan stopalima... onako kao kad ste u kući u istim čarapama nekoliko dana.. tako nekako :-?

Osim što drugačije miriše, micelij sa strane ima onaj isti žuti mycelium piss trag koji mi je netko identificirao ranije u teglama (i rekao da to ne šteti). E sad, ako stvarno nema veze i samo se u mirisu radi, onda nema veze, a ako mi to potencijalno može naštetiti gljivama, onda bih volio ako mi netko može reći kako da to liječim ili nešto? :questionn:
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la oseloth »

Može lako biti da je neka infekcija tamo gdje je miris čudan. Ako imaš mogućnosti razdvoji posude. Ako ne, lazi na vlagu. Možda ti je previše vlage u miceliju a to hoće povući na plijesan i bakterije.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la antoniopavaroti »

Eleshar je napisao/la:Micelij napreduje fino, sad je već na dosta mjesta izbio na površinu i svaki dan je prekrivenost veća :)

Međutim, iako obje posude izgledaju dobro od gore (na površini gdje izbijaju), razlikuju se po mirisu. U jednoj posudi se osjeti onaj miris poput šampinjona ili gljiva koje možete ubrati negdje usput u gradu, a u drugoj je slično samo što se uz to osjeti i neki miris sličan stopalima... onako kao kad ste u kući u istim čarapama nekoliko dana.. tako nekako :-?

Osim što drugačije miriše, micelij sa strane ima onaj isti žuti mycelium piss trag koji mi je netko identificirao ranije u teglama (i rekao da to ne šteti). E sad, ako stvarno nema veze i samo se u mirisu radi, onda nema veze, a ako mi to potencijalno može naštetiti gljivama, onda bih volio ako mi netko može reći kako da to liječim ili nešto? :questionn:
Ima li kakvih dobrih novosti? :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

Ima, micelij se širi i u jednoj posudi je već negdje više od pola površine preuzeo. :D

Inače mi se čini kao da ovo prilično sporo ide, čini mi se da sam jako davno to sve počeo i da je trebalo već početi rasti. :-?

Ali tko čeka taj i dočeka :D
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

Evo ga, ljudi, počelo je! :D
Posude su bile jedno vrijeme kod prijatelja, danas sam otišao po njih i vidio da su u jednoj posudi počele rasti. Znači, sada samo ostavim otvoren poklopac i ostavim ih na laganom svjetlu?

Neću puno pisati više, samo ću staviti par slika da vidite i da mi komentirate ako nešto nije kako treba (a nadamo se da je i da će i dalje biti) :D

(kvaliteta slika je i dalje očajna)

Prva posuda (bez gljiva, nije još do kraja kolonizirala površinu)

slika

slika

------------------------------------------------------------------------

Druga posuda (sa gljivama)

slika

slika

slika
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Eleshar je napisao/la:Znači, sada samo ostavim otvoren poklopac i ostavim ih na laganom svjetlu?
da ali te posude s kejsingom moraš staviti u neki veći plastični box, dovoljno je 20cm visine od površine kejsinga do vrha poklopca. Gljive trebaju kao medij rasta visoku vlagu u zraku, nemožeš ih uzgajati na zraku od sobe, ne samo zbog vlage več i kontaminacije. pročitaj malo bolje neki od priručnika. slike su preloše pa ne kužim točno ali nadam se da ti nije sve puno bijele plijesan kak mi izgleda.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la mr. gljiva »

meni izgleda kao da se sve skupa presušilo :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Eleshar »

:( Ali svaki put kad otvorim sa poklopca lije voda... da pošpricam vodom sve to?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: B+, pokušaj prvi

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ako je tako onda ne. vidi gordin setup s kutijama argentina-amazonian-thai-raz-coco-brf-cakes-t1873.html
Odgovori